Tego lata coś wisi w powietrzu i wygląda to na zardzewiały patriarchat i brak szacunku. Mam wrażenie, że w ciągu ostatnich kilku tygodni prawie każdy głośny news z show-biznesu dotyczył sławnego mężczyzny, który źle się zachowuje i nie traktuje swojej dziewczyny / żony / partnerki z szacunkiem, na który ona zasługuje.

Najpierw był to chłopak Keke Palmer, Darius Daulton. Podczas gdy mógł robić dosłownie wszystko – relaksować się, wypić drinka, być wdzięcznym, że ma z Keke dziecko, on wybrał mizoginię. 5 lipca zawstydził gwiazdę, komentując strój, który miała na sobie podczas koncertu. Na Twitterze napisał:

To strój, który… jesteś mamą.

Wideo, które udostępnił przedstawiało (świetnie wyglądającą) Palmer, bawiącą się z przyjaciółmi w transparentnej sukience. Wydaje się to normalne dla każdej kobiety – mamy czy też nie mamy. Dalton spotkał się z krytyką i falą sprzeciwu w internecie. Nie tylko za to, że ma czelność mówić dorosłej osobie, co może, a czego nie może nosić, ale także za zwykłą niegrzeczność i publiczne obrażenie swojej partnerki i matki własnego dziecka.

Oczywiście wszyscy byli właściwie team Keke. Wiele fanek i fanów było zaniepokojonych, że Daulton jest tak lekceważący i slut-shamingujący wobec kogoś, z kim jest w związku. Totalnie dałaś czadu. Ten strój reprezentuje matkę, ikonę, wolną kobietę. Kochamy cię i wspieramy – brzmiał jeden z komentarzy w social mediach artystki. Palmer szybko odpowiedziała, publikując zdjęcia w skrytykowanej przez partnera sukience na swoim Instagramie, pisząc:

Szkoda, że nie zrobiłam więcej zdjęć.

Daulton natomiast usunął wszystkie jej zdjęcia ze swoich profili w mediach społecznościowych. Nie wiadomo, jaki jest teraz status ich związku.

Gdy jeszcze nie zdążyliśmy ochłonąć po tamtej sytuacji, to była dziewczyna Jonaha Hilla, Sarah Brady, udostępniła na Instagramie wiadomości, które miały pochodzić od aktora. Hill między innymi krytykował Brady, która jest profesjonalną surferką, za to, że publikuje w sieci swoje zdjęcia w kostiumie kąpielowym, gdy surfuje (powtórzę tylko – to jej praca) z innymi mężczyznami.

Brady powiedziała, że opublikowała te wiadomości, ponieważ chciała powiedzieć innym kobietom, że jeśli ich partner zwraca się do nich w ten sposób, to nie jest to w porządku.

Zobacz także:

To ostrzeżenie dla wszystkich dziewczyn. Jeśli twój partner mówi w ten sposób do ciebie, przygotuj plan ucieczki. Zadzwońcie do mnie, jeśli potrzebujecie wsparcia – napisała.

sarahhbrady / instagram

Posty Brady wywołały mnóstwo konwersacji na temat emocjonalnego znęcania się (tak nazwała zachowanie Hilla) w związkach. Wiele kobiet szczególnie oburzonych było z powodu insynuacji Hilla, że jego dziewczyna, publikując zdjęcia z surfingu, nie odnosi się do niego z szacunkiem. W jednym z artykułów, który ukazał się w amerykańskim „Vogue'u”, autor, Raven Smith zauważył:

Cały czas tkwimy w kręgu ciągłego seksualizowania kobiecych ciał. Niezależnie od tego, czy są w domu, w pracy, na plaży, w biurze czy na mieście i zajmują się swoimi sprawami.

Ale lato beznadziejnych mężczyzn jeszcze się nie skończyło. W zeszłym tygodniu do tego grona dołączył Ethan Slater. Gwiazdor Broadwayu (najbardziej znany z roli SpongeBoba) spotyka się z Arianą Grande, z którą poznał się na planie filmu „Wicked”. I wszystko byłoby w porządku, gdyby nie fakt, że zarówno Grande, jak i Slater byli niedawno w związkach małżeńskich.

Przed Grande, od 2018 roku, Slater był mężem Lilly Jay. W 2022 para świętowała 10 lat razem i powitała swoje pierwsze dziecko. W maju Slater opublikował na Instagramie hołd dla swojej żony z okazji Dnia Matki. Według People.com Slater rozstał się z nią, zanim związał się z Grande, ale zakwestionowało to źródło serwisu PageSix.com, według którego Jay była kompletnie zaskoczona jego nową relacją.

I w sumie to naprawdę nie ma znaczenia, czy Jay i Slater oficjalnie rozstali się zanim ten związał się z Grande. Chociaż, faktycznie pogorsza to sprawę. Tak szybkie, publiczne zejście się z kimś nowym po rozstaniu ze swoją żoną i matką dziecka jest po prostu złe. To z pewnością zawstydzające i upokarzające dla Jay, która nie była wcześniej osobą publiczną. Sposób, w jaki został ogłoszony nowy związek pokazuje brak szacunku w stosunku do niej.

Gdy patrzy się na te wszystkie przykłady, wydaje się jasne, że mizoginia jest wśród nas i nie słabnie. To wszystko mogło zacząć się od skandalu, który wybuchł wiosną. Tom Sandoval publicznie upokorzył swoją partnerkę, Arianę Madix, z którą był przez 10 lat, ponieważ zdradził ją z jej przyjaciółką – Raquel Leviss. Czy Sandoval zapoczątkował „trend”, który podłapują teraz mężczyźni i źle się zachowują?

Ja jestem tym zmęczona. Mam dość patrzenia, jak inteligentne, odnoszące sukcesy, wszechstronne kobiety są upokarzane przez działania mężczyzn, którzy twierdzili, że je kochają. To, co łączy ich wszystkich, to brak podstawowej przyzwoitości wobec kobiet. To mizoginia i brak szacunku, które nadal obecne są w związkach heteroseksualnych.

Nie powinniśmy pozwalać na takie zachowanie. Fajnie jest czasem poplotkować o celebrytach, ale ważne jest też to, aby zwracać uwagę na zło, które widzimy, na ich naganne postawy. Niech te historie posłużą nam za przykłady, czego nie akceptować w naszych własnych związkach. Nadszedł czas, aby zmienić to lato beznadziejnych mężczyzn w jesień silnych kobiet, gdzie królowe będą mogły naprawdę zabłysnąć. Publicznie i prywatnie.

Ten artykuł pojawił się pierwotnie na glamour.com