Dobry romans – Blanka Lipińska

Cóż można powiedzieć? Królowa jest tylko jedna. Ale drogę na szczyty rankingów najczęściej czytanych książek miała krętą. Blanka Lipińska wykształcenia jest wizażystką, pracowała także jako terapeutka-hipnotyzerka, menadżerka klubów nocnych w Sopocie i promotorka federacji KSW Ring Girls. Obecnie żyje z pisania i jego owoców – na ekrany kin trafił niedawno pierwszy z filmów zrealizowanych na podstawie jej książek. Zadebiutowała erotykiem 365 dni. Książka błyskawicznie – po dwóch miesiącach od premiery – trafiła na 1. miejsce listy bestsellerów Empiku i osiągnęła sprzedaż pół miliona (!?) egzemplarzy. Kolejne części trylogii to Ten dzień i Kolejne 365 dni. W 2019 r. tygodnik Wprost oszacował, że Lipińska zajmuje drugie miejsce wśród najlepiej zarabiających pisarzy w Polsce.


Najważniejsze książki, które warto przeczytać w 2020

 

Dobry romans – K. N. Haner, czyli Katarzyna Nowakowska.

Jej książka Złe miejsce święci triumfy. Ba, o fenomenie powieści erotyczno-romansowych pisał ostatnio nawet Newsweek i tej autorce poświęcił sporo miejsca... A 12 marca świat książkowych romansów obiegła elektryzująca wiadomość: K. N. Haner wydaje pierwszą książkę pod swoim nazwiskiem. Powieść pod tytułem Skandal ukaże się 15 kwietnia 2020 roku. Katarzyna Nowakowska zadebiutowała – przed pierwszą wydaną drukiem książką – na Wattpadzie, stronie internetowej funkcjonującej także w postaci aplikacji mobilnej umożliwiającej publikację autorskich tekstów. Nowakowska ma spory dorobek. Do tej pory ukazało się ponad dwadzieścia jej książek, najpopularniejsze w cyklach Miłość w rytmie rocka i Mafijna miłość. A propos królowych – mówi się o niej jako o Królowej dramatów.

Dobry romans – Anna Wolf

Dla niej Wattpad również okazał się łaskawy jako inkubator nowych talentów. Stąd wyłowił ją jej wydawca. Najbardziej znana jest z książki Serce gangstera inicjującej serię Gangsterzy. Na okładce książkę rekomenduje hasło „Ponad milion odsłon na Wattpadzie”. Autorka – mimo, że to jej debiut – szybko wspięła się na szczyty rankingów księgarskich i zbiera ciepłe, pozytywne recenzje: Lekki język (...) na potrzeby sytuacji mocny dialog i raczej subtelne uczucie skontrastowane ze światem przestępców. Nie ma tutaj wulgarnej kontrowersji, jeśli chodzi o sceny zbliżeń, co na pewno w moim przypadku zadziałało na plus. (ktoczytaksiazki-zyjepodwojnie.blogspot.com). Trzy tomy Gangsterów to cała jej wydana drukiem twórczość.

Dobry romans – Samantha Young

Ta autorka ma bardzo duży dorobek powieściowy. Młoda Szkotka ma już sporo bestsellerów na swoim koncie. Polskie czytelniczki pokochały jej książki na tyle, że ukazało się już 14 przekładów, a na maj zapowiadana jest polska premiera jej kolejnej powieści. Wygląda na to, że jest lokalną patriotką, bo wiele stworzonych przez nią postaci wywodzi się z jej rodzinnej Szkocji. Zanim zaczęła pisać książki, ukończyła studia historyczne na Uniwersytecie w Edynburgu. Poza romansami ma na swoim koncie książki fantasy oraz obyczajówki dla starszych nastolatków. Najczęściej komentowaną książką Young jest Wbrew zasadom, pierwszy tom serii On Dublin Street i Żyj szybko, kochaj głęboko z serii Into the Deep.

Zobacz także: Ta książka Samanthy Young spodoba się wszystkim fankom „50 twarzy Greya”!

Zobacz także:

Dobry romans – Agnieszka Lingas-Łoniewska

Autorka doczekała się swojego fanklubu o wdzięcznej nazwie „Sekta Agnes”. Czytelniczki określają ją jako „dilerkę emocji”. W jej książkach bohaterami są mocni, twardzi faceci po przejściach – jak przyjaciele Kastor, Polluks i Saturn, czyli chłopaki z Pantha Rei, z serii Bezlitosna siła lub żołnierze jak w przypadku debiutanckiej powieści Bez przebaczenia. Książkę, będącą jej kontynuacją, Bez pożegnania wydała właśnie teraz, z okazji dziesięciolecia twórczości. Jak bardzo jest popularna, można przekonać się na podstawie komentarzy pod postem o specjalnej jubileuszowej promocji jej książek (jeszcze dziś do końca dnia obowiązuje na nie rabat -60% w Empiku!). A jest z czego wybierać, bo wydała już blisko 40 powieści.

• 13 tytułów w wersji papierowej zamówione, chociaż wszystkie mam w postaci ebooków

• No to sobie zaszalałam. Mam wszystko w postaci ebooków a teraz 13 tytułów będę miała w wersji papierowej. I jeszcze psiapsiółce kupiłam Kastora na urodziny

• Zamówiona cała „Bezlitosna siła” x2

• Zamówiłam brakujące tak ze juz wszystkie Pani książki bede mieć :) Choc ja tez czytam e-booki ale najlepsze lubie miec papierowe ;).

Zachowaliśmy oryginalną pisownię komentarzy.

Czytaj książki razem z nami! Dołącz do Książkowego Klubu Glamour i recenzuj dla nas nowości