Jest w niej coś irytującego, coś co nie pozwala nam jej polubić. Podobnie jak jego. Ava Breevort, główna bohaterka Ostrożnie z miłością jest denerwująco nienaganna, dokładna w każdym swoim ruchu. Perfekcja ubioru, wymuszona elegancja i nieskazitelność – to cała ona. Wydaje się początkowo, że jest coś sztucznego w tej postaci, ale kiedy – jak to w życiu bywa – poznajemy jej przeszłość, okazuje się że nie wzięło się to znikąd. Ava jak każdy buduje wokół siebie mur, który uda się przejść tylko nielicznym. Zbieg przypadkowych wydarzeń jednak sprawia, że na jej drodze pojawia się pewien arogancki Szkot o imieniu Caleb. Poznają się na lotnisku w Phoenix w momencie, gdy ich lot został uziemiony. A że wszechświat uwziął się na Avę – spotykają się także w Bostonie, gdzie przymusowo spędzają noc w lotniskowym hotelu.

Choć między tą dwójką mało tradycyjnego flirtu, czy w ogóle kulturalnych i miłych dialogów, ostatecznie seksualne napięcie sięga zenitu i oboje pozwalają sobie na przygodę na jedną noc. I jeżeli myślicie, że to coś zmieni – mylicie się. Nie będzie tu fajerwerków, poza oczywiście tymi w łóżku (będzie BARDZO gorąco). Kiedy bowiem okazuje się, że wszystkie drogi prowadzą do Chicago, gdzie mieszka Ava, oboje decydują się na związek bez zobowiązań, za obopólną zgodą. Do momentu, gdy jednej ze stron taki układ przestaje odpowiadać... Pytanie tylko, czy w ogóle ma sens walka o kogoś, kto z powodu trudnych doświadczeń z przeszłości nie che się wiązać i angażować, i otwarcie o tym mówi? Do samego końca nie będziecie znały odpowiedzi, a wiele zwrotów akcji jeszcze bardziej zagmatwa i tak zagmatwaną sytuację tej dwójki.

10 filmów, w których sceny seksu są tak mocne, że niektórzy z Was nie powinni ich oglądać! >>>

Samantha Young zgrabnie miesza ze sobą wątki i skupia uwagę czytelnika. Wartkie dialogi, ale przede wszystkim sceny łóżkowe i opisy romantycznych uniesień sprawią, że książkę dosłownie pochłoniecie. To powieść erotyczna, wypełniona namiętnością i spontanicznym seksem, którą spokojnie można postawić na półce obok 50 twarzy Grey'a. Nieraz zaśmiejecie się pod nosem, kilka razy ściśnie was w gardle, ale Ostrożnie z miłością będziecie czytać głównie z wypiekami na policzkach i po cichu zamarzycie, by spotkać takiego faceta... Bo to z jednej strony historia, która (wydaje się) nie ma szans się wydarzyć. Z drugiej – w sumie może spotkać każdą z nas. I niejedna z tą myślą dotrwa do ostatniej strony.

Ostrożnie z miłością to ósma książka autorki wydana w Polsce nakładem wydawnictwa Burda Książki. Wszystkie jej powieści z gatunku współczesny romans dla dorosłych (wcześniej pisała fantasy dla młodzieży) na świecie okazały się bestsellerami. Podobnie, jak ta najnowsza, która zbiera świetne recenzje i dziś właśnie ma swoją polską premierę! Samantha Young o godzinie 13:00 spotka się ze swoimi fanami w warszawskim centrum handlowym Arkadia, gdzie w Empiku będzie podpisywać egzemplarze najnowszej książki. To jej pierwsza wizyta w Polsce, ale patrząc na rosnącą popularność jej twórczości – zapewne nie ostatnia.

Zresztą, kiedy sięgniecie po Ostrożnie z miłością same przyznacie, że to książka idealna na jesienny wieczór. Rozgrzewa lepiej niż kubek gorącej herbaty!

Zobacz także: Książki erotyczne dla kobiet. Zapomnijcie o „50 twarzach Greya” >>>