Spotkałyśmy się spontanicznie 19 kwietnia. Data nieprzypadkowa, bo jest to dzień powstania w getcie warszawskim. A to właśnie tematy powstania i getta są Magdzie szczególnie bliskie. Od zawsze interesowała się drugą wojną światową. Będąc nastolatką, sięgnęła po książki historyczne. Powstańców i więźniów Auschwitz poznała realizując serię reportaży dla TVN. To właśnie wtedy pojawił się pomysł, aby wspomnienia jej rozmówców zebrać w książce. Owocem tej pracy była książka „Powstańcy” wydana w 2019 roku. 

Temat jednak nadal pozostał bliski Magdzie, dlatego 19 maja ma premierę jej druga książka opowiadająca o dzieciach żyjących w getcie. „Dzieci getta” to relacje z getta warszawskiego, łódzkiego i białostockiego. Odzew i zainteresowanie książkami Magdy pokazują, że Polacy nadal głodni są tematyki historycznej. Magda obala mit, że tylko miałkie i proste rzeczy się dziś sprzedają. Praca nad książkami nie należała jednak do najłatwiejszych. Do dziś Magdę prześladują koszmary, a jej wspomnienia z poruszających spotkań są wciąż żywe

Aktualnie pracuje jednak nad kolejnym cyklem reportaży: materiałami na temat ekologii. Jak sama mówi — pierwszy raz zajmuje się nie tylko tym, co było, ale tym, co będzie. Choć temat wydaje się lżejszy, konkluzje często są bardzo niepokojące. Naukowcy i aktywiści zapowiadają rychłą katastrofę ekologiczną. Podobno jednak materiał zostawia cień nadziei, bo wszystko jest wciąż w naszych rękach i mamy bezpośredni wpływ na przyszłość. 

Magda jest otwarta na wszystko, co przyniesie przyszłość. Nigdy nie pomyślałaby, że zawodowo zajmie się tematyką, która ją tak interesowała czy że napisze książkę, mimo że studiowała polonistykę i kocha czytać. Rzeczywistość weryfikuje plany i przynosi nowe możliwości, dlatego warto być otwartym na to, co nadchodzi i doceniać to, co mamy.

#girlTALK i #girlsASK to internetowe show tworzone przez Karolinę Cwalinę. Każdy odcinek swoją premierę ma w czwartek o 21.00 na kanale YouTube. W ramach tych dwóch cykli prowadząca odpowiada na pytania widzów oraz rozmawia z zaproszonymi gośćmi na tematy takie jak: samorozwój, biznes, pasje, miłość czy macierzyństwo. To pierwszy taki projekt, gdzie silne, zdolne, przedsiębiorcze kobiety (i nie tylko) rozmawiają otwarcie o tym, co jest dla nich ważne, w co wierzą, co je bawi, ale też co je boli. Rozwinięciem odcinków jest podcast dostępny na także na Spotify i Apple Podcast.