Minął ponad rok od premiery ostatniego sezonu „Domu z papieru” – jednego z najpopularniejszych seriali na Netfliksie. Finałowe odcinki trafiły na platformę 3 grudnia 2021 i tak zakończyła się przygoda sławnej na całym świecie grupą złodziei. Na szczęście nie wszystkich, bo twórcy i twórczynie produkcji pracują nad spin-offem.

„Dom z papieru”: Berlin powróci w nowym serialu!

To dobra wiadomość dla wszystkich fanek i fanów Berlina (a właściwie Andrésa de Fonollosy), czyli jednego z najbardziej kontrowersyjnych bohaterów „Domu z papieru” – doświadczonego złodzieja, a prywatnie brata Profesora, który odpowiada za logistykę wszystkich akcji. Jak poinformował Netflix, spin-off „La Casa de Papel” opowie historię bohatera granego przez Pedro Alonso. Nowy serial będzie prequelem hitowej serii i skupi się na poczynaniach Berlina przed wielkim skokiem na hiszpańską mennicę.

„Berlin”: co wiemy o pierwszym spin-offie „Domu z papieru”?

Co wiemy o pierwszym spin-offie „Domu z papieru”? Poznajemy coraz więcej szczegółów. Pod koniec 2021 roku do sieci trafił krótki teaser nowego serialu (możecie obejrzeć go poniżej), dzięki czemu poznaliśmy oficjalny tytuł – po prostu „Berlin”. Na oficjalny zwiastun wciąż musimy poczekać, gdyż dopiero 3 października 2022 roku rozpoczną się zdjęcia. Na początku będą one realizowane w Paryżu, po czym przeniosą się do Madrytu, gdzie zostaną nakręcone kolejne sceny. 

Autorami scenariusza ośmioodcinkowej produkcji o Berlinie są twórcy „Domu z papieru”, Esther Martínez Lobato i Álex Pina, których w procesie pisania wspierali David Oliva i Davidem Berrocal. Z reżyserię obok Berrocala odpowiadają Albert Pintó (wcześniej stanął za kamerą m.in. „Sky Rojo”) i Geoffrey Cowper. 

„Berlin”: obsada spin-offu „Domu z papieru” ujawniona

Tuż przed startem zdjęć w Paryżu Netflix ujawnił obsadę prequela „Domu z papieru” opowiadającego o Berlinie. Kogo obok Pedra Alfonsa, czyli odtwórcy głównej roli, ujrzymy na ekranie? W obsadzie znaleźli się:

  • Michelle Jenner jako Keila, ekspertka od elektroniki; aktorka ma na koncie występy w tytułach: „Pokonać lęk”, „Julieta”, „Straszny hiszpański film”;
  • Tristán Ulloa – wcieli się w Damiána, powiernika Berlina, profesora i filantropa; możecie go kojarzyć z „Kokainowego wybrzeża”, 
  • Begoña Vargas („Nowy Eden”) – zagra dziewczynę o imieniu Cameron;
  • Julio Peña Fernández jako oddany Roi; wcześniej zagrał m.in. w filmie Netfliksa „Przez moje okno”,
  • Joel Sánchez jako Bruce, „nieustępliwy człowiek czynu”.

 Myślicie, że nowa ekipa dorówna szajce, którą znamy z „La Casa de Papel”?

„Berlin”: zobacz oficjalny teaser i zdjęcia z planu

Na początku lutego 2023 roku do sieci trafił kolejny teaser produkcji „Berlin”. Klip zdradza, że serial będzie utrzymany w podobnym klimacie, co pierwowzór. Mamy okazję tez przyjrzeć się głównemu bohaterowi. Brat Profesora w brązowym golfie prezentuje się niezwykle stylowo, bacznie przyglądając się drogocennym błyskotkom. Jak możemy się domyślać, szykuje kolejny skok.

Zobacz także:

Jednocześnie Netflix podzielił się pierwszymi zdjęciami z planu spin-offu „Domu z papieru”. Widzimy na nich nowych bohaterów serii, m.in. Cameron, Roia, Bruce'a i Damiána. Fotki możecie zobaczyć w naszej galerii poniżej. Jak wam się podoba ekipa Berlina?

„Berlin”: przybliżona data premiery spin-offu „Domu z papieru”

W lutym 2023 roku poznaliśmy też przybliżoną datę premiery serialu „Berlin”. Planowana ona jest na grudzień 2023. Oczywiście poinformujemy was, gdy tylko poznamy więcej konkretów.