Minął blisko rok od premiery ostatniego sezonu „Domu z papieru” – jednego z najpopularniejszych seriali na Netfliksie. Finałowe odcinki trafiły na platformę 3 grudnia tego roku, jednak nie zabrakło miodu w tej beczce dziegciu. Produkcja hiszpańskiego hitu zapowiedziała bowiem, że nie będziemy musiały i musieli żegnać się na zawsze ze sławną na całym świecie grupą złodziei, a przynajmniej z niektórymi jej członkami oraz członkiniami. Twórcy i twórczynie produkcji rozpoczęli bowiem prace nad spin-offem.

„Dom z papieru”: Berlin powróci w nowym serialu!

To była dobra wiadomość dla wszystkich fanek i fanów Berlina (a właściwie Andrésa de Fonollosy), czyli jednego z najbardziej kontrowersyjnych bohaterów „Domu z papieru” – doświadczonego złodzieja, a prywatnie brata Profesora, który odpowiada za logistykę wszystkich akcji. Jak poinformował Netflix, spin-off „La Casa de Papel” opowie historię bohatera granego przez Pedro Alonso. Nowy serial będzie prequelem  hitowej serii i opowie o poczynaniach Berlina przed wielkim skokiem na hiszpańską mennicę.

„Berlin”: Co wiemy o pierwszym spin-offie „Domu z papieru”?

Co wiemy o pierwszym spin-offie „Domu z papieru”? Wciąż niewiele. Pod koniec 2021 roku do sieci trafił krótki teaser nowego serialu (możecie obejrzeć go poniżej), dzięki czemu poznałyśmy i poznaliśmy oficjalny tytuł – po prostu „Berlin”, a także przybliżoną datę premiery (produkcja ma zadebiutować na platformie Netflix w 2023 roku). Na oficjalny zwiastun wciąż musimy poczekać, gdyż dopiero 3 października 2022 roku rozpoczną się zdjęcia. Na początku będą one realizowane w Paryżu, po czym przeniosą się do Madrytu, gdzie zostaną nakręcone kolejne sceny. 

Autorami scenariusza ośmioodcinkowej produkcji o Berlinie są twórcy „Domu z papieru”, Esther Martínez Lobato i Álex Pina, których w procesie pisania wspierali David Oliva i Davidem Berrocal. Z reżyserię obok Berrocala odpowiadają Albert Pintó (wcześniej stanął za kamerą m.in. „Sky Rojo”) i Geoffrey Cowper. 

„Berlin”: obsada spin-offu „Domu z papieru” ujawniona

Tuż przed startem zdjęć w Paryżu Netflix ujawnił obsadę prequela „Domu z papieru” opowiadającego o Berlinie. Kogo obok Pedra Alfonsa, czyli odtwórcy głównej roli, ujrzymy na ekranie? W obsadzie znaleźli się:

  • Michelle Jenner jako Keila, ekspertka od elektroniki; aktorka ma na koncie występy w tytułach: „Pokonać lęk”, „Julieta”, „Straszny hiszpański film”;
  • Tristán Ulloa – wcieli się w Damiána, powiernika Berlina, profesora i filantropa; możecie go kojarzyć z „Kokainowego wybrzeża”, 
  • Begoña Vargas („Nowy Eden”) –zagra dziewczynę o imieniu Cameron;
  • Julio Peña Fernández jako oddany Roi; wcześniej zagrał m.in. w filmie Netfliksa „Przez moje okno”,
  • Joel Sánchez jako Bruce, „nieustępliwy człowiek czynu”.

 Myślicie, że nowa ekipa dorówna szajce, którą znamy z „La Casa de Papel”?