Szybkie przybieranie na wadze i równie szybki powrót do formy, to część warsztatu każdego aktora. I podczas kiedy ta pierwsza sprawa jest stosunkowo łatwa i przyjemna, ta ostatnia to prawdziwe piekło. A jednak fachowcy mają swoje sprawdzone metody. Vanessa Hudgens przed kilkoma laty, po projekcji Gimme Shelter ze swoim udziałem musiała się zmierzyć z taką właśnie sytuacją - nadplanowe 10 kg nie pozwalało jej rzucić się wir pracy nad następnym projektem.

ZOBACZ TAKŻE: Marzy wam się figura Halle Berry? Wiemy, jaką dietę stosuje aktorka i jak wygląda jej menu!

Trening, który pomógł jej wrócić do dawnych wymiarów jest w równej mierze ciężki, co przyjemny i chyba właśnie na tym polega jego zaskakująca skuteczność. Co to takiego? Chodzi o ćwiczenia wykonywane na stacjonarnym rowerze. I jeśli myślicie, że chodzi tylko o „jazdę” ze zmiennym obciążeniem, to jesteście w błędzie. Zajęcia Soul Cycle, w których przez dłuższy czas uczestniczyła gwiazda, przewidują cały szereg ćwiczeń wykonywanych w trakcie pedałowania, łączących trening cardio z siłowym. 

Trenerzy prowadzący te zajęcia przyznają, że to ulubiony sport gwiazd właśnie dlatego, że pozwala w stosunkowo krótkim czasie zyskać dobrą formę i piękną sylwetkę. I nie ma w tym przesady - na zajęciach Soul Cycle w hollywoodzkich siłowniach można spotkać nie tylko byłą dziewczynę Zaca Efrona, ale też m.in. Nicole Richie albo Toma Cruise’a. Jeśli chodzi o tę pierwszą, fakt, że zajęcia odbywają się w grupie, jest dla niej podwójnie motywujący, a rywalizacja pozwala osiągając jeszcze lepsze efekty. 

Co ważne, Vanessa wskazuje, że rower zadziałał cuda w połączeniu z jogą, którą aktorka postrzega nie do końca jako rodzaj ćwiczeń, ale bardziej jako coś na kształt terapii. Gwiazda nie kryje się z tym, że treningom towarzyszyła dieta przewidująca niemal całkowitą rezygnację z węglowodanów. A Wy, macie sprawdzone sposoby na skuteczny powrót do formy?

ZOBACZ TAKŻE: Masz grubsze uda i dużą pupę? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość!