Opowiadanie o sztuce bez nadęcia w sposób przystępny, przyjemny, ciekawy to prawdziwa sztuka! Maja z wykształcenia jest historyczką sztuki i uwielbia ze sztuką obcować na wszystkie możliwe sposoby. Sama jednak nie jest fanką hermetycznego i specyficznego środowiska znawców sztuki. Wiedza, którą ma, pozwala jej złapać szerszy kontekst i patrzeć na dzieła sztuki w inny sposób. Jej celem jest zarażenie swoją pasją szerszej publiczności.

Tymczasem jak mówi sama Maja obcowanie z malarstwem może być przyjemnością, jeśli tylko się na nie otworzymy, zaczniemy patrzeć z ciekawością, a nie lękiem. Dlatego ambicją Mai jest uzbroić uczestników jej warsztatów, webinarów czy obserwatorów w wiedzę, która pomoże im się poczuć bezpieczniej. Ostatecznie jednak zawsze radzi wszystkim postępować w zgodzie ze sobą. To, że coś jest uważane przez krytyków za arcydzieło, nie znaczy, że musi nam się podobać. Wybierając obrazy do domu, warto skupić się wyłącznie na tym, jak ja czuję się przy danym obrazie, bo to na mojej ścianie zawiśnie.

Maja jest także dowodem, że sztuka może być dobrym biznesem. Sama myślała, że po studiach historia sztuki pozostanie jej pasją, a swoją przyszłość zawodową zwiąże z czymś zupełnie. Jednak dopingowana przez bliskich zorganizowała pierwsze warsztaty dla pracowników korporacji i okazało się, że jest to strzał w dziesiątkę. Połączyła więc swoją pasję z biznesem.

#girlTALK i #girlsASK to internetowe show tworzone przez Karolinę Cwalinę. Każdy odcinek swoją premierę ma w czwartek o 21.00 na kanale YouTube. W ramach tych dwóch cykli prowadząca odpowiada na pytania widzów oraz rozmawia z zaproszonymi gośćmi na tematy takie jak: samorozwój, biznes, pasje, miłość czy macierzyństwo. To pierwszy taki projekt, gdzie silne, zdolne, przedsiębiorcze kobiety (i nie tylko) rozmawiają otwarcie o tym, co jest dla nich ważne, w co wierzą, co je bawi, ale też co je boli. Rozwinięciem odcinków jest podcast dostępny na także na Spotify i Apple Podcast