Edward Miszczak żegna się z TVN

Edward Miszczak, choć trudno w to uwierzyć, po 25 latach postanowił odejść z TVN, gdzie od 1998 roku pełnił funkcję dyrektora programowego. O decyzji 67-latka poinformowała w specjalnym komunikacie do wszystkich pracowników stacji Katarzyna Kieli, prezeska Warner Bros. Discovery w Polsce oraz CEO TVN. Do całej sytuacji odniósł się także sam zainteresowany, który otwarcie przyznał, że mimo wielu sukcesów, potrzebuje zmiany i nowych zawodowych wyzwań. 

25 lat w telewizji to cała epoka, a TVN było największą przygodą mojego zawodowego życiaRobiliśmy tu razem rzeczy, które wielu wydawały się niemożliwe, a nam wychodziły. TVN wyznaczał i wyznacza trendy. Zostawiam tu fantastyczny zespół, który towarzyszył mi w tej drodze. Ponadto Kasia Kieli i wszyscy odpowiedzialni za rozwój TVN każdego dnia udowadniają, że można robić telewizję, którą widzowie kochają, i która po prostu jest najlepsza – czytamy.  

Co prawda jeszcze nie żegnam się z firmą, ale już dziś bardzo chciałbym podziękować za tę wyjątkową podróż.W życiu każdego przychodzi taki moment, że mimo sukcesów odczuwa się potrzebę zmiany. Dlatego podjąłem decyzję o odejściu, ale ludzie i to wyjątkowe miejsce zawsze będą w moim sercu – kontynuował. 

Gwiazdy komentują odejście Edwarda Miszczaka z TVN

Decyzja Edwarda Miszczaka była szokiem dla całego środowiska medialnego i wywołała lawinę komentarzy. Głos zabrały już czołowe gwiazdy TVN, które w dużej mierze zawdzięczają mężowi Anny Cieślak rozwój swoich karier. W miłych słowach dotychczasowego dyrektora programowego stacji pożegnały między innymi Agnieszka Woźniak-Starak, Małgorzata Rozenek, Joanna Krupa i Katarzyna Kolenda-Zaleska. 

Dawno, dawno temu, za siedmioma morzami, za siedmioma górami, czyli gdzieś w Krakowie.. Co mogę powiedzieć? Świat się kończy! Ciężko sobie wyobrazić TVN bez Edwarda Miszczaka… – napisała Agnieszka Woźniak-Starak. Prowadząca „Dzień dobry TVN” opatrzyła wpis wspólnym zdjęciem, na którym widać także Magdalenę Boczarską. 

Mistrz Edward Miszczak. Koniec epoki. Koniec świata. Nikt tak ja Ty nie nauczył nas czym jest telewizja. Dziękujemy ci Edwardzie za wszystko! – wyznała z kolei Katarzyna Kolenda-Zaleska. Prezeska Fundacji TVN nie ukrywała, że odejście Miszczaka to ogromna strata dla telewizji.  

Dokładnie 12 lat temu po zrobieniu kariery I spełnienie marzeń w USA jedyna osoba która we mnie uwierzyła i dała mi szanse by zacząć swoją przygodę w Polsce . Od razu zaprosił mnie bym była prowadząca Top Model. Gdy inni nie wierzyli, hejtowali to właśnie Edward kazał im założyć fan klub Joanny Krupy, bo wierzył, ze wybierając mnie podjął dobra decyzje. Dziękuje za wsparcie i wiarę we mnie od samego mojego początku w stacji. Życzę każdemu by zaczynał z takim mentorem jakim jest Edward – napisała z kolei Joanna Krupa. 

Zobacz także:

O komentarz pokusiła się także Małgorzata Rozenek, która ze stacją TVN jest związana od 2012 roku. Była prowadząca takich programów jak „Perfekcyjna pani domu”, „Bitwa o dom” czy „Piekielny hotel” w rozmowie z serwisem Plejada.pl przyznała, że to właśnie Miszczak dostrzegł w niej potencjał i dał jej ogromną szansę na rozwój. 

Edward Miszczak jest ojcem chrzestnym mojego sukcesu. Jest osobą, której zawodowo zawdzięczam najwięcej, jeśli nie wszystko, co osiągnęłam w telewizji. Uważam, że to jest koniec ery, bardzo ważnej ery w polskiej telewizji. Mam nadzieję, że pożegnanie takiego szefa, jakim był Edward, będzie na miarę jego wielkości – oznajmiła 44-latka.