Elon Musk ma dziewięcioro, nie siedmioro dzieci

Nawet gdybyśmy bardzo chcieli zapomnieć o Elonie Musku, miliarder na to nie pozwoli. 51-latek, typowany na osobę, która prawdopodobnie jako pierwsza w historii będzie mogła pochwalić się bilionowym majątkiem, bezustannie powraca na pierwsze strony gazet. Nie tylko ze względu na swoje dokonania w świecie biznesu, ale również z racji na pełne nagłych zwrotów akcji życie prywatne.

Główny architekt Tesli, którego majątek szacowany jest na 219  miliardów dolarów, ostatnio był na ustach wszystkich w związku z faktem, że jego transpłciowa córka postanowiła zmienić nazwisko i odciąć się od ojca, z którym – jak argumentowa – nic jej nie łączy. Z kolei w marcu głośno było o tym, że założyciel SpaceX i PayPala w tajemnicy powitał na świecie swoje drugie dziecko z Grimes – córeczkę Exę Dark Sideræl Musk, którą w grudniu 2021 roku urodziła surogatka.

Dwuroczny „X” i kilkumiesięczna „Y” (tak zdrobniale mówią na swoje maluchy artystka i biznesmen), dołączyli do starszych latorośli Muska, czyli bliźniaków Xavier i Griffin, które przyszły na świat w 2004 roku ze związku biznesmena z pisarką Justine Wilson, oraz trojaczków Damiana, Kaia i Saxona, które urodziły się w 2006 roku.

Teraz dowiadujemy się, że najbogatszy człowiek świata przekazał swoje geny kolejnemu potomstwu. Nie jest zatem, jak sądziliśmy, ojcem siódemki, lecz dziewiątki dzieci. Jak podał „Business Insider”, krezus kilka tygodni przed narodzinami córeczki „Y” został ojcem bliźniaków.

Shivon Zilis – kim jest matka kolejnej dwójki dzieci Elona Muska?

Dzieci są – jak donosi serwis – owocem romansu z 36-letnią Shivon Zilis. Jest ona zatrudniona w jego firmie Neuralink jako managerka wysokiego szczebla. Sprawa wyszła na jaw dzięki dokumentom, do których dotarł „Business Insider”. Mowa o wniosku sądowym dotyczącym zmiany nazwiska dzieci, który miliarder i jego pracownica złożyli w kwietniu bieżącego roku. Na mocy prawa bliźniaki otrzymały nazwisko po ojcu, jednak ich rodzice zdecydowali, że maluchy będą miały nazwisko dwuczłonowe, uwzględniające również dziedzictwo matki (najprawdopodobniej „Musk-Zilis”).

Co wiemy o mamie 8-miesięcznych obecnie dzieci miliardera? 36-latka  pochodzi z Kanady, studiowała ekonomię i filozofię na Uniwersytecie Yale. Poznała Elona Muska dzięki współzałożonej (w 2015 roku) przez miliardera  OpenAI, organizacji non-profit zajmującej się badaniami i wdrażaniem sztucznej inteligencji. W 2017 roku Shivon rozpoczęła pracę w Tesli, gdzie odpowiadała za badania nad sztuczną AI. Obecnie zaś jest dyrektorką operacyjną w Neuralink Corporation  – firmie zajmującej się tworzeniem wszczepialnych interfejsów mózg-maszyna.

 

Zobacz także: