Przyjemność, którą sprawia obcowanie z pięknym zapachem perfum, ma także ukrytą głębię. Często na pierwszy niuch nosa nie poznamy wszystkiego, co kryje się za wrażeniem, które robi na nas woń, w której się zanurzyliśmy. Z tego powodu, żeby dobrze poznać zapach, najlepiej rozłożyć go na czynniki pierwsze i poznawać go nuta po nucie. Być może właśnie takie śledztwo pozwoli rozszyfrować, które akordy są najlepiej przez nas odbierane. Engimatyczne perfumy, choć kryją sekret, są w stanie się przed nami otworzyć i w pełni nam go ujawnić. Dziś skupimy się na 7 zapachach, które nie dają się poznać już na starcie. Na kolejnych etapach odkrywają kolejne nuty zapachowe, by dopiero na sam koniec zdradzić, na czym bazuje całość. W nich każdy może odkryć magnetyczne perfumy, które mają w sobie to coś i sprawiają, że nie chce się już innych.

Enigmatyczne perfumy – Marc Jacobs Daisy Ever So Fresh

Radosna i spontaniczna, a przy tym skoncentrowana – to określenia, które najlepiej opisują wodę perfumowaną Marc Jacobs Daisy Ever So Fresh. Pełen energii i przepełniony świeżością zapach nie zdradza jednak od razu wszystkiego, co ma nam do zaoferowania. Zamiast tego pozwala się powoli poznawać, odkrywać i zagłębiać w jego tajemnicę. Najpierw rozkwita nie bukietem kwiatów, a soczystą sałatką owocową. Mandarynka, mango i ananasa – to właśnie te nuty grają tu pierwsze skrzypce. Następnie do głosu dochodzą akordy wody różanej i kwiatów pomarańczy, by na zakończenie, w miarę zanikania pierwszych nut kompozycji, zaczęły dominować drzewne nuty, dodające energii i przyjemnego ciepła.

Enigmatyczne perfumy – Guerlain Aqua Allegoria Herba Fresca

Na każdym etapie woda toaletowa Guerlain Aqua Allegoria Herba Fresca jest w stanie zaskoczyć nas czymś nowym, co tylko dodatkowo intryguje i sprawia, że jeszcze bardziej chcemy, żeby wyjawiła nam swoją tajemnicę. Te enigmatyczne perfumy mają pozwolić poczuć na własnej skórze orzeźwienie, jakie daje spacer po łące przez trawę błyszczącą od rosy. Nic nie dzieje się jednak od razu. Na wstępie możemy poczuć świeże i soczyste akordy cytryny połączone z zieloną nutą. Kolejne dochodzą do głosu delikatne kwiatowe nuty cyklamenu i konwalii. Uzupełnia je orzeźwiająca nuta mięty. Zaskoczeniem i największym sekretem tej wody toaletowej może być jej baza. Mowa bowiem o zielonej herbacie, która doskonale uzupełnia całą kompozycję.

Enigmatyczne perfumy – Maison Margiela REPLICA When the Rain Stops

Seria REPLICA od Maison Margiela to wiele niezwykłych kompozycji zapachowych, które starają się uchwycić na dłużej te najbardziej ulotne momenty. Jedną a takich chwili wartych nie tylko zapamiętania, ale również zatrzymania na zawsze, jest wszystko to, co dzieje się po deszczu. Pierwsze promienie słońca przebijają się przez ustępujące krople deszczu i rozgrzewają przemokniętą przyrodę, a wszystko wokół nie tylko nabiera kolorów, ale jeszcze zaczyna emanować swoim wilgotnym i świeżym zapachem. Właśnie ten moment stał się inspiracją do stworzenia wody toaletowej unisex Maison Margiela REPLICA When the Rain Stops. Jej tajemnica daje się poznać w kolejnych etapach obcowania z zapachem. Na starcie zmysły poruszają nuty różowego pieprzu i olejku z bergamoty z akcentem naturalnej zieleni. Potem do głosu dochodzi wodny akord przywołujący na myśl ostatnie krople deszczu, które odparowują z sosnowych igieł. W zapachu iskrzy się też róża z prowincji Isparta, lekko muśnięta jaśminem. A paczulę, która kojarzy się z mokrą ziemią po deszczu, dopełnia i wzmacnia akord mchu.

Enigmatyczne perfumy – Yves Saint Laurent Black Opium Neon

Woda perfumowana stworzona z myślą o pełnym tajemnic życiu nocnym także ma swój sekret. Yves Saint Laurent Black Opium Neon to zadziorny, wyjątkowy i intrygujący zapach. Te hipnotyzujące perfumy powstały właśnie z myślą o tym, żeby nie wykładać od razu wszystkich kart na stół. Dozują kolejne nuty i w ten sposób odkrywają swoją tajemnicę krok po kroku. Tej kompozycji trzeba przyznać złożony charakter wypełniony kontrastami. Najpierw daje się poczuć intensywną świeżość smoczych owoców i cytrusów, które są zmieszane z dość zaskakującymi akordami ciemnej kawy. Jej aromat jest najbardziej odczuwalny dopiero chwilę po soczystym wstępie, wzbogaconym słodkim kwiatem pomarańczy, hibiskusemjaśminem.

Enigmatyczne perfumy – Kenzo Kenzo World

Już sam flakon może intrygować, ale w przypadku wody perfumowanej Kenzo Kenzo World nie chodzi o to, żeby spojrzeć mu głęboko w oko, a rozpracować jego zawartość. Kolejne etapy odkrywania tego trzyskładnikowego zapachu udowadniają, że nie potrzeba wiele, żeby wodzić nas za nos. Cierpliwość jednak popłaca i dość szybko możemy poznać tajemnicę zamkniętą w niezwykłej butelce. Nuty głowy w całości wypełnia delikatna piwonia. Serce zapachu należy natomiast do głębokich tonów egipskiego jaśminu. O doskonałość doznań zmysłowych dba też podstawa wieńcząca kompozycję – ambroxan.

Enigmatyczne perfumy – Lancôme La Vie Est Belle Oui Special Edition

Kiedy zamknie się oczy będąc w chmurze zapachu roztoczonego przez wodę perfumowaną Lancôme La Vie Est Belle Oui Special Edition, to nie ma wątpliwości, że te perfumy będą jak wehikuł czasu. Od razu są w stanie przenieść na kwitnącą łąkę. Czemu zawdzięczają tę moc? Odkrywając tajemnicę tego zapachu nuta po nucie okazuje się, że w tym tajemniczym ogrodzie rosną nie tylko kwiaty. Już na wstępie czuć, że mocnym wsparciem są tu owocowe akordy. Nuty głowy są bowiem zdominowane przez gruszkę i jeżyny. Następnie dochodzą do głosu jaśmin i kwiat pomarańczy. W bazie zapachu ich aromat dopełnia jeszcze irys.

Zobacz także:

Enigmatyczne perfumy – Acqua Di Parma Peonia Nobile

Nawet zapachowa oda do kwiatów potrafi skrywać swoje tajemnice. Świetnie czuć to na przykładzie wody perfumowanej Acqua Di Parma Peonia Nobile. Zapach w pełni poświęcony piwonii skrywa wiele niespodziewanych dodatków. Warto się w niego zanurzyć, żeby poczuć je wszystkie. Perfumy o zapachu piwonii otwiera czarny pieprz i maliny. Dopiero na kolejnym etapie zachwycające nuty piwonii łączą się z geranium, różą turecką i świeżymi tonami frezji w sercu kompozycji. Bazę całości, która najdłużej utrzymuje się na skórze, tworzą akordy ambry, paczuli i piżma.