Eurowizja Junior 2022 zbliża się wielkimi krokami. Finał tegorocznej edycji konkursu odbędzie się 11 grudnia w Kompleksie Sportowo-Koncertowym im. Karena Demircziana w Erywaniu. O Grand Prix powalczą tym razem reprezentanci 16 państw. W tym gronie po raz kolejny nie zabraknie Polski, która dzięki sukcesom Roksany Węgiel, Viki Gabor i Sary James w ostatnich latach niespodziewanie wyrosła na jednego z liderów dziecięcej Eurowizji. O tym, kto za parę miesięcy poleci do stolicy Armenii z ramienia Telewizji Polskiej dowiemy się już w najbliższy weekend.

Eurowizja Junior 2022 – reprezentant Polski

TVP stawia na sprawdzoną formułę. Rolę polskich preselekcji do Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci po raz kolejny pełni w tym roku specjalna edycja programu „Szansa na Sukces”. Za nami już wszystkie eliminacyjne odcinki, podczas których wyłoniono czworo finalistów. Oto oni.

Kim jest Ida Wargskog?

Ida Wargskog ma 12 lat i jest pół-Polką, pół-Szwedką. Udział w finale zapewnił jej występ w odcinku „Szansa na Sukces” z eurowizyjnymi przebojami, w którym zachwyciła jury swoim wykonaniem utworu Fransa – „If I Were Sorry”. Widzowie telewizyjnej Dwójki mogą pamiętać Idę z piątej edycji programu „The Voice Kids”, gdzie trafiła do drużyny Barona i Tomsona.

Kim jest Aleksander Maląg?

Aleksander Maląg ma 13 lat. Ukończył szkołę muzyczną I stopnia. Uczęszczał też do Centrum Kultury Młodych w Łodzi. Olek był jedynym chłopcem w swoim eliminacyjnym odcinku i będzie też jedynym chłopcem w finale polskich preselekcji. Uznanie jurorów „Szansa na Sukces” zyskał coverem piosenki „Mój dom”, która reprezentowała nasz kraj na Eurowizji Junior w 2017 roku. Na początku roku można było go podziwiać w piątej edycji „The Voice Kids”, gdzie zaśpiewał przebój Roberta Gawlińskiego sprzed prawie 30 lat – „O sobie samym”.

Kim jest Natalia Smaś?

Natalia Smaś ma 14 lat i pochodzi z Krakowa. W polskich preselekcjach do Eurowizji Junior startuje już po raz drugi. Rok temu zaśpiewała wielki hit „My Heart Will Go On” z repertuaru Céline Dion. Wcześniej można ją było oglądać w trzeciej edycji „The Voice Kids”, gdzie pod okiem swojej trenerki, Cleo, dotarła do etapu tzw. Bitew. Tym razem trafił się jej hit „Easy On Me” z ostatniej płyty Adele.

Kim jest Laura Bączkiewicz?

Laura Bączkiewicz ma 10 lat i pochodzi z Konina. Podobnie jak pozostali finaliści, wcześniej próbowali swoich sił w „The Voice Kids”. Jako podopieczna Dawida Kwiatkowskiego, dotarła do finału piątej edycji show. Aktualnie kształci się w Studiu Piosenki Estradowej HIT.

Eurowizja Junior 2022 – kto wystąpi?

O tym, kto z wyżej wymienionej czwórki finalistów będzie reprezentował Polskę na Eurowizji Junior 2022 w Armenii dowiemy się w niedzielę 25 września, podczas emisji finałowego odcinka programu „Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2022”. Zmagania młodych wokalistów będzie można oglądać na antenie TVP2 od godz. 15:10.

Zobacz także:

Macie już swojego faworyta?