Szukacie fajnego filmu na wieczór? Obrazu, który was wzruszy, rozbawi, skłoni do myślenia? W niepewnych czasach, a jakich przyszło nam egzystować, film może być skuteczną ucieczką od otaczającej nas rzeczywistości. Dlatego proponujemy zaszyć się pod kocem z kubkiem ulubionej herbaty lub z lampką wina, kochanym pupilem u boku i dać wciągnąć się w historie, które zostaną z wami na długo! 

Komedie romantyczne wszech czasów. Której z nich nie widziałaś? >>>

Fajne filmy na wieczór: śmiech przez łzy

Fajny film na wieczór? Od razu na myśl przychodzi nam obraz Nietykalni w reżyserii Oliviera Nakache'a i Erica Toledano z Françoisem Cluzetem i Omarem Sy w rolach głównych, czyli historia sparaliżowanego milionera i jego opiekuna. Jeśli nie mieliście okazji jeszcze się z nią zapoznać, sugerujemy nadrobić zaległości. Filmem, który również może Was doprowadzić jednocześnie do śmiechu i do łez jest Good bye, Lenin! Wolfganga Beckera. To już nieco starsza, niemiecka produkcja z Danielem Brühlem w roli syna, którego mama, wierna fanka socjalizmu i zwolenniczka tytułowego Lenina, żyje w przekonaniu, że mur nie upadł i nadal istnieją dwa niemieckie państwa. Wszystko dlatego, że zapada w śpiączkę w czasie, kiedy te kluczowe dla historii Europy i świata wydarzenia mają miejsce. 

Najpiękniejsze filmy kostiumowe z różnych epok: przenieś się w czasie na jeden wieczór! >>>

Filmy na jesienny wieczór: o życiu, z dystansem 

Otaczająca rzeczywistość nie rozpieszcza? Przyda wam się coś, co pozwoli Wam na moment zapomnieć o wszystkim dookoła. Mamy dla Was kilka propozycji! Alex Richanbach przeniesie Was na Ibizę i razem z trzema przyjaciółkami przypomni, że czasami warto iść na żywioł, postawić na siłę przyjaźni i oddać się romantycznym uniesieniom. Nie widzimy lepszego plany, gdy za oknem ciemno, mokro i zimno. Z kolei Praktykant z Robertem de Niro w roli głównej przypomni Wam, że niektórzy mają więcej energii po siedemdziesiątce niż Wy po dwudziestce, a przy okazji momentami rozbawi do łez. 

Fajne filmy na wieczór: love is in the air 

Nie mogliśmy zapomnieć o obrazach, dzięki którym nawet w najchłodniejszy wieczór zrobi Wam się ciepło na sercu. Wśród tytułów, które polecamy kiedyś i aktualnie zakochanym, tym, którzy poszukują miłości i tym, którzy wiedzą, że sama kiedyś przyjdzie, a także tym, dla których miłość, to nie tylko związek kobiety i mężczyzny, znaleźli się m.in. Debiutanci Mike'a Millsa, Pokuta Joe'ego Wrighta, Kochankowie z księżyca Wesa Andersona czy Między słowami Sofii Coppoli. Jesteście ciekawi, co jeszcze? Potrzebujecie więcej fajnych filmów na wieczór? Zajrzyjcie koniecznie do naszej galerii? 

Netflix, HBO GO, Amazon Prime Video, Apple TV+ – ile kosztuje abonament i jak wygląda okres próbny? >>>