Szukacie fajnego filmu na wieczór? Obrazu, który was wzruszy, rozbawi, skłoni do myślenia? W niepewnych czasach, a jakich przyszło nam egzystować, film może być skuteczną ucieczką od otaczającej nas rzeczywistości. Dlatego proponujemy zaszyć się w miękkim fotelu, z kubkiem ulubionej herbaty lub z lampką wina, ukochanym pupilem u boku i dać wciągnąć się w historie, które zostaną z wami na długo. Oto nasze ulubione filmy na wieczór! 

Komedie romantyczne wszech czasów. Której z nich nie widziałaś? >>>

Fajne filmy na wieczór: śmiech przez łzy

Fajny film na wieczór? Od razu na myśl przychodzi nam obraz Nietykalni w reżyserii Oliviera Nakache'a i Erica Toledano z Françoisem Cluzetem i Omarem Sy w rolach głównych, czyli historia sparaliżowanego milionera i jego opiekuna. Jeśli nie mieliście okazji jeszcze się z nią zapoznać, sugerujemy nadrobić zaległości. Filmem, który również może Was doprowadzić jednocześnie do śmiechu i do łez jest Good bye, Lenin! Wolfganga Beckera. To już nieco starsza, niemiecka produkcja z Danielem Brühlem w roli syna, którego mama, wierna fanka socjalizmu i zwolenniczka tytułowego Lenina, żyje w przekonaniu, że mur nie upadł i nadal istnieją dwa niemieckie państwa. Wszystko dlatego, że zapada w śpiączkę w czasie, kiedy te kluczowe dla historii Europy i świata wydarzenia mają miejsce. 

Najpiękniejsze filmy kostiumowe z różnych epok: przenieś się w czasie na jeden wieczór! >>>

Dobry film wieczór: o życiu, z dystansem 

Otaczająca rzeczywistość nie rozpieszcza? Przyda wam się coś, co pozwoli Wam na moment zapomnieć o wszystkim dookoła. Mamy dla Was kilka propozycji! Alex Richanbach przeniesie Was na Ibizę i razem z trzema przyjaciółkami przypomni, że czasami warto iść na żywioł, postawić na siłę przyjaźni i oddać się romantycznym uniesieniom. Nie widzimy lepszego plany, gdy za oknem ciemno, mokro i zimno. Z kolei Praktykant z Robertem de Niro w roli głównej przypomni Wam, że niektórzy mają więcej energii po siedemdziesiątce niż Wy po dwudziestce, a przy okazji momentami rozbawi do łez. 

Fajny film na wieczór: zmotywuj się 

Fajny film na wieczór może być naprawdę udanym seansem terapeutycznym. Po pierwsze nic tak nie odpręża jak dobry film, a po drugie, historie większości bohaterów to historie, z jakimi można się utożsamić. I wyciągnąć z nich wiele wniosków. Jednym z takich filmów jest Była sobie dziewczyna. To historia licealistki granej przez Carey Mulligan, która zakochuje się w starszym od siebie mężczyźnie (Peter Sarsgaard). A uczucie do niego zaczyna jej nagle przesłaniać cały świat w tym marzenia, jakie do tej pory miała. Kiedy okazuje się, że relacja ta nie do końca była szczera, licealistka potrafi mimo wszystko odnaleźć w sobie siłę do działania. Niezwykle motywującym obrazem jest także Uśmiech Mony Lisy z piękną Julią Roberts w roli głównej. Wciela się ona w nauczycielkę, która staje się dla swoich uczennic ikoną i siłą napędową udowadniającą, ile może znaczyć kobieca solidarność i siostrzeństwo. To kolejny fajny film na wieczór! 

Fajne filmy na wieczór: love is in the air 

Nie mogliśmy zapomnieć o obrazach, dzięki którym zrobi Wam się ciepło na sercu nawet w najchłodniejszy wieczór. Wśród tytułów, które polecamy kiedyś i aktualnie zakochanym, tym, którzy poszukują miłości i tym, którzy wiedzą, że sama kiedyś przyjdzie, a także tym, dla których miłość, to nie tylko związek kobiety i mężczyzny, znaleźli się m.in. Debiutanci Mike'a Millsa, Pokuta Joe'ego Wrighta, Kochankowie z księżyca Wesa Andersona czy Między słowami Sofii Coppoli. Jesteście ciekawi, co jeszcze? Potrzebujecie więcej fajnych filmów na wieczór? Zajrzyjcie koniecznie do naszej galerii! 

Zobacz także:

Netflix, HBO GO, Amazon Prime Video, Apple TV+ – ile kosztuje abonament i jak wygląda okres próbny? >>>