FEST Festival to jeden z największych festiwali muzycznych w Polsce. Pierwsza edycja odbyła się w 2019 roku i do razu przyciągnęła tłumy koncertowiczek oraz koncertowiczów. Kolejna również, a osoby, które wzięły w niej udział, doceniły m.in. line-up, jak również aranżacje w Parku Śląskim, gdzie odbywa się impreza. 9 sierpnia miała wystartować tegoroczna edycja muzycznego wydarzenia. Niestety w piątek (4 sierpnia) dowiedziałyśmy się, że FEST Festival 2023 nie odbędzie się. Oto wszystko, co wiemy na ten temat.

FEST Festival 2023 odwołany

FEST Festival 2023 zapowiadał się naprawdę świetnie. W line-upie znaleźli się m.in. The Chemical Brothers, Peggy Gou, Kasabian, a także wiele gwiazd z Polski. W sumie: ponad 200 artystek i artystów. Niestety nie posłuchamy, ani nie zobaczymy ich w Chorzowie w tym roku. Nad muzycznym wydarzeniem zawisły bowiem czarne chmury. Niespełna tydzień przed startem tegorocznej edycji w sieci pojawiły się informacje, według których nie dojdzie ona do skutku. Podwykonawcy i różne osoby zaangażowane w organizację imprezy opublikowały niepokojące posty na ten temat. Co więcej, wstrzymano sprzedaż biletów. Było to o tyle zaskakujące, że na oficjalnym profilu @fest_festival na Instagramie zaczęto już relacjonować przygotowania, w tym budowę poszczególnych scen i stref. 

Organizatorzy potwierdzili, że FEST Festival 2023 nie odbędzie się

W sieci rozpętała się burza. Wiele osób, na czele z tymi, które kupiły bilety na wydarzenie, liczyło, że organizatorzy FEST-a zabiorą głos w sprawie. Przez cały dzień milczeli. Natomiast z internetowego wydania „Gazety Wyborczej” dowiedziałyśmy się, że organizatorzy muzycznego wydarzenia poinformowali już Urząd Miasta w Chorzowie, że tegoroczna edycja nie odbędzie się

Nie udało im się zebrać sumy potrzebnej, by zapłacić podwykonawcom za pracę przy organizacji imprezy – podała „Gazeta Wyborcza”. 

FEST Festival 2023 – zwrot biletów. Co zrobić?

Jak wspomniałyśmy, to dość zaskakująca decyzja. Prawdopodobnie osoby, które kupiły bilety na FEST Festival 2023, zastanawiają się, czy można je zwrócić i co zrobić, by odzyskać pieniądze? Informacje na ten temat zostały zawarte w regulaminie, który znajduje się na oficjalnej stronie internetowej imprezy. Czytamy w nim, że po 15 kwietnia 2023 roku możliwy jest zwrot lub wymiana biletów jedynie w przypadku odwołania wydarzenia, zmiany lokalizacji bądź terminu, w którym się ono odbywa. Jeśli do tego dojdzie (a wszystko wskazuje na to, że mamy do czynienia z właśnie jedną z takich sytuacji), organizator poinformuje o zasadach postępowania.

Zwrot lub zamiana biletów po dniu 15.04.2023 r. możliwy jest tylko w przypadku odwołania Imprezy, znaczącej zmiany miejsca Imprezy lub terminu odbycia się Imprezy. W takim przypadku Organizator każdorazowo ogłasza informację o możliwości i terminie zwrotu Biletów. Zwrot lub wymiana Biletów związana z odwołaniem lub zmianą terminu i miejsca Imprezy, możliwa jest jedynie do momentu rozpoczęcia Imprezy. Po rozpoczęciu Imprezy możliwe jest jedynie zainicjowanie procedury reklamacyjnej, niezależnie do tego, czy Bilet został wykorzystany. Zwrot Biletów możliwy jest jedynie w miejscu ich zakupu. Klient oraz Uczestnik Imprezy przyjmują do wiadomości, że Organizator nie przewiduje możliwości przekazywania Biletów innych użytkownikom aplikacji Going App. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za Bilety zakupione w nieautoryzowanych punktach sprzedaży. Organizator nie jest zobowiązany do zwrotu pieniędzy za niewykorzystane Bilety – czytamy w regulaminie FEST Festivalu. 

AKTUALIZACJA: FEST Festival 2023 odwołany. Organizatorzy wydali oświadczenie  

It’s official: FEST Festival 2023 odwołany. W piątkowy wieczór organizatorzy wydarzenia wydali oficjalne oświadczenie, za pośrednictwem którego potwierdzili najgorszy z możliwych scenariuszy. Co więcej, poinformowali o zasadach zwrotu biletów. Niestety nie będzie to takie proste, ponieważ uruchomione zostało postępowanie upadłościowe. Zapowiedzieli, że osoby posiadające bilety już wkrótce otrzymają wiadomości e-mail ze szczegółami. 

Niestety to wszystko, co wiadomo na ten moment. Gdy udostępnionych zostanie więcej szczegółów, na pewno przeczytacie o tym na Glamour.pl.