Kochamy czerwone dywany i gwiazdy w blasku fleszy. A że od 31 sierpnia do10 września 2022 roku trwa 79. Festiwal Filmowy w Wenecji, to świetna okazja, by przyjrzeć się temu, co na tę okazję założyły aktorki i aktorzy oraz inni ludzie z artystycznej branży, którzy przybyli do Włoch na jedno z najważniejszych wydarzeń w filmowym świecie.

Festiwal Filmowy w Wenecji 2022 – filmowe premiery

Jakie premiery czekają nas w Wenecji w tym roku? Za nami już premiera nowego filmu włoskiego reżysera, którego kochamy za „Jestem Miłością" czy „Tamte dni, tamte noce". Luca Guadagnino wraz z ekipą prezentował tutaj w piątkowy wieczór film Bones and All". Obraz został świetnie przyjęty, a odtwórca jednej z głównych ról, Timothée Chalamet, zachwycił także na czerwonym dywanie swoją zmysłową i przełamującą stereotypy kreacją od Haidera Ackermanna

Za nami także premiera filmu w reżyserii Olivii Wilde, czyli Don't Worry Darling. Produkcja spotkała się z krytyczną oceną, ale miło było zobaczyć na czerwonym dywanie w Wenecji Harry'ego Stylesa i Florence Pugh.

W Wenecji też po raz pierwszy zostanie zaprezentowana filmowa biografia Marilyn Monroe, czyli produkcja Netfliksa „Blonde” z Aną de Armas w roli głównej.

Na czerwonym dywanie już nas zachwyciła Julianne Moore, czyli przewodnicząca jury podczas tegorocznej edycji festiwalu i postawiła wysoko poprzeczkę innym gwiazdom. Sprawdzajcie na bieżąco naszą selekcję najlepszych momentów z czerwonego dywanu w Wenecji!