Idealną inspiracją, kiedy planujemy wizytę w salonie fryzjerskim, mogą być cięcia gwiazd. W ostatnim czasie wiele popularnych aktorek, piosenkarek i modelek wprowadziło na głowach prawdziwą rewolucję. Mamy tu na myśli nie tylko warkoczyki Sandry Kubickiej, ale również grzywki Emily Ratajkowski, Anne Hathaway i Jennifer Lopez. Na nowe cięcie zdecydowała się także Millie Bobby Brown. Aktorka inspirację dla nowego uczesania znalazła wśród trendów z lat 20. Wybór padł na fryzurę o nazwie flapper bob.

Flapper bob – modna fryzura w stylu lat 20.

Bob jest na szczycie trendów fryzjerskich na 2022 rok. Jednak pod tym konkretnym określeniem może się kryć wiele różnych cięć. Bob bowiem ma dziesiątki różnych odsłon, które wpływają na jego długość, sposób cięcia, a także obecność grzywki lub jej brak. Teraz przebojem ma szanse stać się konkretnie flapper bob. Ta nazwa odnosi się do konkretnego stylu w modzie. Potocznie kojarzony z nim wygląd najlepiej oddaje określenie chłopczyca.

Przez lata nastąpiła prawdziwa rewolucja dotycząca tego słowa, ale nie zmienia to faktu, że w tym konkretnym przypadku chodziło o nawiązanie do krótkiej fryzury. W latach 20. fryzura flapper bob była symbolem nowoczesności i wyzwolenia. Pomimo że współcześnie tego rodzaju cięcie nie jest wyrazem sprzeciwu wobec przyjętych norm, to jednak pokazuje ogromną przemianę, która nastąpiła w kwestii postrzegania kobiecego stylu. Dzięki temu buntowi, który rozpoczął się dekady temu, teraz możesz wybrać tę fryzurę jako jedną z dostępnych opcji i cieszyć się nią tak po prostu.

Flapper bob – nowa fryzura Millie Bobby Brown

Stylista, który jest autorem nowej fryzury Millie, Pete Burkill, kreatywny ambasador Josh Wood Colour, potwierdził, że nie jest to peruka, ale prawdziwa fryzura, dla której inspiracją był styl flapper.

Millie bardzo chciała wypróbować nową, krótką fryzurę i włożyła wiele wysiłku w znalezienie inspiracji z odniesieniami do stylu vintage – powiedział stylista fryzur w rozmowie z amerykańskim „Glamour”.

Jak wygląda flapper bob, na który zdecydowała się Millie Bobby Brown? Jego podstawową cechą jest długość do brody. Ważne jest też ostre wykończenie i pudełkowy kształt. Dla podkreślenia tego efektu dobrze użyć kosmetyków zwiększających objętość włosów, a następnie wspomóc ich działanie okrągłą szczotką. Charakterystyczna jest także grzywka, choć stylista fryzur w tym przypadku akurat ten element zinterpretował bardzo swobodnie. Dzięki delikatnemu cięciu, które nie tworzy zasłaniającej całe czoło kurtyny, ten element fryzury może być stylizowany na różne sposoby. Jeżeli Millie znudzi się obecność grzywki, to będzie mogła ją zaczesać w taki sposób, że w ogóle nie będzie widać, że kiedykolwiek tam była.

Grzywka i pudełkowaty kształt są ukłonem w stronę boba w stylu vintage z lat 20., ale dzięki temu, że pozwolono, aby tekstura włosów i ruch były widoczne w cięciu, stała się ona nowoczesna. Do tego jej odbiór potęguje odważny kolor, który jest o wiele ciemniejszy i bogatszy, co podkreśla dramatyzm fryzury – zdradził Pete Burkill.