Jedna z gorszych rzeczy, jaka może przytrafić się związkowi to monotonia. Niestety, ale zdarza się to dość często. Warto wtedy użyć wyobraźni i wykazać się kreatywnością. Chcesz uratować swój związek? Czytaj dalej. Nauka znalazła bardzo skuteczny sposób.

Jeśli poczułaś, że płomień w waszej relacji gaśnie, rozwiązaniem może być ta kontrowersyjna taktyka. To właściwie przeciwieństwo terapii dla par. Wyjaśniamy, o co chodzi.

Flirt z innymi, gdy masz partnera może wzmocnić wasz związek. Dlaczego?

Choć może wydawać się to niemożliwe i kontrowersyjne, według badań przeprowadzonych przez psychologa i profesora Gurita Birnbauma z Uniwersytetu Reichman w Izraelu, fantazjowanie o kimś innym lub flirt pomagają wzmocnić związek. Ale uwaga: nie we wszystkich przypadkach to działa i nie w każdych przypadkach jest to gwarancją sukcesu. Jest to bardziej rodzaj eksperymentu, który dla niektórych może być korzystny, a dla innych niezbyt dobry w skutkach.

Flirtowanie jest czymś jak najbardziej normalnym. Leży ono w ludzkiej naturze. Wiele osób flirtuje, czasami nawet nieświadomie. Oczywiście, istnieją jakieś granice i poziomy flirtu.

Aby podjąć decyzję, czy chcesz zdecydować się na ten ryzykowny sposób, warto najpierw zrobić sobie „rachunek sumienia”, dokładnie to przemyśleć, może nawet zasięgnąć opinii psychologa czy terapeuty. To nigdy nie zaszkodzi.

Flirt z innymi, gdy jest się w związku może dobrze wpłynąć na relację. Nauka to potwierdza

Przejdźmy jednak do powodów, dla których warto zdecydować się na tę alternatywę. Poniżej przedstawiamy tylko kilka z nich, które potwierdzają, że flirt z innymi pozwala odzyskać więź z partnerem. Są to wyniki badania przeprowadzonego przez wspomnianego już wcześniej Gurita Birnbauma.

Wzbudzenie zainteresowania

Pamiętasz, kiedy zaczęłaś flirtować ze swoim obecnym partnerem? Pewnie tak. Do najbardziej ekscytujących etapów związku zalicza się właśnie ten początkowy, pełen flirtu i niepewności. Takie uczucia ponownie mogą pojawić się w waszej relacji, gdy (niewinnie) zaczniecie flirtować z innymi.

Zobacz także:

Zwiększenie atrakcyjności

Trochę emocji i niepewności też czasem się przydaje. Birnbaum zapewnia, że nieszkodliwy flirt zwiększa poziom atrakcyjności. Oznacza to, że jeśli twój partner zauważy, że ktoś inny zwraca na ciebie uwagę, będzie jeszcze bardziej zmotywowany do tego, aby cię odzyskać.

Zerwanie z rutyną

Gdy twój partner i ty oswoicie się z sytuacją, wszystko stanie się jeszcze bardziej ekscytujące. Zrozumiecie wtedy, jakie macie wobec siebie prawdziwe intencje, wyjaśniacie sobie wątpliwości dotyczące waszego związku. W tym wypadku są dwie możliwości – albo twój partner cię „odzyska”, albo cię straci. Chodzi o wszystko albo nic.

Ten artykuł pojawił się pierwotnie na glamour.mx