Pod koniec sierpnia przetestowałyśmy nowość w ofercie marki FOREO – szczoteczkę soniczną do oczyszczania twarzy FOREO LUNA 3. To absolutny hit w pielęgnacji. Szczoteczki soniczne FOREO genialnie usuwają resztki makijażu, złuszczają martwy naskórek, radzą sobie z zanieczyszczeniami czy nadmiarem sebum. Warto również wspomnieć, że krem, serum, olejek, a także inne kosmetyki do pielęgnacji lepiej się wchłaniają, gdy nakładamy je na skórę oczyszczoną za pomocą szczoteczki FOREO. Oczywiście, to zaledwie część z (naprawdę!) wielu zalet tego akcesorium. Więcej o nich znajdziecie TUTAJ.

Sukces, który odniosły szczoteczki do oczyszczania twarzy FOREO sprawił, że na rynku pojawiło się mnóstwo – tańszych zamienników. Ale pamiętajcie, że kupowanie (jakichkolwiek) podróbek nie jest fair w stosunku do projektanta czy marki. Natomiast w tym – konkretnym przypadku może okazać się również niebezpieczne. Sprawdźcie, dlaczego nie warto inwestować w tańsze zamienniki szczoteczek do oczyszczania twarzy FOREO.

FOREO zamienniki – dlaczego nie warto kupować podróbek szczoteczek do oczyszczania twarzy FOREO?

W przeciwieństwie do tańszych zamienników, szczoteczka FOREO jest gadżetem wysokiej jakości. Świadczą o tym m.in. parametry techniczne, na które część z nas (niestety) nie zwraca uwagi podczas zakupów. Akcesoria pielęgnacyjne od FOREO mają bardzo trwałe baterie. Jedno ładowanie urządzenia wystarczy na około 650 użyć, czyli (mniej więcej) pół roku codziennego używania. Tańsze – nieoryginalne modele trzeba ładować zdecydowanie częściej.

Nie byłybyśmy sobą, gdybyśmy nie wspomniały, że szczoteczki do oczyszczania twarzy FOREO są wodoodporne. Gwarancja wodoodporności dotyczy nawet styków do ładowarki. To bardzo istotna kwestia – szczoteczkę należy bowiem zwilżyć przed każdym jej użyciem.

Powinnyśmy wziąć pod uwagę również fakt, że szczoteczki do oczyszczania twarzy są ultra hipoalergiczne. Biodegradowalny silikon klasy medycznej, który marka FOREO wykorzystuje do tworzenia akcesoriów pielęgnacyjnych, ma nieporowatą strukturę. Dzięki temu nie gromadzi bakterii. Szczoteczki soniczne FOREO są całkowicie bezpieczne dla skóry i zdrowia – nie zawierają ftalanów oraz bisfenolu A (czego niestety nie można powiedzieć o niektórych podróbkach).

Pielęgnacja i oczyszczanie wrażliwej skóry - wszystko, co musisz wiedzieć. Zapytaliśmy o rady eksperta >>>

Liczne nagrody, certyfikaty potwierdzające wysoką jakość produktów, możliwość łączenia urządzeń z dedykowaną aplikacją mobilną FOREO For You, a do tego genialny design – wszystkie te czynniki wpływają na ceny szczoteczek FOREO, które przewyższają koszt ich zamienników. Ale zakup oryginalnych produktów szwedzkiej marki możecie traktować jako genialną – urodową inwestycję. Na pewno posłużą wam one dłużej, niż kilka miesięcy, a nawet lat.

FOREO – jak rozpoznać oryginalną szczoteczkę?

Wiecie już, dlaczego warto wydać trochę więcej pieniędzy, ale zaopatrzyć się w oryginalną szczoteczkę FOREO. Jednak, w jaki rozpoznać oryginał? Spieszymy z odpowiedzią! Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na opakowanie produktu, a także jego zawartość. Na pudełkach oryginalnych szczoteczek powinien widnieć mini hologram (naklejkę z napisem FOREO zabezpieczającą przed otwarciem). Z kolei w opakowaniu powinniście znaleźć nie tylko produkt, ale również różową kartę zdrapkę – magnes. Dzięki niej możecie potwierdzić gwarancję, a następnie zarejestrować swoją szczoteczkę online.

Wyjątkiem są szczoteczki soniczne do oczyszczania twarzy FOREO LUNA 3. To nowość w ofercie marki, w której wykorzystano najnowsze technologie. Model łączy się z telefonem komórkowym, co potwierdza jego oryginalność i rejestruje go w systemie.

Pulsacje a wibracje – na czym polega różnica?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, czym różnią się pulsacje od wibracji. Musicie nam uwierzyć, że niezwykle ważne! Szczoteczki soniczne FOREO generują pulsacje. Silniczek, które zasila każde urządzenie szwedzkiego beauty brandu, może zapewnić ponad 8 tysięcy obrotów na minutę. Szybki, ale subtelny ruch to pulsacje T-Sonic. Okazuje się, że docierają one do głębszych warstw skóry, dzięki czemu stymulują przepływ krwi i uwalniają zanieczyszczenia uwięzione w porach. Pulsacje T-Sonic oferują szeroką gamę korzyści dla skóry – wygładzają, pobudzają, regenerują, relaksują, rozjaśniają naskórek, jak również wspomagają produkcję kolagenu.

Tańsze zamienniki szczoteczek sonicznych FOREO nie generują pulsacji, ale wibracje. To nic innego, jak częstotliwość fali, która porusza się do przodu i do tyłu przy niskich prędkościach. Nie działają one pozytywnie na skórę i nie przynoszą upragnionych rezultatów pielęgnacyjnych.

Teraz już chyba wiecie, jak odróżnić podróbkę od oryginału i dlaczego warto jednak zainwestować w prawdziwą FOREO LUNĘ. Nie namawiamy was do wydania ostatnich pieniędzy na soniczną szczoteczkę, lecz z pewnością jest to produkt, który potrafi odmienić perspektywę oczyszczania twarzy i całej pielęgnacji cery. Przekonała się o tym m.in. Gosia Smelcerz z kanału House of Beauty, dla której LUNA jest pielęgnacyjnym Graalem i najlepszym prezentem dla samej siebie!

Pielęgnacja i oczyszczanie skóry normalnej - porady i opinia eksperta >>>