Fryzury długie włosy – inspiracje

Najpopularniejszymi fryzurami dla długich włosów są te bazujące na rozpuszczonych kosmykach. Można skręcić je w burzę loków, zafundować sobie romantyczne delikatne fale, pokarbować lub wyprostować.

Włosy karbowane wydają się być trendem sprzed kilkunastu lat. Nic bardziej mylnego! W dzisiejszych czasach powracają na salony w postaci nieregularnych karbowań, połączonych z lokami i koniecznie cechujące się dużą objętością. Takie uczesanie warto urozmaicić kolorowymi pasemkami lub piórkami. Dla jak najbardziej naturalnego efektu warto lekko wilgotne włosy zapleść w kilkanaście warkoczyków i pozostawić do wyschnięcia. Jeśli włosy mają tendencję do prostowania się, to można uprzednio wgnieść w nie piankę przeznaczoną do naszego rodzaju włosów. Lepiej zrezygnować z karbownic, ponieważ te mogą mocno wysuszyć nasze kosmyki. Tego typu fryzura najlepiej sprawdzi się na imprezie, festiwalu lub koncercie.

10 modnych fryzur, o które warto poprosić fryzjera >>>

W tym sezonie bardzo modne są również romantyczne fryzury w stylu retro. Świetnie będą pasować do zwiewnych sukienek i delikatnego makijażu. Charakteryzują się ona grubymi falami i przedziałkiem po środku głowy. Dla osiągnięcia delikatnych i grubych fal można wykorzystać grubą lokówkę, wałki lub zapleść włosy w dwa warkocze. Otrzymaną fryzurę warto utrwalać za pomocą lakieru nabłyszczającego, który dodatkowo podkreśli i utrwali skręt.

Panie, które posiadają bardzo długie i wycieniowane włosy doskonale prezentują się w grubych i regularnych lokach. Dobrym połączeniem będzie grzywka zaczesywana na dwa boki. Tego typu skręt można uzyskać poprzez zakręcenie włosów na średniej grubości lokówkę lub poprzez zakręcanie ich przy pomocy prostownicy. Istnieją również odpowiednie koczki, które pomagają uzyskać podobny rodzaj skrętu i są świetnym wyborem w przypadku włosów mało odpornych na wysokie temperatury, lekko zniszczonych lub suchych. Kobiety, które mają naturalne tendencje do skręcających się kosmyków lub są po zabiegu trwałej ondulacji włosów, mogą wykorzystywać właściwości suszarki z dyfuzorem. W przypadku braku dyfuzora, dobrą alternatywę będzie stanowiło zwykłe duże sitko.

Grzywka na boki: długa, prosta lub cieniowana. Jak ją obciąć i dla kogo polecamy grzywkę na boki? >>>

Fryzury z długich włosów – inspiracje

Fryzury na długie włosy to przede wszystkim warkocze. Nie mamy tutaj na myśli jedynie tradycyjnej plecionki z tyłu głowy lub dwóch warkoczyków po bokach, w które zwykły nas czesać w dzieciństwie nasze mamy. Dzisiaj królują przeróżne fryzury z warkoczy, a jedynym, co nas ogranicza w tworzeniu kolejnych, jest nasza wyobraźnia i umiejętności! Najwygodniejszą opcją, zarówno podczas uprawiania aktywności fizycznej, jak i w trakcie ważnych wyjść, są warkocze w stylu bokserskim. Z wykonaniem tego rodzaju splotu poradzi sobie każda kobieta, która opanowała sztukę splotu tradycyjnych warkoczy dobieranych. W przypadku warkoczy bokserskich, zamiast pleść warkocz, przekładając pasma do środka od góry, wykonuje się identyczny ruch, ale przekładając pasma do środka do dołu.

Kolejną propozycją wykorzystującą warkocze jest ich połączenie z rozpuszczonymi włosami, co pozwoli na otrzymanie wodospadu. W tym przypadku pasmo włosów znajdujące się tuż nad skronią wykorzystuje się do wykonania warkocza dobieranego, który wygląda jakby miał otaczać tył głowy i kończyć się przy drugiej skroni. Cała magia tej fryzury polega na zastępowaniu kolejno dobieranych pasm dolnych, nowymi, dobieranymi z wolnych włosów i wypuszczanie ich z plecionki. Cały splot zyska romantycznego i lekkiego charakteru, kiedy pozostałe, luźno puszczone włosy, lekko podkręci się lokówką.

Fryzury na długie włosy – inspiracje

Kiedy brakuje czasu na tworzenie wymyślnych splotów, fal, koków czy innych upięć można wykorzystać posiadaną biżuterię do włosów. Rozpuszczone włosy lub luźne upięcia warto podkreślić ładną opaską, ozdobną spinką lub wsuwką. Opaska na gumce będzie doskonale nadawać się do utworzenia bardzo szybkiego, ale efektownego koczka. Można ją nałożyć na głowę i podwinąć pod nią pojedyncze pasma długich włosów.

Uczesania długie włosy – inspiracje

Długie włosy dają wiele możliwości upięć i koków. Jedną z najbardziej efektownych fryzur będzie zaplecenie włosów w warkocz, który przypomina koronę. Wykonanie fryzury wiąże się z zapleceniem włosów dookoła głowy w odwrócony warkocz dobierany, przy wykorzystaniu techniki warkocza bokserskiego. Splot rozpoczyna się z włosów znajdujących się na jednej ze skroni i kończy przy  uchu po tej samej stronie głowy.

W ostatnim czasie serca dziewcząt oraz kobiet podbijają kokardy z włosów. Można je utworzyć z niewielkich pasm dla urozmaicenia fryzury z włosów rozpuszczonych lub z całości kosmyków, tworząc dużą kokardę na czubku głowy. Stworzenie takiego upięcia nie jest trudne i zajmuje jedynie kilka minut. Punktem wyjścia jest tradycyjny kucyk, który przewija się w taki sposób, aby włosy utworzyły pętelkę. Końcówki włosów powinny się znaleźć nad czołem. Tak otrzymany koczek należy podzielić na dwie równe części, a przez ich środek przełożyć końcówki włosów, które przypina się wsuwkami z tyłu głowy.

W zestawieniach modnych fryzur na długie włosy zawsze szczególne miejsce zajmują eleganckie koki na wypełniaczu. Są one łatwe do wykonania i bardzo efektowne. Wypełniacze to gąbki w różnych kształtach i kolorach, które obwija się włosami, aby wspólnie utworzyły pożądany kształt. Wykonaną fryzurę można ozdobić kokardką, tasiemką lub spinkami i  ozdobnymi grzebykami.

Modne fryzury na długie włosy – inspiracje

W zestawieniu fryzur na długie włosy nie mogłoby zabraknąć tradycyjnego końskiego ogona. W naszym wydaniu przybierze on charakter retro. Dla jego wykonania należy mocno podtapirować włosy i spiąć je luźna na wysokości karku lub czubku głowy. Przy twarzy warto wyciągnąć kilka drobnych pasm, które optycznie ją wyszczuplą, uwydatnią kości policzkowe i podkreślą oczy.