Grzywka na boki – jak ją obciąć?

Fryzury z grzywką cieszą się od lat ogromną popularnością. Zmianie ulegają jedynie ich długości oraz formy. Ten sezon jest czasem dla grzywki zaczesanej na boki. Pozwala ona na odświeżenie fryzury oraz wymodelowanie rysów twarzy.

Rodzaje grzywek powinno się dobierać według osobistych preferencji, kształtu twarzy i preferowanego efektu końcowego – można zdecydować się na krótko obciętą grzywkę sięgającą brwi i jedynie rozchyloną na boki, ale też długą, sięgająca uszu i mocno postrzępioną lub pocieniowaną. Grzywka na boki jest ponadczasową fryzurą możliwą do wykonania samodzielnie w domu. Własnoręczne obcięcie grzywki nie jest czynnością bardzo skomplikowaną, ale wymaga odpowiedniej wprawy, cierpliwości oraz ostrych nożyczek. Takie profesjonalne kosztują kilkadziesiąt złotych i sprawdzą się nie tylko przy obcinaniu grzywki, ale też dla bardziej radykalnych zmian fryzury. Obcinanie grzywki warto rozpocząć od ustalenia jej odpowiedniej długości. Następnie przechodzimy do wydzielenia pasma włosów, z którego ma powstać grzywka. W tym celu warto podejść do lustra i pochylić głowę lekko do przodu, aby widzieć w nim odbicie całego przedziałka. Wydzielone pasmo należy obciąć nieco dłużej niż na to wskazuje pożądana długość, aby móc później wprowadzić ewentualne korekty. Następnie warto pocieniować nową grzywkę, aby dodać jej naturalności i lekkości. Robi się to poprzez wykonywanie niewielkich cięć przy pionowym ustawieniu nożyczek.

Długa grzywka na boki pasuje do okrągłej twarzy?

Przy okrągłej twarzy grzywka powinna mieć odpowiedni kształt, aby korygowała zaokrąglone rysy. W tym celu warto postawić na długą i mocną grzywkę, która opada na twarz pod jak największym skosem. Zabieg ten służy optycznemu wyostrzeniu rysów twarzy. Dobrym wyborem dla okrągłej twarzy będzie też długa grzywka na boki, ale mocno wycieniowana i opadająca na skos. Najlepsza długość powinna zakrywać kości policzkowe. Cięcie powinno być wykonane w sposób, który będzie umożliwiał ułożenie fryzury jednym ruchem dłoni. Doskonale sprawdzi się też prosta grzywka, ułożona na boki i wystrzępiona niczym miotełka. Najlepiej będzie wyglądała, gdy będzie luźna i z wyraźnymi prześwitami. Panie z okrągłą buzią mogą również postawić na prostą, półokrągłą grzywkę, w której włosy swobodnie będą się rozchodzić na boki. Najlepiej, aby włosy były krótsze po środku i dłuższe po bokach.

Dla kogo grzywka na boki? Podpowiadamy

Dobrą informacją jest fakt, iż grzywka na boki będzie odpowiednia niemalże dla każdej kobiety. Pasuje ona do każdego kształtu twarzy, rodzaju i koloru włosów. Jedyny wyjątek stanowią posiadaczki bardzo cienkich i rzadkich włosów, ponieważ w tym przypadku wydzielenie grzywki mogłoby nadmiernie zmniejszyć ich objętość. Grzywka zaczesana na boki będzie pasować dla każdej fryzury i długości kosmyków. Można ją prostować, kręcić i karbować. Nadaje się do noszenia z przedziałkiem lub na środku. Doskonale będzie wyglądała w towarzystwie bardzo długich włosów, ale też tych ściętych na krótko. Świetnie skomponuje się z prostymi, cieniowanymi lub kręconymi pasmami.

Grzywka na dwa boki, a długie włosy – inspiracja

Grzywka na boki w przypadku włosów długich oraz bardzo długich pozwoli na nadanie im ciekawej formy i uprości ich układanie. Zdecydowanie najpopularniejszą jej formą będzie warstwowo obcięta fryzura w kształcie litery V. Nada ona kobiecie lekkiego, romantycznego i naturalnego wyglądu. Dużym atutem tego typu cięcia jest łatwość w układaniu oraz modelowaniu kosmyków. Grzywka w tym przypadku powinna być nieco dłuższa i mieszać się z pierwszymi warstwami pozostałych włosów. Kolejną propozycją dla posiadaczek długich włosów jest długa grzywka sięgająca za brwi, zestawiona z warstwowym strzyżeniem. Warto, aby poszczególne warstwy były maksymalnie przedłużone. To dobry wybór dla cienkich i rzadkich włosów. Twarz zyska na delikatności, gdy połączy się wystrzępione i pofalowane włosy z wydłużoną, prostą i opadającą na boki grzywką. Ostatnio dużą popularnością cieszą się cięcia piórkowe. Dodają one maksymalnej objętości zarówno na długości włosów, jak i w obrębie grzywki. Najbardziej efektywnie zaprezentują się na grubych i gęstych kosmykach.

Fryzury z grzywką na boki – hit sezonu?

Curtain bangs, czyli grzywki w stylu zasłon są najmodniejszymi fryzurami roku. Najlepiej, aby było przedzielone po środku przedziałkiem i okalały obie strony twarzy. Grzywka w stylu lat 70. ubiegłego wieku nie tylko wygląda efektownie, ale też jest bardzo prosta w utrzymaniu. Dodaje świeżości, lekkości, a do tego ma niezwykle dziewczęcy i romantyczny charakter. Jednak największą zaletą tego rodzaju cieć jest ich duża uniwersalność. Pasują do każdej twarzy i niemalże każdego rodzaju włosów. Przyciągają uwagę do kości policzkowych i maskują mankamenty urody. Fryzura z grzywką zaczesaną na boki będzie wyglądała najbardziej efektywnie w przypadku włosów prostych lub lekko falowanych, ponieważ najłatwiej jest je cieniować i nadawać im pożądany kształt.

Delikatna grzywka na boki – inspiracje

Delikatna grzywka zaczesana na boki ma wiele odsłon i w każdej z nich wygląda wprost olśniewająco. Dobrze będzie się prezentować w towarzystwie wydłużonego boba lub włosów do łopatek. W tym przypadku warto postawić na zmysłowy nieład. Kosmyki dłuższe i wycieniowane bardzo dobrze prezentują się z grzywką sięgającą do linii żuchwy, lekko wycieniowaną przy końcach. Tego rodzaju cięcie wygląda najlepiej zebrane w luźny kucyk na czubku głowy. Wyraźny przedziałek najlepiej wygląda przy długich grzywkach, które delikatnie i łagodnie przechodzą w resztę włosów.

Cieniowana grzywka na boki – inspiracja

Cieniowana grzywka na boki najlepiej będzie wyglądać w towarzystwie długich, prostych i cienkich włosów. Jej największym atutem jest brak konieczności codziennego modelowania oraz układania kosmyków. Cieniowana grzywka dobrze sprawdzi się przy długich i lekko kręconych włosach. Najlepiej prezentuje się jej przedłużona wersja, która sięga do kości policzkowych lub nawet do linii żuchwy. Doskonale wyglądają w niej kosmyki o średniej lub długiej długości.

Prosta i lekka grzywka na boki – dla kogo będzie strzałem w dziesiątkę?

Grzywka ułożona na boki i ścięta na prosto optycznie wysmukli twarz, eksponuje kości policzkowe oraz oczy.  To doskonałe uzupełnienie dla okularów korekcyjnych. Polską gwiazdą, która wręcz pokochała cięcie w postaci grzywki na boki jest Małgorzata Socha. Zazwyczaj łączy ją z rozpuszczonymi i lekko pofalowanymi włosami. Grzywka na boki to także ulubiona fryzura paryżanek, m.in. Sabiny Socol (zdjęcie glówne).