Tuż po wyborze sukni przychodzi czas na kolejny wybór: fryzury. Uczesanie na wesele musi myć dopasowane do kreacji, tak aby podkreślać piękno panny młodej. Coraz modniejsza staje się zmiana fryzury pomiędzy ślubem a weselem, co jest przedsięwzięciem trudnym, ale do zorganizowania. Ma to też swoją cenę, jednak każda panna młoda chce przecież wyglądać w tym dniu wyjątkowo. Sprawdźcie, jakie fryzury na wesele wpisują się w trendy sezonu wiosna-lato 2020!

Modne fryzury na wesele 2020, czyli jakie?

Czym się kierować przy wyborze odpowiedniej fryzury na wesele? Wiele zależy od tego, jakie sukienki są modne w danym sezonie, to od ich kroju zależy wybór fryzury. Powraca trend na welony, a pod nimi na miękkie fale, romantyczne i lekkie. Wiele kobiet decyduje się na wianki bądź kwiaty wplecione bezpośrednio we włosy, co jest szczególnie widoczne podczas letnich ślubów – wtedy na głowach wielu panien młodych ozdobą staje się warkocz. Coraz modniejszy jest również kontrolowany luz, odchodzi się od upięć sztywnych i ciasnych, zamiast nich pojawiają się loki, które nawiązują do stylu retro bądź pin-up girl.

Fryzury na wesele: uczesania weselne, nie tylko dla panny młodej

Modne fryzury na wesele to również sprawa gości, matek państwa młodych, świadkowej, druhen. Jakie uczesania weselne cieszą się popularnością wśród zaproszonych na uroczystość kobiet?

Trendy zmieniają się jak w kalejdoskopie. Jednak w sezonie wiosna-lato 2020 stawiamy na luz. Delikatne warkocze, włosy przerzucone na jedną stronę, wijące się na szyi w postaci loków bądź rozpuszczone, spływające na plecy falowaną kaskadą. Także w tym wypadku fryzura na wesele powinna zostać dopasowana do stroju. Jeżeli matki państwa młodych wybiorą stroje klasyczne, z garsonkami, fryzura weselna musi z nimi współgrać – może to być luźniejsza wersja koka bądź długi bob. Obecnie większą rolę zdaje się spełniać dobre samopoczucie niż klasyczna elegancja.

Suknia ślubna z sieciówki - wiemy, gdzie kupicie ją za mniej niż 150 zł! >>>

Niektóre panny młode, ten trend pojawił się niedawno i nie jest jeszcze bardzo popularny, decydują się na zmianę uczesania weselnego w trakcie trwania uroczystości. Następuje to najczęściej tuż przed przyjęciem i ma również związek ze zmianami w sukni ślubnej.

Jakie są modne upięcia włosów na wesele, które można zmienić w trakcie trwania imprezy?

Przyzwyczaiłyśmy się do tego, że panny młode zmieniają kreacje  w trakcie imprezy. Coraz więcej kobiet decyduje się również na zmianę fryzury weselnej. Jest to przedsięwzięcie kosztowne i wymagające dobrej organizacji. Państwo młodzi po ceremonii zaślubin nie mają zbyt wiele czasu dla siebie. Panna młoda musi mieć taką fryzurę ślubną, by stylistka mogła łatwo ją zmienić podczas krótkiego czasu przed wejściem na salę weselną. Zdarza się, że panna młoda odpina nieporęczny podczas tańczenia tren. To moment, kiedy fryzjerka ma szansę na zmianę uczesania.

Dlaczego niektóre panie decydują się na taki zabieg? Jest to podyktowane wygodą, chęcią dopasowania fryzury na wesele do rodzaju sukni (która zmienia się pomiędzy ślubem a weselem), ale także zróżnicowaniem. Kiedy podczas ślubu panna młoda ma włosy upięte w misterną fryzurę, a później prezentuje fale spływające na kark bądź loki, to zarówno pamiątkowe zdjęcia wyjdą zupełnie inaczej, jak i zrobi to na pewno wrażenie na gościach. Poza tym poprawiona fryzura będzie prezentować się nieskazitelnie przez dłuższy czas, co niewątpliwie jest zaletą takiego zabiegu.

Fryzury na wesele 2020. Jakie upięcia na wesele są modne?

Takie pytania zadają sobie zarówno goście, jak i sama panna młoda. Niewątpliwie ma to związek z trendami, które zmieniają się z roku na rok, ale i zależą od pory roku, kiedy odbywa się impreza. Dopasowanie fryzury do sukni ma ogromne znaczenie, jednak nie należy zapominać, że każdy uczestnik wesela powinien przede wszystkim dobrze się czuć. Fryzura nie powinna ograniczać, a sprawiać, że kobiety emanują pięknem i są w tym swobodne.

Charakter uczesania powinien zależeć od usposobienia i temperamentu danej osoby. Niektóre kobiety czują się dobrze w kokach, inne wolą swobodny styl „niedbale” zaplecionego warkocza. Ważne, by fryzura wydobywała i podkreślała piękno z każdej z kobiet, a nie była wyjętym z Instagrama wzorem niedopasowanym do wydarzenia, typu urody i ubioru w jakim ona wystąpi.

Ślubne koszmary: 10 trendów, które powinnaś omijać szerokim łukiem >>>

Artykuł powstał we współpracy z PlanujemyWesele – portalem-katalogiem ślubnym, www.PlanujemyWesele.pl

Zobacz także: