Dlaczego mężczyzna milczy?

W związku czy też w okresie „talking stage” może zdarzyć się, że chłopak przez pewien czas nie będzie się po prostu odzywał. Będzie dosłownie milczał. Większość dziewczyn zaczyna wtedy panikować. Niektóre z nich przekreślają szansę na jakąkolwiek wspólną przyszłość. Gdy mężczyzna (przez jakiś czas!) się nie odzywa, to nie ma sensu ciągnąć tego dalej. A to nie zawsze musi tak wyglądać. Najpierw warto odpowiedzieć sobie na pytanie – dlaczego facet w ogóle milczy?

Przede wszystkim, zanim zaczniemy sobie tworzyć w głowie nie wiadomo jakie scenariusze, warto popatrzeć na sprawę racjonalnie. Niektórzy mężczyźni najzwyczajniej w świecie nie potrafią wyrazić tego co czują za pomocą słów. Warto wtedy mu z tym pomóc i wspólnie nad tym pracować. Często zdarza się też tak, że gdy mężczyzna jest zakochany, to „wyłącza się”, zamyka się w sobie. Niestety, nie jesteśmy tego w stanie kontrolować i niektórzy po prostu tak mają. Na szczęście nad wszystkim da się pracować.

Tak naprawdę milczenie jest czymś bardzo częstym i powszechnym, gdy mężczyzna jest zakochany. Serio! Faceci nie zawsze są tacy twardzi, na jakich większość się kreuje (i to jest jak najbardziej spoko). Bardzo często czują się niepewnie w związku, boją się, że powiedzą coś złego. Chłopaki z natury są również bardziej milczący. Jeśli chodzi o gadanie, to kobiety są w tym zdecydowanie „lepsze”.

Gdy mężczyzna milczy, zapewne zaczynasz panikować. Niepotrzebnie!

Ile razy stało się tak, że chłopak, z którym wybrałaś się na randkę, nie napisał od razu? To nie musi oznaczać, że mu się nie spodobałaś. Może potrzebuje więcej czasu na przemyślenia, może nie jest osobą, która jest dobra w pisaniu, a może najzwyczajniej w świecie nie ma potrzeby, aby odzywać się od razu. Jeśli cię to wkurza, to warto czasem samej zbadać grunt. Przełam się i to ty zrób pierwszy krok. Problem w tym, że wiele dziewczyn mówi „ja pierwsza nie napiszę”. I tak właśnie tworzy się wiele nieporozumień.

Oczywiście są też sytuacje, w których, gdy facet się nie odzywa, oznacza to nic innego, jak zakończenie relacji. Po prostu nie jest zainteresowany. Warto jednak pamiętać, że nie zawsze tak jest. To tylko jeden z wielu, naprawdę wielu powodów.

Co zrobić, gdy mężczyzna się nie odzywa?

Co zrobić w takiej sytuacji? Zaczniemy od tego, czego nie robić. Zdecydowanie nie zakładać, że wasza relacja właśnie się skończyła. Nie myśl, że nic do ciebie nie czuje, że mu się nie spodobałaś, znalazł sobie kogoś innego, czy też nie chce utrzymywać z tobą kontaktu. Przede wszystkim warto trochę poczekać. Dać mu czas i przestrzeń. Gdy nic się wtedy nie wydarzy, to jest to czas na pierwszy krok z twojej strony. Zagadaj – napisz, zadzwoń. Zapytaj co u niego i zaproponuj kolejne spotkanie. W wielu przypadkach facet tylko na to czeka, ponieważ sam boi się kolejnego kroku. Gdy jednak nic się nie wydarzy – chłopak odpisuje ci zdawkowo lub nie odpisuje wcale, to wtedy faktycznie można zacząć powoli odpuszczać. Może oznaczać to, że jednak nie jest zainteresowany kontynuowaniem tej znajomości.

Powody, dla których mężczyzna może się nie odzywać. I nie, nie oznacza to końca związku

Jak już wspomniałyśmy wyżej – powodów milczenia faceta może być mnóstwo. Przedstawiamy kilka z nich i od razu uspokajamy – to, że przez parę dni nie macie kontaktu, jeszcze naprawdę nie musi znaczyć nic złego.

Zobacz także:

  • Ma trudności z wyrażaniem emocji – Często jest tak, że wymagamy od mężczyzn, żeby byli przed nami otwarci. Oni jednak nie są na to jeszcze gotowi lub najzwyczajniej w świecie nie potrafią tego robić. Nie oznacza to wtedy, że nie chcą się do nas odzywać. Oni czują lęk przed otworzeniem się. Można nad tym pracować. 
  • Nie czuje potrzeby rozmowy – Mężczyźni nie potrzebują takiego kontaktu, częstego pisania. Oni uważają, że, gdy mają coś do powiedzenia, to zakomunikują to. Prosto i na temat. Tak działa ich umysł.
  • Nie jest rozmowny – Istnieje też taka opcja. Niekiedy mężczyźni wolą rozmawiać tylko na żywo. Nie wychodzi im to przez telefon. Nie idzie im też z pisaniem. Takich przypadków jest wiele i warto o tym rozmawiać, aby obie strony były usatysfakcjonowane z relacji.
  • Nie jest pewny, co ty do niego czujesz – Sytuacja może też się odwrócić. Kiedy to ty myślisz, że on nie odzywa się, bo nie jest tobą zainteresowany, on w tym samym czasie myśli tak samo, tylko że o tobie. Często mężczyźni boją się pokazać swoje prawdziwe uczucia, gdy nie są pewni uczuć drugiej strony. Nie chcą, żeby ucierpiała na tym ich duma.
  • Ma zły dzień – Tak, takie proste odpowiedzi również są możliwe! Tak jak każda i każdy z nas, on też jest człowiekiem, który ma prawo do gorszego dnia, złego humoru. To również może wpływać na to, jak intensywny jest wasz kontakt.

Co łączy te wszystkie przykłady? Potrzeba komunikacji. To właśnie ona jest kluczowa w każdym związku. Rozmawiajcie o swoich potrzebach i oczekiwaniach, ale również i o swoich słabościach. Dzięki temu unikniecie niepotrzebnych nieporozumień i konfliktów. Warto zachować w tym wszystkim spokój. Wiadomo – łatwiej powiedzieć niż zrobić, ale naprawdę nie zawsze musimy zakładać najgorszy scenariusz. W wielu przypadkach miło się zaskoczymy.

Jednocześnie warto pamiętać, że każda i każdy z nas jest inny. A co za tym idzie: czasem trudno znaleźć odpowiedź na pytanie dlaczego mężczyzna milczy? Lepiej porozmawiać niż snuć domysły i tworzyć odrealnione scenariusze w swojej głowie.