Al Pacino mówił na Tribeca Film Festival 2022 o możliwym sequelu kultowego filmu „Gorączka”. Kto mógłby zagrać jego postać w kontynuacji słynnej produkcji Michaela Manna? Hollywoodzki gwiazdor zdecydowanie uważa, że jego rola powinna przypadać Timothée Chalametowi, uwielbianemu przez rzesze fanów i fanek oraz światowych krytyków. Jego kalendarz nie przestaje być wypełniony datami zdjęć do nowych filmów, ale być może jest szansa, że ujrzymy go również w kryminalnym sequelu hitu sprzed 27 lat?

Czy Timothée Chalamet wystąpi w filmie „Gorączka 2”?

Nazwisko Timothée Chalameta wiąże się z kontynuacją „Gorączki”, kryminalnego filmu z 1995 roku, w którym wystąpili Al Pacino i Robert De Niro. Teraz, 27 lat później, kolejna część legendarnego obrazu w historii kina mogłaby ujrzeć światło dzienne. Reżyser i scenarzysta Michael Mann, który stworzył oryginalny film, napisał wraz z Meg Gardiner jego kontynuację w formie powieści o tym samym tytule. Premierę książki, która jest debiutem reżysera jako powieściopisarza, zaplanowano na 9 sierpnia w Stanach Zjednoczonych. Historia opowiada o tym, co dzieje się zarówno przed, jak i po wydarzeniach znanych z filmu z 1995 roku, gdy porucznik Vincent Hanny (w tej roli Al Pacino) ściga przestępcę Neila McCauleya, granego przez Roberta De Niro. Jest to więc prequel i sequel w jednym.

25-lecie „Gorączki” obchodzono na Tribeca Film Festival 2022, po dwuletnim przesunięciu spowodowanym ograniczeniami związanymi z pandemią. W wydarzeniu wziął udział producent Art Linson oraz gwiazdy Al Pacino i Robert De Niro, podczas gdy scenarzysta i reżyser Michael Mann, który uzyskał pozytywny wynik testu na covid, niestety nie mógł wziąć udziału w festiwalu. Al Pacino mówił o tym, że już od dłuższego czasu czekał na rozwinięcie historii znanej z „Gorączki”. Na pytanie, kto mógłby zagrać jego postać, jednoznacznie wskazał Timothée Chalameta.

[Timothée Chalamet] jest wspaniałym aktorem. Ma świetną prezencję – wyznał gwiazdor bez wahania.

Odpowiedź Al Pacino, bez dalszych komentarzy, spotkała się z aplauzem całego audytorium Teatru United Palace na Manhattanie w Nowym Jorku. I odbiła się też szerokim echem w sieci.

„Gorączka” – film z 1995 roku

Film „Gorączka” z 1995 roku został napisany i wyreżyserowany przez Michaela Manna z Alem Pacino, Robertem De Niro i Valem Kilmerem w rolach głównych powstał w oparciu o śledztwo prowadzone w roku 1980 przez chicagowskiego policjanta. Wydarzenia, które widzimy w filmie, zostały najpierw przedstawione w serialu telewizyjnym „Prosto z Los Angeles” wyreżyserowanym przez samego Manna w 1989 roku. Podczas wspomnianego festiwalu gwiazdy „Gorączki”, czyli  Al Pacino i De Niro, podzielili się nie tylko informacjami o kontynuacji kinowego hitu, lecz także zdradzili ciekawostki i anegdoty na temat produkcji z 1995 roku. Z nostalgią wspominali też wspólną pracę na planie.

Ludzie często pytają mnie, jak to jest z nim pracować wyjaśnił Al Pacino, wskazując na swojego kolegę, De Niro. – Z Bobem możesz zrobić wszystko. Bez względu na to, co zrobisz, wysłucha cię i nawiąże kontakt. To luksus pracować z nim.

Timothée Chalamet – filmy 2022/2023

Na chwilę obecną nie wiadomo, czy Timothée Chalamet podjąłby się roli w potencjalnej kontynuacji „Gorączki”. Z pewnością dla aktora to intensywny czas. W końcu będzie bohaterem prequela legendarnego filmu „Charlie i fabryka czekolady” w roli Willy’ego Wonki, granego przed nim przez  Johnny'ego Deppa. Film, zgodnie z jego tradycją, trafi do kin w okresie świątecznym 2023 roku. Pod koniec 2022 roku Timothée Chalamet ponownie będzie współpracował z reżyserem Denisem Villeneuve. Wraz z Zendayą stawi się na planie drugiej części „Diuny”. Ponadto, magazyn „Variety” ogłosił, że do obsady drugiej części sagi dołączy dziewczyna Bonda – Léa Seydoux. Francuska aktorka wcieli się w rolę Lady Margot, kluczową sojuszniczkę Paula Atrydy – bohatera granego przez Chalameta. To jednak wciąż nie koniec dobrych wieści dla fanów odtwórcy roli Elio w filmie „Tamte dni, tamte noce”. Timothée zagra jedną z postaci w nowym, muzycznym serialu animowanym „Entergalactic”, którego producentem jest Netflix. Chociaż nie ma jeszcze daty premiery, zwiastun można już obejrzeć na YouTubie. Oprócz Kida Cudi i Timothée Chalameta, bohaterom użyczą głosu: Vanessa Hudgens, Jaden Smith, Teyana Taylor i Macaulay Culkin.

 

Zobacz także: