Diuna 2” nadchodzi. Prace nad kontynuacją jednego z najbardziej dochodowych filmów 2021 roku (zarobił do tej pory już przeszło 400 milionów dolarów) trwają w najlepsze. Zdjęcia do drugiej części epickiego widowiska science fiction na podstawie kultowej serii książek Franka Herberta mają się rozpocząć już latem tego roku. Ekipa wyczekiwanej produkcji, z kanadyjskim reżyserem Denisem Villeneuve’em na czele, jest obecnie na etapie finalizowania rozmów z potencjalnymi odtwórcami nowych postaci.

„Diuna 2” – nowe gwiazdy obsady filmu. Wśród nich Florence Pugh!

Nie jest tajemnicą, że jedną z najważniejszych postaci w „Diunie 2” będzie księżniczka Irulana z domu Corrinów, czyli córka Padyszacha Imperatora Szaddama IV, którego odgrywa Christopher Walken. Jak donosi amerykański serwis Deadline, specjalizujący się w doniesieniach z Hollywood, tę rolę ma otrzymać Florence Pugh. Angielska aktorka ma już na swoim koncie w rolach w takich głośnych produkcjach jak horror „Midsommar. W biały dzień” oraz „Czarna Wdowa” ze Scarlett Johansson.

Co ciekawe, 26-latka wystąpiła już także w jednym filmie z gwiazdorem „Diuny”, Timothée Chalametem. Mowa oczywiście o nagrodzonym Oscarem za kostiumy melodramacie „Małe kobietki” z 2019 roku.

Zaledwie parę dni po informacji o potencjalnym udziale Florence Pugh w drugiej części „Diuny” media obiegła kolejna ekscytująca wiadomość: amerykańskie serwisy doniosły, że występ w wyczekiwanej superprodukcji negocjuje także Austin Butler

Austin Butler w obsadzie filmu „Diuna 2”

Amerykański aktor, piosenkarz i model, a prywatnie były chłopak Vanessy Hudgens (obecnie spotyka się z modelką Kaią Gerber) ma w swoim dorobku role w filmach „Pewnego razu… w Hollywood” Quentina Tarantino oraz „Truposze nie umierają” Jima Jarmuscha. Wkrótce jednak zrobi się o nim jeszcze głośniej, bowiem już 24 czerwca do kin trafi film „Elvis”. Kończący w tym roku 31 lat gwiazdor wcielił się tam w tytułową rolę legendarnego króla rock'n'rolla, Elvisa Presleya. I ponoć dał z siebie naprawdę wszystko!

Jak donosiły media Butler starał się o rolę czarnego charakteru. Z ustaleń redakcji Deadline wynikało, że aktor chciał zagrać Feyda-Rauthę Harkonnena, czyli bratanka Vladimira Harkonnena (w tej roli Stellan Skarsgård), wyznaczonego przez niego na swojego dziedzica.

Będzie równie okrutny, zdradziecki i przebiegły jak jego wujek - czytamy.

Szczęśliwie okazało się, że negocjacje poszły pomyślnie i ku naszej uciesze Austin Butler potwierdził, że dostał rolę w drugiej części „Diuny”. W rozmowie z magazynem „The New York Times” przyznał, że rozpoczął intensywne przygotowania do wspomnianej już roli Feyda-Rautha i ćwiczy między innymi walkę na noże. 

Zobacz także:

Lea Seydoux w obsadzie filmu „Diuna 2”

Obok Timothee'go Chalameta, Zendayi, Austina Butlera, gwiazdy filmu „Elvis”, i Florence Pugh, w filmie „Diuna 2” pojawi się także francuska aktorka Lea Seydoux. Gwiazda znana z „Życia Adeli” czy „The French Dispatch” oraz przygód Jamesa Bonda, przygotowująca się do roli słynnej Emmanuelle w erotycznej produkcji, pojawi się także w hicie na podstawie prozy Franka Herberta. Co wiemy o jej roli w filmie Denisa Villeneuve’a?

Lea Seydoux wcieli się w rolę Lady Margot, sojuszniczkę Paula Atrydy (w tej roli Chalamet) w jego walce z rodem Harkonnenów. Bohaterka jest członkinią Bene Gesserit, czyli żeńskiego zakonu, z którym związana jest Lady Jessika, matka Paula.

„Diuna 2” – premiera

Premiera „Diuny 2” zaplanowana jest wstępnie na 3 listopada 2023 roku.