To był zdecydowanie jeden z najbardziej wyczekiwanych, a zarazem najgłośniejszych filmów ostatnich lat. „Diuna”, bo właśnie o tej produkcji mowa, trafiła do kin pod koniec października 2021 i została niemal od razu została okrzyknięta mianem niesamowitego filmowego widowiska. Fani oraz fanki docenili muzykę i kadry ukazujące monumentalną architekturę, a także (oczywiście!) grę aktorską. Należycie do tego grona? Jeśli odpowiedź brzmi „tak”, mamy dla was dobrą wiadomość. Powstanie druga część „Diuny”, a jej premiera została przyspieszona.

„Diuna 2” – opis fabuły

O tym, że „Diuna” powróci z drugą częścią, wiadomo już od dawna. Sequel kinowego hitu ogłoszono bowiem zaraz po premierze widowiska. Wiadomo już, że reżyserią (po raz kolejny) zajmie się wielokrotnie nagradzany (m.in. Cannes, MFF w Wenecji i Berlinale) kanadyjski filmowiec Denis Villeneuve.

Pewne jest, że to, co zobaczymy w „Diunie: Części drugiej”, będzie ściśle powiązane z wydarzeniami z pierwszej części. Jak się bowiem okazuje, twórcy i twórczynie od początku chcieli stworzyć dwa pełnometrażowe filmy. Ujawniono także, że tym razem fabuła filmu znacznie mocniej skupi się na rodzie Harkonnenów.

Drugi film będzie opowieścią o mitycznej podróży Paula Atrydy, sojuszu, który bohater nawiązuje z Chani i Fremenami oraz wojennej ścieżce, na którą wkracza, by wziąć odwet na spiskowcach, którzy zniszczyli jego rodzinę. Stając przed wyborem pomiędzy miłością swojego życia a losami wszechświata, zrobi wszystko, by zapobiec koszmarnej przyszłości, którą tylko on jest w stanie przewidzieć – czytamy w oficjalnym opisie filmu.

„Diuna 2” – obsada

W drugiej odsłonie produkcji obok Zendayi w roli Chani i Timothéego Chalameta w roli Paula Arteidesa zobaczymy na ekranie więcej znajomych twarzy. Rebecca Ferguson powróci jako Lady Jessica, Javier Bardem jako Stilgar, Dave Bautista jako Bestia, Josh Brolin jako Gurney Halleck i Stephen McKinley jako Thufir Hawat.

Jedną z najistotniejszych postaci w „Diunie 2” będzie księżniczka Irulana z domu Corrinów, czyli córka Padyszacha Imperatora Szaddama IV, w którego wcielił się Christopher Walken. W tej roli obsadzona została brytyjska aktorka Florence Pugh, którą znacie m.in. z produkcji „Midsommar. W biały dzień”, „Czarna Wdowa” ze Scarlett Johansson, „Nie martw się, kochanie” z Harrym Stylesem i „Osobliwość”, którą można oglądać na Netfliksie.

Wiadomo też, że w obsadzie znalazł się również Austin Butler, prywatnie były chłopak Vanessy Hudgens, który obecnie spotyka się z modelką Kaią Gerber). Amerykański aktor, piosenkarz i model, którego ostatnio można było oglądać w roli króla rock'n'rolla w filmie Baza Luhrmanna „Elvis”, otrzymał rolę czarnego charakter, Feyda-Rauthę Harkonnena, czyli bratanka Vladimira Harkonnena (Stellan Skarsgård), wyznaczonego przez niego na swojego dziedzica.

Zobacz także:

„Diuna 2" - data premiery

Wiadomo już, kiedy kontynuacja „Diuny” trafi do kin na całym świecie. Przypomnijmy, że premiera filmu z Timothéem Chalametem i Zendayą pierwotnie miała odbyć się 17 listopada 2023 roku. Dystrybutor widowiska błyskawicznie zareagował jednak na niedawne wieści o opóźnieniu premiery najnowszej produkcji Marvela pt. „Blade”. Studio Warner Bros. Pictures postanowiło wykorzystać zwolniony przez konkurencję termin i ogłosiło, że „Diuna 2” trafi do kin 3 listopada 2023 roku, czyli dwa tygodnie wcześniej niż planowano.

Znowu zmiany, zmiany, zmiany. Powstała trzecia data premiery i to ona jest tą oficjalną. Niestety film zobaczymy dużo później, niż się tego spodziewaliśmy. Nie będzie to 17 listopada 2023, nie będzie to też 3 listopada 2023. Wytwórnia oficjalnie przeniosła datę premiery na 15 marca 2024 roku

„Diuna 2” –  Timothée Chalamet podzielił się zdjęciem z planu

Z początkiem grudnia 2022 roku Timothée Chalamet zamieścił na Instagramie pierwszą fotkę z planu. Aktor jest na niej odwrócony tyłem do obiektywu i ma na sobie ciemną bluzę z kapturem i intrygującym nadrukiem ludzkiego szkieletu. Fani i fanki natychmiast próbowali znaleźć na zdjęciu jakieś wskazówki i podpowiedzi odnośnie tego, czym twórcy i twórczynie zaskoczą nas w drugiej odsłonie. Niestety nie wymyślili wiele, emocje osiągnęły temperaturę wrzenia, a kontynuacja wciąż owiana jest tajemnicą.

„Diuna 2” - gwiazdy na zdjęciach z planu

Kilka miesięcy później – w kwietniu 2023 do sieci trafiły zdjęcia pozostałych członkiń oraz członków obsady w pełnej charakteryzacji. Wspomniana Florence Pugh zachwyca i hipnotyzuje. A od niektórych kostiumów nie sposób oderwać wzroku. Scrollujcie dalej, by je zobaczyć (czekają w naszej galerii – na dole strony). 

„Diuna 2” – zwiastun

Film, którego premiera już 3 listopada doczekał się także pierwszego (długo wyczekiwanego) zwiastuna. Już pierwsze sekundy teasera „Diuny 2” robią wrażenie. Poza Zendayą w roli Chani i Timothéego Chalameta w roli Paula Arteidesa, w dwuminutowym trailerze po raz pierwszy widzimy także Florence Pugh, Christophera Walkena oraz Austina Bultera, którzy zadebiutują w kosmicznej rzeczywistości reżysera Denisa Villeneuve. Trzeba przyznać, że charakteryzacja i wyjątkowe efekty specjalne robią wrażenie. Wszystko wskazuje na to, że czeka nas naprawdę klimatyczne widowisko.

„Diuna 2” – drugi zwiastun

3 listopada do kin trafi „Diuna 2”. Tymczasem my możemy oglądać drugi zwiastun tej produkcji. Głównymi bohaterami 3,5-minutowego wideo, co zrozumiałe, są Paul i Chani: głodni zemsty, chcący zwyciężyć, ale i kochać. Między tą dwójką rodzi się coraz silniejsze uczucie, kiedy walczą ramię w ramię.