To jeden z najbardziej wyczekiwanych, a zarazem najgłośniejszych filmów tego roku. „Diuna”, bo właśnie o tej produkcji mowa, trafiła do kin pod koniec października 2021 i została niemal od razu została okrzyknięta mianem niesamowitego – filmowego widowiska. Fani oraz fanki doceniają muzykę i kadry ukazujące monumentalną architekturę, a także (oczywiście!) grę aktorską. Należycie do tego grona? Jeśli odpowiedź brzmi „tak”, mamy dla was dobrą wiadomość. Powstanie druga część „Diuny”! Wiemy, kiedy film trafi do kin. 

Powstanie druga część „Diuny”! 

Już niebawem „Diuna” powróci. Twórczynie oraz twórcy bijącego rekordy popularności filmu potwierdziły i potwierdzili, że powstanie kontynuacja. Nie ma wątpliwości, że reżyserią (po raz kolejny) zajmie się Denis Villeneuve. Szczegóły fabuły nie zostały jeszcze ujawnione. Pewne jest natomiast to, że to, co zobaczymy w „Diunie: Części drugiej” będzie powiązane z wydarzeniami z pierwszej części. Jak się bowiem okazuje, twórcy i twórczynie od początku chcieli stworzyć dwa pełnometrażowe filmy.

„Diuna: Część druga”: premiera

Co ciekawe, wiadomo już, kiedy kontynuacja „Diuny” trafi do kin na całym świecie. Data premiery filmu z Timothéem Chalametem i Zendayą zaplanowano na październik 2023 roku. Nie możemy się doczekać!