Grammy Awards 2021 rozdane. To najważniejsze nagrody muzyczne, które nazywa się muzycznymi Oscarami. Ubiegłej nocy zdecydowanie triumfowały kobiet. Wśród nich Taylor Swift

Taylor Swift wystąpiła podczas Grammy 2021

Zanim jednak gwiazda miała w swoich rękach złoty gramofon, czyli charakterystyczną statuetkę Grammy, po pięciu latach znów wystąpiła na scenie podczas tej najważniejszej z ceremonii rozdania muzycznych nagród. Mogliśmy usłyszeć utwory August, Cardigan i Willow pochodzące z albumów Folklore i Evermore. Internet oszalał, fani i fanki byli zachwyceni. 

fot. Getty Images

Taylor Swift zdobyła Grammy za album Folklore

Taylor Swift była tym razem nominowana w trzech kategoriach: za najlepszy popowy album wokalny, za album roku dla Folklore i za piosenkę Cardigan. Ostatecznie Swift zgarnęła nagrodę Grammy 2021 za album roku. To ogromne wyróżnienie. Co więcej, Taylor dostała je nie po raz pierwszy! Takie wyróżnienia otrzymała już w 2010 za album Fearless i 2015 roku za 1989! Jest jedyną solową artystką, która dostała to wyróżnienie trzy razy.

Taylor Swift ze sceny zwróciła się do swojego chłopaka Joe Alwyna i przyjaciół

Uszczęśliwiona zwycięstwem Swift ze sceny podziękowała swojemu chłopakowi Joe Alwynowi. Wyznała, że jest on pierwszą osobą, z którą dzieli się piosenkami, które tworzy. Podziękowała Alwynowi za wspólnie spędzony czas podczas izolacji związanej z pandemią koronawirusa, podczas której powstał album Folklore. Był to dla niej najlepszy sposób na spędzenie tego okresu - robiąc muzykę i mając ukochanego u boku. Artystka nie zapomniała jednak także o swoich przyjaciołach. Podziękowała więc także Jamesowi, Inez i Betty oraz ich rodzicom, czyli Blake Lively i Ryanowi Reynoldsowi, którzy byli kolejnymi osobami po Alwynie, z którymi Swift dzieliła się twórczością, zanim ta ujrzała światło dzienne.

W tym miejscu warto też przypomnieć ważną przemowę Swift z 2015 roku, po odebraniu Grammy za album roku, którym został 1989

Jako pierwsza kobieta, która dwukrotnie zdobyła statuetkę Grammy za Album Roku, chcę powiedzieć wszystkim młodym kobietom: po drodze spotkacie ludzi, którzy będą próbowali podważyć wasze sukcesy lub przypisać sobie zasługi za wasze osiągnięcia czy rozgłos, ale jeśli skupicie się tylko na pracy i nie pozwolicie sobie zboczyć z drogi, pewnego dnia, kiedy dotrzecie tam, dokąd zmierzacie, rozejrzycie się i dowiecie się, że to dzięki sobie i ludziom, którzy was kochają, doszliście do upragnionego celu, i to będzie najwspanialsze uczucie na świecie. Dziękuję za tę chwilę. 

Taylor oklaskuje zwycięstwo Harry'ego Stylesa podczas gali Grammy Awards 2021

Harry Styles i Taylor Swift spotykali się w okolicach 2013 roku. Podczas tegorocznego rozdania nagród Grammy widać było jednak, że dawno zapomnieli o swoim bolesnym rozstaniu i kibicowali sobie nawzajem. Kiedy Harry został ogłoszony zwycięzcą nagrody Grammy 2021 za najlepsze solowe wykonanie przeboju Watermelon Sugar, Swift natychmiast zerwała się ze swojego miejsca i oklaskiwała wokalistę na stojąco.

Zobacz także:

Nagranie tego momentu błyskawicznie rozeszło się w sieci i zostało uznane za jeden z najbardziej uroczych momentów tegorocznej gali.