Imprezy sportowe bez Rosji i Białorusi

Świat sportu reaguje na to, co dzieje się u naszych wschodnich sąsiadów. W związku z atakiem wojsk rosyjskich na Ukrainę, Międzynarodowy Komitet Olimpijski zaapelował do federacji sportowych, by odwołały wszystkie zawody na szczeblu międzynarodowym zaplanowane na terenie Rosji i Białorusi. Ponadto MKOl zwrócił się z prośbą o nieeksponowanie flag, a także nieodgrywanie hymnów obu krajów. 

Na zawieszenie reprezentacji Rosji oraz tamtejszych klubów piłkarskich w rozgrywkach międzynarodowych zdecydowały się m.in. UEFA i FIFA. W oficjalnym oświadczeniu Europejskiej i Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej możemy przeczytać: „FIFA i UEFA podjęły dziś wspólnie decyzję, że wszystkie rosyjskie drużyny, zarówno reprezentacje narodowe, jak i drużyny klubowe, zostaną zawieszone w uczestnictwie w zarówno w rozgrywkach FIFA, jak i UEFA do odwołania”.

Piątkowa decyzja oznacza, że Sborna nie wystąpi w marcowym meczu barażowym przeciwko Polsce, którego stawką miał być awans na tegoroczne mistrzostwa świata w Katarze. To jednak nie koniec problemów rosyjskiego futbolu. 

Grzegorz Krychowiak zamierza opuścić FK Krasnodar i wyjechać z Rosji

Bojkot ligowych rozgrywek w Rosji zapowiadają także zagraniczni piłkarze, którzy na co dzień występują w Premier Lidze, czyli rosyjskim odpowiedniku Ekstraklasy. Biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia na Ukrainie, na rozwiązanie kontraktu z FK Krasnodar za porozumieniem stron zdecydował się kapitan klubu Grzegorz Krychowiak. 

Krychowiak zamierza opuścić Krasnodar. 32-letni pomocnik rozmawia z klubem w sprawie wcześniejszego rozwiązania kontraktu – podaje portal Sports.ru.

Co więcej, jak informują lokalne media, Polak namawia również innych obcokrajowców z drużyny, by poszli w jego ślady. Wydaje się, że skutecznie, bowiem cała dziewiątka nie pojawiła na środowym treningu. 

Przypomnijmy, że Grzegorz Krychowiak do FK Krasnodar trafił latem ubiegłego roku. W sumie rozegrał 15 meczów, w których strzelił pięć goli i zanotował dwie asysty. Jego transfer kosztował rosyjski klub 1,5 mln euro.