Noah Schnapp potwierdza, że Will „Stranger Things” jest gejem

Noah Schnapp, tak jak większość obsady „Stranger Things”, dorastał na oczach całego świata. Urodzony w 2004 roku kanadyjsko-amerykański aktor rozpoczął swoją karierę jako dziecko, na planie filmu „Most szpiegów” z Tomem Hanksem (2015). Niedługo potem zdobył międzynarodową rozpoznawalność dzięki roli Willa Byersa w hitowym serialu Netfliksa z Winoną Ryder, Davidem Harbourem i Millie Bobbie Brown. Od tego czasu zagrał jeszcze w kilku produkcjach (m.in. „The Circle”, „Czekając na Anyę” i „Hubie ratuje Halloween”).

Postać Schnappa był centralna w 1. sezonie „Stranger Things”, jednak wraz z rozwojem fabuły jego rola stawała się mniej istotna. Wiecznie niezdecydowany, nieco nudny i – na co zwróciła uwagę publiczność – niepewny własnej seksualności. W 4. odsłonie popularnej serii Will na nowo zaczął budzić zainteresowanie, gdy prawie wyznał miłość swojemu przyjacielowi Mike'owi (w tej roli Finn Wolfhard). Emocje podkręcił fakt, że odtwórca roli w lipcu ubiegłego roku w rozmowie z magazynem „Variety” rozwiał wątpliwości co do tożsamości swojego bohatera.

Po tym sezonie jest jasne, że Will coś czuje do Mike'a. Celowo nie poruszaliśmy tego wątku w ostatnich kilku odsłonach. Choć już w 1. sezonie było to zasugerowane i systematycznie rozwijane. W 4. Części gram postać, która kocha swojego najlepszego przyjaciela, ale zmaga się z wiedzą, czy zostanie zaakceptowany, czy nie, i czuje się, jakby nigdzie nie pasował. Will zawsze się tak czuł. Wszyscy jego przyjaciele mają dziewczyny i wszyscy pasują do swoich różnych grup. Will nigdy tak naprawdę nie znalazł miejsca, w którym poczułby się sobą. Myślę, że to dlatego tyle osób przychodzi do mnie i mówi mi, że kocha Willa i że się z nim utożsamia, bo to taka prawdziwa postać – mówił gwiazdor.

Noah Schnapp dokonał coming outu

Teraz Noah Schnapp sam dokonał coming outu, ujawniając, że z jego postacią łączy go znacznie więcej, niż wcześniej sądził. 5 stycznia 2023 roku 18-latek udostępnił w film TikToku, który opatrzył opisem: Myślę, że jestem bardziej podobny do Willa, niż mi się wydawało. Na ekranie wideo towarzyszy tekst:

Kiedy w końcu, po 18 latach strachu w szafie, mówisz swoim przyjaciołom i rodzinie, że jesteś gejem, a oni na to: „wiemy”.

W samym klipie aktor uśmiecha się, a jego usta synchronizują się z podłożonym głosem: Wiesz, jakie to nigdy nie było? Poważne. Nigdy nie było to tak poważnie. Szczerze mówiąc, to nigdy nie będzie to tak poważne.

Pełne ciepła i spokoju wyznanie spotkało się z bardzo pozytywnymi reakcjami fanek i fanów. Komentarze na TikToku mówią o miłości i wsparciu. My również do nich dołączamy!

@noahschnapp

I guess I’m more similar to will than I thought

♬ original sound - princessazula0

 

Zobacz także: