Rozwój medycyny umożliwia macierzyństwo po 40., choć wciąż wiąże się  to z pewnymi wyzwaniami. Coraz większa świadomość kobiet otwiera przestrzeń na rozmowy o plusach i minusach takiej sytuacji. Zdanie, że na dzieci nigdy nie ma odpowiedniejszego czasu niż ten, w którym się pojawiają, wydaje się najlepiej podsumowywać sprawę. Sprawdźcie, które gwiazdy urodziły dzieci po 40. urodzinach.

Madonna

Madonna urodziła córkę Lourdes w wieku 38 lat. Jej drugie biologiczne dziecko – syn Rocco przyszedł na świat 3 tygodnie przed terminem, gdy piosenkarka miała 42 lata. Madonna zdecydowała się również na zaadoptowanie czwórki kolejnych dzieci.

Celine Dion

Celine Dion po raz pierwszy została mamą René Charlesa po 30. urodzinach. W wieku 42 lat, po wielu nieudanych cyklach zapłodnienia in vitro, które trwały przez 6 lat, Celine Dion urodziła bliźniaków, Eddy'ego i Nelsona.

Nicole Kidman

Nicole Kidman, będąc żoną Toma Cruisa, w wieku 23 lat przeszła traumatyczną ciążę pozamaciczną, która doprowadziła do decyzji pary o adopcji dwojga dzieci, Isabelli i Connora. Gdy wyszła za mąż za Keitha Urban, a urodziła w wieku 41 lat córkę Sunday Rose, co uważa za cud, ponieważ szanse na naturalne poczęcie w jej przypadku były bardzo niskie. Trzy lata później Kidman i Urban za sprawą surogatki przywitali na świecie swoje drugie dziecko, Faith Margaret. Gwiazda wyznała, że wciąż chciałaby mieć więcej dzieci.

Meryl Streep

Meryl Streep urodziła pierwsze dziecko w wieku 30 lat. Zanim przekroczyła czterdziestkę na świat przyszła dwójka jej kolejnych dzieci. Czwarty i ostatni potomek urodził się, gdy aktorka miała niespełna 42 lata. Meryl Streep zawsze dbała o prywatność swoją i dzieci, także będąc w ciąży.

Salma Hayek

Meksykańska aktorka naturalnie poczęła i urodziła swoją pierwszą córkę Valentinę w wieku 41 lat. W jednym z wywiadów wyznała, że ciąża była skomplikowana z powodu cukrzycy ciążowej. Dodała, że mimo to, znów zdecydowałaby się na ciążę w takim wieku, w jakim urodziła Valentinę, ponieważ czuje się lepszą matką, jako dojrzała kobieta.

Joanna Krupa

Joanna Krupa po raz pierwszy została mamą w wieku 40 lat. Doczekała się córki Ashy Leigh Nunes, która ma obecnie dwa latka.

Agnieszka Włodarczyk

Agnieszka Włodarczyk została mamą Milana mając równo 40 lat. Na swoim profilu na Instagramie zamieściła ostatnio post, w którym przedstawiła swoje zdanie na temat późnego macierzyństwa:

Macierzyństwo po 40… Ja widzę tylko jeden minus. Jeśli będzie mi dane dożyć 70 urodzin Milanek będzie miał dopiero 30 lat. Nie wiadomo czy doczekam wnuków. Z drugiej strony równie dobrze mogę zostać babcią w wieku 60 lat. Życie jest tak pięknie nieprzewidywalne, że nie ma co gdybać:)
Nie wiem ile z Was doświadcza tego macierzyństwa w wydaniu dojrzalszym, ale myślę, że mimo wszystko plusów jest więcej niż minusów. Jak Wy to widzicie?

 

Natalia Kukulska

Natalia Kukulska swoją przygodę z macierzyństwem rozpoczęła mając 24 lata. Oprócz Jana i Anny, jej córką jest także Laura, która przyszła na świat, gdy piosenkarka miała 41 lat. Ojcem dzieci jest muzyk Michał Dąbrówka.

Justyna Steczkowska

Justyna Steczkowska z Maciejem Myszkowskim ma synów Leona i Stanisława. W wieku 41 lat artystka powitała na świecie córkę Helenę.

Agnieszka Maciąg

Jako 23-latka Agnieszka Maciąg zaszła w ciążę. Razem z Pawłem Maciągiem zostali rodzicami Michała. Po 40. urodzinach modelka doczekała się córki Heleny ze związku z Robertem Wolańskim.