Od dziś w kinach można oglądać najnowszy film Jana Komasy Sala samobójców. Hejter. Choć nie brakuje w nim odniesień do Sali samobócjów z 2011 roku, Hejter to zupełnie nowa historia. Głównym bohaterem jest Tomek Giemza grany przez Macieja Musiałowskiego, który zostaje wyrzucony ze studiów prawniczych za plagiat i podejmuje pracę w agencji, która zleca swoim pracownikom niszczenie wizerunku konkretnych osób. Firmą kieruje Beata Santorska (Agata Kulesza), którą możecie pamięteć właśnie z Sali samobócjów, gdzie wcielała się w matkę bohatera granego przez Jakuba Gierszała. Tomek staje się odpowiedzialny za hejt, jaki wylewa się na młodą influencerkę, FitAnetę (Julia Wieniawa), a także kandydującego na prezydenta Warszawy Pawła Rudnickiego (Maciej Stuhr).

„Sala samobójców. Hejter” Jana Komasy to film, którego nie da się zapomnieć. Dlaczego musicie go zobaczyć? >>>

Historia Tomka rzutuje również na obecne w naszym społeczeństwie podziały. Chłopak chce być zauważony i doceniony przez zamożne małżeństwo Krasuckich (Danuta Senka i Jacek Koman), które niegdyś przyjeżdżało do jego wioski na urlop, a przede wszystkim przez ich córkę Gabi. W tej roli oglądamy Vanessę Aleksander, która pytana o swoją bohaterkę definiuje ją jednym słowem, nawiązując tym samym do tytułu utworu młodego rodzimego rapera Maty – „patointeligencja”. Sala samobójców. Hejter to więc nie tylko film o hejcie, ale również miłości, odrzuceniu, klasowości i innych istotnych kwestiach. Komasa zrealizował go wspólnie z Mateuszem Pacewiczem, autorem scenariusza także do nominowanego do Oscara Bożego Ciała, a jedną z producentek obrazu jest Dominika Kulczyk.

„Sala samobójców. Hejter” – jest oficjalny zwiastun filmu z Maciejem Musiałowskim i Julią Wieniawą >>>

Wczoraj wieczorem w Multikinie w Złotych Tarasach w Warszawie odbyła się uroczysta premiera filmu. Na czerwonym dywanie nie zabrakło oczywiście twórców, czyli Jana Komasy i Mateusza Pacewicza, odtwórców głównych ról – Macieja Musiałowskiego, Vanessy Aleksander, Agaty Kuleszy, Macieja Stuhra czy Julii Wieniawy, a także wielu innych znanych twarzy rodzimej kinematografii i nie tylko. Na wydarzeniu pojawili się m.in. wspomniana Dominika Kulczyk, Agnieszka Holland, Jurek Owsiak, Maja Ostaszewska, Zofia Domalik, Katarzyna Warnke z mężem Piotrem Stramowskim, zaś oficjalną część poprowadziła Agnieszka Woźniak-Starak. Kto jeszcze zaszczycił swoją obecnością premierę filmu Sala samobócjów. Hejter? Sprawdźcie w GALERII >>>

Mieliśmy też okazję porozmawiać z twórcami, czyli reżyserem Janem Komasą oraz obsadą filmu, Maciejem Musiałowskim i Vanessą Aleksander. Zobaczcie, co nam powiedzieli!

Zobacz także: