Niejednokrotnie udowadniałyśmy i udowadnialiśmy już, że księżna Diana jest ponadczasową ikoną stylu, której styl inspiruje do dzisiaj. Jej stylizacje sprzed prawie trzech dekad wielokrotnie stawały się już inspiracją dla dzisiejszych it girls. Emily Ratajkowski idzie w ślady za królową ludzkich serc, wciskając szerokie nogawki jeansów w kultowe kowbojki. Niejedna gwiazda usiłuje uzyskać efekt revange dress, jaki miała czarna suknia, którą matka Williama i Harry'ego założyła po publicznej informacji na temat niewierności księcia Karola. Za to Hailey Bieber jakiś czas temu zdecydowała się odtworzyć jeden z najbardziej kultowych outfitów Diany z kowbojkami i ogromną marynarką oversize w roli głównej. Niedawno modelka ponownie zainspirowała się klasycznym stylem zmarłej księżnej. Tym razem postawiła na słynny look na siłownię, który stał się znakiem rozpoznawalnym Diany Spencer.

Hailey Bieber po raz kolejny zainspirowała się księżną Dianą 

fot. Getty Images

fot. Getty Images

fot. Getty Images

Jeśli jesteście choć odrobinę zaznajomieni i zaznajomione ze stylem księżnej Diany, zapewne wiecie, że jej najbardziej kultowe i odtwarzane stylizacje to te, które członkini rodziny królewskiej nosiła na siłownię. Spodenki kolarki kilka lat temu przeżywały po raz kolejny swoje lata świetności, a dziewczyny na całym świecie nosiły je do ogromnych bluz, zainspirowane outfitami zmarłej księżnej. Nic więc dziwnego, że ikoniczną stylizację postanowiła odtworzyć także Hailey Bieber, która nie raz już czerpała inspirację z looków Diany.

Co tak naprawdę składa się na kultowy outfit, który Spencer wielokrotnie nosiła na siłownię? Zacznijmy od bluzy, obowiązkowo bez kaptura, za to w stylu oversize. Model powinien sięgać maksymalnie do połowy ud, jednak nie wskazany jest look typu ukradłam tę bluzę chłopakowi/dziewczynie z szafy. By w pełni odtworzyć styl księżnej, warto zaopatrzyć się w okrycie z vintage nadrukami lub naszywkami/logami amerykańskich uniwersytetów ligi bluszczowej. Spodenki kolarki były obowiązkowym elementem sportowych stylizacji Diany w latach 90., która – zgodnie z ówczesną modą – nosiła je zamiennie do bluzy lub wielkiego T-shirtu. 

Najczęściej noszony model butów przez Dianę? Buty po tacie – dość toporne i lekko zniszczone adidasy, które nie wyróżniały się absolutnie niczym, poza miejscowymi zabrudzeniami, dającymi poznać, że są noszone dosłownie non-stop. Ten monochromatyczny i gładki fason najczęściej przypominał ciężkie buty do biegania. Skutecznie dodawał kilku centymetrów i niezwykle subtelnie wyszczuplał oraz wydłużał nogi. Co jeszcze, jeśli chodzi o dodatki? Niezastąpiona czapka z daszkiem oraz niemałych rozmiarów torebka pod pachą nieustannie towarzyszyły księżnej w drodze na i z siłowni. Hailey Bieber natomiast zastąpiła duży model delikatną torebką-bagietką, która w ostatnich miesiącach po raz kolejny zawładnęła światem mody.

Zobacz także: