Harry Styles to przede wszystkim piosenkarz i autor tekstów, ale ma na swoim koncie także występ w produkcji kinowej. W filmie „Dunkierka” zagrał Alexa. Ta rola najwidoczniej nie była tylko pojedynczą przygodą w jego zawodowym dorobku. Teraz Harry Styles wcieli się w rolę superbohatera w produkcji Marvel Cinematic Universe.

Harry Styles w filmie „Eternals”

Harry Styles dołączył do Kinowego Uniwersum Marvela. Natomiast Marvel dołączył do kinowego wszechświata Harry’ego Stylesa i być może jest to zapowiedź nowego kierunku w karierze artysty, który zaczął się od występu w filmie „Dunkierka”. Piosenkarz najwyraźniej zaczyna rozbudować swoje aktorskie portfolio i poprzedniej roli nie traktuje jako pojedynczej przygody, która tylko miała być jednorazową odskocznią od codziennej pracy związanej z muzyką. W przyszłym roku początkujący aktor ma wystąpić w thrillerze „Don't Worry Darling” w reżyserii Olivii Wilde, która jest przy okazji jego obecną partnerką. Na tym jednak projekty byłego członka One Direction się nie kończą.

Harry Styles zagrał w filmie „Eternals”, czyli produkcji skupionej na nowej grupie superbohaterów z Uniwersum Marvela. Są oni kosmitami, którzy w tajemnicy zamieszkują Zimę od tysięcy lat. Po zdarzeniach przedstawionych w filmie „Avengers. Koniec gry” muszą jednak wyjść z ukrycia. Nieoczekiwana tragedia skłania ich do tego, by przeciwstawić się najstarszym wrogom ludzkości. Jaki udział w tej historii będzie miał Harry Styles?

Po ponad roku plotek w branży i szalejących teoriach spiskowych fanów i fanek w końcu wszystko stało się jasne. Kinowe Uniwersum Marvela ma powtarzający się trik, który sprawia, że widzowie nie wychodzą z kin, kiedy na ekranach pojawiają się napisy końcowe. Tak właściwie ten moment jest jednym z najbardziej ekscytujących, bo podgrzewa jeszcze bardziej emocje, które wywołał właśnie obejrzany film. Scena po napisach końcowych pojawiła się także po premierowym pokazie filmu „Eternals”. Zobaczyliśmy w niej Harry’ego Stylesa, który jak się okazało, będzie jednym z superbohaterów w kontynuacji tej historii. Piosenkarz zagra Erosa, brata Thanosa.

W komiksach Marvela Eros jest znany również jako Starfox i przedstawiany jako postać stojąca naprzeciw Thanosa. Znany jest z beztroskiej osobowości i romantycznego uroku. Eros, który podobnie jak Styles, posiada moce do manipulowania ludzkimi emocjami, wydaje się być dla niego idealną postacią. Na poznanie historii, w której piosenkarz dołączył do koalicji kosmicznych istot, których zadaniem jest zapobieganie upadkowi ludzkości, będziemy musieli i musiały jednak jeszcze poczekać.