Serial „Hellbound”: o co chodzi?

„Hellbound” powstał na bazie webtoonu, czyli wywodzącego się z Korei Płd. komiksu w formie cyfrowej, tworzonego z zamysłem, by był czytany na smartfonach. Fabuła łączy w sobie wątki polityczne z religijnymi. Opowiada mroczną wizję rzeczywistości, w której pozaziemskie istoty objawiają się ludziom, wieszczą im śmierć i wydają surowe wyroki. Świat ogarnia chaos.

„Hellbound” detronizuje „Squid Game” i „Czerwoną notę”

Najnowsza realizacji Sang-ho Yoen z dnia na dzień została na Netflixie numerem jeden w Korei Płd. i wielu innych azjatyckich krajach. Niemal natychmiast prześcignęła „Czerwoną notę” z Dwaynem Johnsonem, Ryanem Reynoldsem oraz Gal Gadot w rolach głównych.

Jak podał  „Guardian”, „Hellbound” jest obecnie najczęściej oglądanym serialem na Netflixie. W ciągu 24 godzin od premiery na platformie znalazł się na szczycie popularności w ponad 80 krajach i pobił rekord „Squid Game”. Ten ostatni, kontrowersyjny serialowy fenomen ostatnich tygodni, utrzymywał się na pierwszym miejscu rankingów nieprzerwanie przez 46 dni.

„Hellbound” – recenzje/ opinie

Recenzje „Hellbound”– paradoksalnie (biorąc pod uwagę niebywały sukces serii) – nie są ani zbyt ekstatyczne, ani nadmiernie srogie. Wśród najczęściej pojawiających się pozytywnych opinii są te o sprawnym poprowadzeniu historii i mrocznym, charakterystycznym dla koreańskich produkcji klimacie. Zarzuty najczęściej dotyczą realizacji: krytyka koncentruje się na nieprzekonującym aktorstwie i przejaskrawionych efektach specjalnych.

„Hellbound”: obsada

Serial „Hellbound” ma mocną obsadę złożoną z koreańskich aktorek i aktorów. Na ekranie pojawiają się m.in.:

  • Ah-in Yoo, którego można było oglądać m.in. w „Płomieniach”
  • Jung-Min Park, którego możecie kojarzyć z tytułów: „I zbaw nas ode złego czy „Posępna noc”
  • Jin-ah Won, znana chociażby z „Gry cieni”
  • Ik-joon Yang, który ma na koncie rolę m.in. w „Bez tchu”

Reżyserem serii  jest  Sang-ho Yoen, twórca dwóch kinowych przebojów: „Zombie Express” oraz „Zombie Express 2: Półwysep".

„Hellbound” 2 sezon: kiedy premiera?

Netflix na razie nie wyjawił, czy „Hellbound” doczeka się 2. sezonu serialu, jednak biorąc pod uwagę jego niebywałą popularność i sukces komercyjny, można się spodziewać kontynuacji. Kiedy tylko pojawią się jakieś newsy na ten temat i ewentualna data premiery, będziemy was informować na bieżąco.

Zobacz także:

„Hellbound”: zwiastun

Zastanawiacie się, czy warto obejrzeć serial „Hellbound”? Zobaczcie wcześniej trailer i przekonajcie się, czy lubicie takie klimaty.