Nie czas umierać, czyli najnowszy film o przygodach Jamesa Bonda, którego premiera zaplanowana jest (i przesunięta z powodu pandemii koronawirusa) na listopad 2020, będzie ostatnim z udziałem Daniela Craiga. Brytyjski aktor ogłosił to trzy lata temu, mówiąc: - Chcę po prostu odejść w wielkim stylu. Nie mogę się już doczekać. Od tamtej pory zaczęły więc pojawiać się pomysły, kto mógłby zastąpić Craiga w roli Agenta 007. Padały takie nazwiska, jak m.in. Tom Hardy (Venom), Idris Elba (Luther) czy Richard Madden (Bodyguard) . Nie obeszło się bez domysłów, że może być to kobieta, a do zagrania żeńskiej wersji Agenta Jej Królewskiej Mości najlepiej nadawałaby się Lashana Lynch. Gwiazda filmu Kapitan Marvel żeńską wersją Bonda nie będzie, ale za to pojawi się w obrazie Nie czas umierać w reżyserii Cary’ego Fukunagi.

Henry Cavill zastąpi Daniela Craiga w roli Jamesa Bonda? 

Temat nowego Bonda wzbudza tak wiele emocji, że w typowanie najlepszego kandydata zaangażowano nawet sztuczną inteligencję. W jednej ze szwajcarskich firm Largo pokuszono się o analizę, kto idealnie sprawdziłby się zamiast Daniela Craiga Padło na Henry’ego Cavilla, czyli filmowego Supermana i serialowego Wiedźmina. Co ciekawe, jego nazwisko także padało już wcześniej w tym właśnie kontekście, a i sam Cavill podobno wyrażał zainteresowanie angażem. Czyżby było tak samo jak w przypadku Geralta z Rivii i Henry w końcu wyśni sobie rolę agenta niestroniącego od luksusowych samochodów, pięknych kobiet i Martini?


Zobacz także: Millie Bobby Brown, Henry Cavill i Sam Claflin jako rodzeństwo w filmie „Enola Holmes”. Premiera już we wrześniu na Netflix. Zobaczcie zwiastun!
 

A gdyby James Bond był kobietą?

Według sztucznej inteligencji, oprócz Henry’ego Cavilla spore szanse na zagranie bonda miałby Richard Armitage (Hobbit: Niezwykła podróż) czy wspomniany już Elba. Oprócz Brytyjczyków według AI o rolę mogliby się starać równie Kar Urban (Władca Pierścieni), Chris Evans (Na noże, Avengers) oraz Will Smith (Faceci w czerni). Sztuczna inteligencja wytypowała również najlepsze kobiece odpowiedniki Agenta 007. To Gina Carano (Szybcy i wściekli 6, Katee Sackhoff (Battlestar Galactica) oraz Angelina Jolie (Czarownica).
 

Zobacz także: Posłuchajcie „No time to die”, czyli piosenki do nowego Bonda w wykonaniu Billie Eilish