Skąd w chińskiej mitologii zwierzęce znaki? Według starej legendy tuzin zwierzaków pokłócił o to, które z nich jest pierwsze w cyklu następujących po sobie lat. W rozstrzygnięciu sporu pomogli im bogowie, którzy zarządzili wyścig. Kolejność w jakiej dotrą do drugiego brzegu rzeki miała wyznaczać kolejność ich panowania w kalendarzu. Zwierzęta na sygnał startu wskoczyły do rzeki. Bawół nawet nie poczuł, kiedy szczur wskoczył na jego grzbiet. Kiedy był już prawie u celu, sprytny szczur zeskoczył przed nim na brzeg i tymże podstępem wygrał wyścig. Dlatego to rok Szczura zawsze jest początkiem cyklu, a to zwierzę uchodzi za patrona wszelkiego sprytu. Jest i druga legenda, według której Budda w ostatnim dniu swojej bytności na tym świecie wezwał do siebie wszystkie zwierzęta. Na pożegnanie jednak przybyło tylko 12 z nich. Dla ich uczczenia Budda nazwał każdy rok ich imieniem, a zrobił to według kolejności, w jakiej do niego przybyły. I tak pierwszy rok to rok Szczura, drugi - Bawoła, trzeci Tygrysa. Następne w kolejce są: Królik, Smok, Wąż, Koń, Koza, Małpa, Kogut, Pies i Świnia. Według chińskich wierzeń zwierzęcy patron roku ma wpływ na charakter przychodzących na świat ludzi. Kim zatem jesteś? Sprawdź to z daty urodzenia!
 

Jeden z dwunastu nowe początki

Rok Metalowego Szczura otwiera nowy cykl w chińskim horoskopie. Teraz właśnie poczujemy się gotowi do podjęcia nowych decyzji i wzięcia spraw w swój ręce. Niektóre decyzje będą bardzo radykalne. Warto je dobrze przemyśleć i nawet zrobić wstępny szkic działania, bo ich owoce będziemy zbierać przez następne 12 lat. To rok, w którym według chińskiego horoskopu to, co znane będzie nas nudzić, a to, co nowe będzie naszym jedynym celem. Idealny czas na rozpoczęcie nowej ścieżki edukacji, wyznaczenie sobie celów na przyszłość. Będziemy w tym czasie niespokojni (ale w sposób twórczy) i dużo odważniejsi. Metalowy Szczur zwany jest też szczurem na Fasoli. Cokolwiek to nie oznacza - mówi, że osiągniemy ogromy postęp w dziedzinie, na której się najmocniej skupimy (zapewne chodzi o porównanie do błyskawicznego wzrostu pędów fasoli na tyczce)

Szczur jest mistrzem w wykorzystywaniu okazji – nie przepuści żadnej. Skoro wjechał do niebieskiego pałacu na karku naiwnego Bawoła, cóż można więcej powiedzieć. Oprócz tego, że jest symbolem wykorzystywania okazji i stawiania na swoim przypomina nam wszystkim, że światem rządzą sprytni egoiści, którzy wiedzą jak przekonać innych, by pracowali dla/za nich. Szczura interesują nowe możliwości, dlatego potrafi wypatrzyć najlepsze okazje do zarobków. Unika otwartych starć i potyczek (to może objawić się w polityce) i stawia na przyspieszenia w komunikacji (zapewne odczujemy ten wpływ w dziedzinie nauki i wynalazków). Sztuka i kultura w tym roku mogą nie być na pierwszym miejscu – biznesowy Szczur nie poświęca im za dużo czasu. Owszem lubi luksusy, ale kocha wszystko, co nowoczesne.

W tym roku zdecydowanie warto inwestować w naukę (zwłaszcza nowych technologii). Nie ma na co czekać. Wymieniać sprzęty na nowsze, szukać ciekawszej i nowocześniejszej formy zarabiania. Stawać do walki z konkurencją – pomysłowy i szybszy od innych zwierząt Szczur pomoże Ci w tym wyścigu. To też czas idealny do zakładania firm, ale opartych na nowych technologiach. Metalowy Szczur jest też dominujący i szalenie zazdrosny. Pragnie uznania, poklasku, więc i te cechy mogą w nas dojść w tym roku do głosu. Wg chińskiego wierzenia, szczęście przyniosą nam figurki myszek, szczurów ale też chomików. Zakupy?

Horoskop miłosny 2020 dla wszystkich znaków zodiaku. Co czeka nas w miłości?
 

Rok Metalowego Szczura – co warto wiedzieć

Kiedy: Rok księżycowy chińskiego Szczura rozpoczyna się 25 stycznia 2020 roku, a kończy 11 lutego 2021 roku. Jest to początek nowego cyklu, więc należy pamiętać, że wszystkie decyzje podjęte w tym roku będą miały wpływ na następne 12 lat.

Szczęśliwe liczby i kolory: 1, 10 oraz biel i błękit, kolory oczyszczania, refleksji, porządkowania, pełni.

Zobacz także:

Przesłanie: Pamiętaj by pomagać każdemu, kto twoim zdaniem na to zasługuje. Bądź hojny i wspaniałomyślny, pracujesz na swoją karmę.

Przestroga: Ucz się ma własnych potknięciach. Kto nie wyciąga wniosków z własnych niepowodzeń, będzie marnował swój czas nieustannie je powtarzając.

Rada dla wszystkich: Choć to rok mocno nastawiony na siebie, dawaj wsparcie innym. Osoby jej pozbawione łatwiej pogrążają się w przygnębieniu. Bez wsparcia bliskich maleją szanse na szczęście.

Szczegółowy Horoskop chiński 2020 na rok Szczura – zaplanuj z nami swoje sukcesy

Horoskop chiński 2020: Szczur

Lata: 1912, 1924, 1936, 1948, 1960, 1972, 1984, 1996, 2008, 2020

To będzie dla ciebie dość wymagający czas. Warto zachować większą czujność niż zwykle. Staniesz przez ważnymi wyborami życiowymi, dlatego intuicja może Ci w nich pomóc. Podobnie, warto z uwagą postępować w sprawach związków i zdrowia - te obszary narażone są na silne kosmiczne tarcia. Myśl o przyszłości zamiast trzymać się tego, co już przestało Ci służyć. Wskazany rozsądek w sprawach finansowych, a nawet oszczędzanie. Uważaj na kredyty i wspólników. Możesz liczyć na wsparcie Małpy, ale Wół i Pies mogą patrzeć na Ciebie podejrzliwie - musisz przygotować się nawet na ludzi spiskujących w ukryciu.

Horoskop chiński 2020: Bawół

Lata: 1913, 1925, 1937, 1949, 1961, 1973, 1985, 1997, 2009, 2021

Nareszcie możesz się zrelaksować, droga którą pokonałeś w ubiegłym roku nie należała do łatwych. Przeżyjesz wiele przyjemnych dni, a sprawy ułożą się dokładnie tak jak będziesz tego chciał. W pracy zrobi się spokojniej, poczujesz że nad wszystkim panujesz, ba, że masz nawet przestrzeń na nowe rzeczy, które będą Cię bawić. Wykorzystasz dobrze Rok Szczura, aby poszerzyć swoje technologiczne horyzonty. Możesz liczyć na to, że bliscy i ukochane osoby będą stać za Tobą murem, a podróże będą szalenie udane. Poczujesz wiatr w żaglach i wielką swobodę intelektualną. Zapisuj pomysły, czas na ich realizację nadejdzie wkrótce. Uważaj na pomysły Szczura - może zostawić Ci na lodzie, za to Pies i Koza mogą ostrzec Cię przez zbliżającym niebezpieczeństwem.

Horoskop chiński 2020: Tygrys

Lata: 1914, 1926, 1938, 1950, 1962, 1974, 1986, 1998, 2010, 2022

Ten rok będzie wymagał od Ciebie szybkości działania. Z pewnością będziesz mieć okazję do licznych podróży. Trochę spraw może się pokomplikować, a w innych poczujesz spory chaos. W tym szalonym tempie możesz mieć kłopoty, aby się odnaleźć – w końcu Tygrysy wolą jednak relaksujący chillout. Bardzo prawdopodobne są przelotne romanse o niewielkim znaczeniu. W pracy pojawią się korzystne okazje, ale tylko dla tych co nie pracują na etacie. Ludzie wokół będą zmienni i trudno będzie nadążyć za ich humorami. Dlatego zamiast zadowolić wszystkich, postaraj się więcej emocji skierować w stronę bliskich i własnego związku. Możesz spodziewać się podziwu ze strony Świni i trafnych podpowiedzi od Węża. Uważaj na Smoka - ten spryciarz może próbować Cię wykorzystać. W tym roku przyda się żelazna kondycja w związku z dość forsownymi służbowymi wyjazdami.

Horoskop chiński 2020: Królik

Lata: 1915, 1927, 1939, 1951, 1963, 1975, 1987, 1999, 2011, 2023

W pracy Cię docenią, a kurek z pieniędzmi jakby ktoś odkręcił. Czeka Cię spokojny dostatni rok, bez rewolucji, wiec ciesz się nim. Masz teraz szansę popracować nad umocnieniem swojej pozycji i dotychczasowych osiągnięć oraz po prostu na korzystanie z życia. To będzie też dla Ciebie moment w którym zadbasz o równowagę miedzy pracą i życiem prywatnym. Będziesz też dużym wsparciem dla innych - pomożesz komuś dokonać trafnych życiowych wyborów. Staniesz się też popularny wśród osób płci przeciwnej, a spore powodzenie w miłości zrekompensuje brak innych życiowych fajerwerków. Nie nastawiaj się na zbyt wiele, a wtedy i wzloty i upadki wydadzą się mniejsze. Na Twojej sympatii i uwadze będzie zależało Psu - w rewanżu doradzi Ci w sprawach zawodowych lub prawnych. Z kolei lubiący zamieszanie Kogut może wyraźnie działać Ci na nerwy.

Horoskop chiński 2020: Smok

Lata: 1916, 1928, 1940, 1952, 1964, 1976, 1988, 2000, 2012, 2024

2020 rok będzie dla ciebie naprawdę świetnym okresem. Dużo szczęścia, nowe wyzwania, ciekawe horyzonty zawodowe. Zachowaj jedynie czujność, bo nieuwaga może sporo kosztować. Czekają Cię wyzwania i zupełnie niezwykłe zadania - ale to sprawi Ci niesamowitą frajdę. Niewiele osób da sobie z tym radę, ale Ty jesteś wystarczająco inteligentny i silny. Niektóre przeszkody zmuszą do pójścia inną niż dotychczasowa droga, a to może okazać się wspaniałym odkryciem. W sprawach miłosnych nie będzie aż takiego szału jak można byłoby się spodziewać, ale ponieważ generalnie masz poczucie szczęścia na bardzo wysokim poziomie, jakoś nie będzie Cię to specjalnie martwić. Uważaj na Tygrysy i trzymaj się z innymi Smokami. Opłaci się.

Horoskop chiński 2020: Wąż

Lata: 1917, 1929, 1941, 1953, 1965, 1977, 1989, 2001, 2013, 2025

Zapragniesz w tym roku szukać przygód i okazji. Dość się już wynudziłeś. Dzięki temu znajdziesz nowe pasje i zaczniesz się udzielać dla dobra ogółu, a to zostanie bardzo przychylnie przyjęte przez otoczenie. Zabłyśniesz wieloma talentami - w tym organizacyjnym. To co najciekawsze w Twoim życiu dziać się będzie jednak po pracy. Wiele zależy do dobrych relacji z innymi – dlatego warto utrzymać kontakty z innymi członkami rodziny na przydatnym poziomie. Wiele Twoich działań będzie się łączyło z bardzo przyjemnymi podróżami. Na pewno wydarzy się też kilka epizodów, które uczynią Twoje życie miłosne ekscytującym. Stan finansów dość niestabilny, ale pod koniec roku ostatecznie na koncie znajdzie się o wiele więcej pieniędzy niż w tym roku. Nie inwestuj bez przemyślenia. I ciesz się z przychylności losu, której Ci nie zabraknie. Królik nie będzie dla Ciebie dobrym partnerem - wyjdą na jaw jego słabości. Za to na pewno warto skorzystać z przychylności Bawoła.

Horoskop chiński 2020: Koń

Lata: 1918, 1930, 1942, 1954, 1966, 1978, 1990, 2002, 2014, 2026

Koniu, nabierzesz wiary w siebie. W 2020 roku dojdzie do wielu wydarzeń, z których nie wszystkie będą ci odpowiadać, ale będziesz mieć też szczęście do wielu dobrych okazji. Więc będzie to rok do dobrego zagospodarowania – sam będziesz decydować o ważnych aspektach. Dość cudzych wpływów i leczenia się z humorami innych. To rok wielkich porządków. Uczyń z niego czas dla siebie – nie wychylaj się zanadto, za to dbaj o swoje interesy i samopoczucie, nawet kosztem odpuszczenia w wielu dziedzinach. W miłości doświadczysz pięknych chwil, bo dzięki temu, że spowolnisz tempo zauważysz, ile uroku mają chwile spędzane tylko we dwoje, bez pośpiechu i nadambitnych planów. Przestaniesz się przejmować tym, co to podobno nie wypada i poczujesz dziecięcą przyjemność z powodu nowych zainteresowań. Staniesz się jeszcze większym optymistą. Smok będzie Tobą zachwycony, za to Koza będzie się martwić za Ciebie i powstrzymywać od niektórych działań.

Horoskop chiński 2020: Koza

Lata: 1919, 1931, 1943, 1955, 1967, 1979, 1991, 2003, 2015, 2027

To będzie dla ciebie raczej spokojny rok. Kariera nie będzie Twoim głównym celem, nie będziesz też dążyć do nowych zobowiązać i trudnych zadań. Za to będziesz się wykazywać wytrzymałością w prowadzeniu swoich projektów do końca i logicznym myśleniem, którego wokół, innym rozpędzonym ludziom może brakować. Ponieważ nie zaangażujesz się w tempo Roku Szczura coś może się ominąć i możesz narzekać, że zrobiło się nudno. Nie warto. W sprawach rodzinnych i przyjacielskich będzie Ci się bardzo dobrze wiodło. Poczujesz się najlepiej na świecie we własnych domu, Twoi przyjaciele też będą uwielbiali Cię w nim odwiedzać. W miłość nabierzesz pewności siebie, kto wie, może nawet podejmiesz wiążące decyzje odnośnie przyszłego życia. Na spektakularne zyski przyjdzie jeszcze trochę poczekać. Bawół będzie Cię wspierał, za to Koń może (nie)chcący zranić Twoje uczucia. Już tak ma.

Horoskop chiński 2020: Małpa

Lata: 1920, 1932, 1944, 1956, 1968, 1980, 1992, 2004, 2016

Masz szczęście, Małpo. 2020 rok będzie dla Ciebie szalenie łaskawy. Nad Tobą niebo bez chmur, dzięki czemu poczujesz się optymistyczna i odważna. Wszystko co postanowisz - tego będziesz się trzymać. W miłości wielkie powodzenia, a kariera od wiosny bardzo, bardzo przyspieszy. Szybko zaczniesz zarabiać dodatkowe pieniądze, ale niekoniecznie od razu musisz zaciągać kredyty. Może lepiej bazować na tym co się ma i pozwolić się temu powoli rozwijać. Rok 2020 to dla ciebie czas romantycznej miłości, oświadczyn i ślubów. Przez większość czasu będziesz odnosić sukcesy, a problemów uświadczysz niewiele. Nawet jeśli w sprawach uczuć powinie Ci się noga, z łatwością naprawisz sytuację. Będziesz szalenie popularna, oczarujesz niejedną osobę. Będziesz mieć bardzo dobry rok pod warunkiem, że nie będziesz działać chaotycznie. Czasami wystarczy jeden mały zrealizowany plan, niż wiele wielkich i bez happy endu. Szczury będę kibicować wszystkiemu, co wymyślisz, za to lepiej uważać na ambitnego i co za tym idzie zazdrosnego Tygrysa i niefrasobliwą Świnię, która nie potrafi dobrze ocenić sytuacji.

Horoskop chiński 2020: Kogut

Lata: 1921, 1933, 1945, 1957, 1969, 1981, 1993, 2005, 2017, 2029

To będzie dla ciebie pomyślny czas. Stoisz w blokach startowych i czekasz na zadania jakie przyniesie Ci ten rok, gotowy przyjąć nawet te najcięższe. Rozglądasz się za wyzwaniami zawodowymi, może założysz własny biznes. Będziesz działać w takim tempie, że niewykluczone, iż pod koniec roku odczujesz skutki zdrowotne tej gonitwy. Zyskasz popularność, wszędzie będzie Cię pełno, przyciągniesz do siebie mnóstwo ludzi. Zaczną dostrzegać prawdziwą wartość Twojej osoby i składać Ci bardzo konkretne propozycje. Twoje dochody zaczną powiększać się w lawinowym tempie. Życie miłosne również będzie układać się wspaniale. To, co uważałeś w kwestii uczuć za trudne wyjaśni się i przestaniesz zamartwiać się o to co przyniosą kolejne miesiące. Ze Smokiem możesz stworzyć mocny duet biznesowy, Królik będzie za to szalenie podejrzliwy, a to może być dla Ciebie bardzo męczące.

Horoskop chiński 2020: Pies

Lata: 1922, 1934, 1946, 1958, 1970, 1982, 1994, 2006, 2018, 2030

Nastaw się na przygodę, Psie! Zdecydowana większość 2020 roku będzie dla ciebie bardzo udana. Ponieważ sam będziesz przyjaźnie nastawiony do świata, on zrewanżuje Ci się tym samym. Zapowiada się wiele podróży i ciekawych znajomości. Poczujesz w sobie siłę, aby pośredniczyć w jakimś poważnym konflikcie – wszystko dzięki temu, że wszyscy będą Cię wspierać, a ważne osoby chwalić. Na początku roku może być nieco zamieszania, ale pogodzisz wszystko tak idealnie, że jeszcze znajdziesz czas i na aktywny tryb życia i wrócisz do dawno zapomnianego hobby (sportu?). Relacje tym toku będą Twoją mocną stroną, a dochody - stabilne. Doświadczysz też wielu ciekawych wyzwań i zaskakujących zwrotów akcji. Bawół i Królik będą podsuwać Ci nowe rozwiązania, Szczur choć początkowo da Ci wsparcie, ostatecznie jednak sam postanowi skorzystać na Twojej pracy.

Horoskop chiński 2020: Świnia

Lata: 1923, 1935, 1947, 1959, 1971, 1983, 1995, 2007, 2019, 2031

Twoje odczuwanie szczęścia jeszcze bardziej wzrośnie (choć przecież ostatni rok należał do Ciebie). Utrzymaj dobry nastrój, nie trać temperamentu, choć może czasami zastanów się zanim wygłosisz głośno jakąś opinię. Możesz niechcący zranić czyjeś uczucia. Rok 2020 jest zbyt pozytywny, aby zakłócać go niepotrzebnymi konfliktami i problemami. W nadchodzącym czasie powinnaś więcej pracować i wykazać się większa cierpliwością - na niektóre efekty przyjdzie poczekać dłużej niż, by się chciało. Nie dotyczy to uczuć – najbliższy czas będzie pełen błyskawicznych okazji, ognistych flirtów i namiętnych przyjaźni, które mają szanse pozostać w Twoim życiu nie tylko jednorazową przygodą. Można powiedzieć, że będziesz cieszyć się największym powodzeniem z wszystkich znaków zodiaku. W kwestii zdrowia postaw na relaks i emocje, dopiero potem rzuć się w wir ćwiczeń fizycznych. Choć rok Szczura zachęca do pospiechu na wszystkich płaszczyznach, jednak w kwestii duchowości warto powstępować w rytmie natury. Zaprzyjaźnisz się z Tygrysem, który będzie miał na Ciebie motywujący wpływ. Małpa, choć obiecuje przyjaźń i względy, szybko się nudzi. I obiecała też wielu innym, więc ta relacja może zakończyć się chłodno.

Prezenty na 2020 rok dla fanek magii, astrologii, wróżb, kryształów, gwiazd, horoskopów i faz księżyca. Spodobałyby się Jessice Mercedes!