W krążącą wokół nas dobrą energię wierzy Gwyneth Paltrow, Bella Hadid ufa mocy kryształów, podobnie zresztą jak Adele. Któregoś razu wokalistka zgubiła swój szczęśliwy kamień i – jak sama przyznała – dała najgorszy występ swojego życia. Za to inna piosenkarka, Beyoncé w pełni utożsamia się z charakterystyką swojego znaku zodiaku, a Meghan Markle nie rozstaje się z naszyjnikami, których zawieszki są symbolami Panny i Byka, znaków zodiaku księcia Harry'ego i ich syna Archiego. Nie tylko gwiazdy lubią otaczać się symbolami. Nawet jeśli nie są ukryte w kamieniach czy znanych wizerunkach z horoskopów, każdy z nas w codziennym życiu dostrzega własną symbolikę. Wierzymy w zbiegi okoliczności, przedmioty przynoszące szczęście i pragniemy, by los się jednak do nas uśmiechnął. Dlatego coraz częściej szukamy ukojenia w magii, wróżbach i pokładamy nadzieje w otaczającej nas dobrej energii, która w tak pędzących i niepewnych czasach, w których perspektywa klimatycznej zagłady wisi nam nad głowami, zdaje się dawać nam chwilę spokoju i wytchnienia. Z chęcią korzystamy więc z relaksujących nas kadzideł, zapalamy Palo Santo, czyli święte drzewo, którego zapach oczyszcza umysł, łagodzi napięcie, daje poczucie harmonii, a także używamy olejków eterycznych o właściwościach wyciszających.

Kryształy, kamienie, minerały - dlaczego oszaleliśmy na ich punkcie? Jakie korzyści dają i co symbolizują?

Błędne jest jednak myślenie, że osoby zafascynowane energią czy horoskopami całkowicie zawierzają temu, co zapisane jest w gwiazdach. Z – nazwijmy to już po imieniu – trendu jakim ostatnio okazuje się astrologia i wszystko, co z nią związane, każdy z nas może wyciągnąć coś dla siebie, ale pewne jest, że wszyscy szukamy tam jednego – chwili oddechu i zwolnienia. W Nowym Roku będziemy potrzebować magii i dobrej energii, dlatego dla wszystkich, którzy chcą sobie dodać jej odrobinę do codziennego życia przygotowaliśmy przegląd przedmiotów, prezentów, które warto sprawić sobie samemu. Na dobry rok, na dobry początek.

Znaki zodiaku – dopasowanie. Wyjaśniamy, jakie znaki zodiaku do siebie pasują

Temat magii potraktowaliśmy bardzo swobodnie – znajdziecie w nim zarówno gwiezdną piżamę Oysho, kosmiczną matę od Miamiko, kryształy przydatne w codziennej pielęgnacji, a także biżuterię od wielu polskich marek m.in. naszyjnik od Anki Krystyniak, która na długo przed wszystkimi wierzyła w magię kamieni szlachetnych i zamykała je w zachwycających formach. Symbol Lanuli, który znajdziecie w galerii powyżej, to pełnia w niepełności, obraz sierpa księżyca – Luny, planety o kobiecej energii. To talizman wzmacniający kreatywność, poczucie kobiecości i możliwość realizowania marzeń. Nie zabrakło także koszulki z symboliką kart tarota i poszczególnych znaków zodiaku z kolekcji What The Future Holds, którą dla swojej marki Veclaim stworzyła Jessica Mercedes Kirschner. Tym samym influencerka wprowadziła astrologię nie tylko do mody, ale niejako uczyniła z niej modę. Na swoim Instagramie wielokrotnie pokazywała inspiracje związane z tą tematyką, a także kryształy i symbole bliskie jej sercu. W 2020 poszukajcie swoich własnych talizmanów.

Zobacz także: Księżycowy kalendarz urody – pic na wodę, czy coś w tym jest? ( i czym do cholery jest w takim razie antropozofia?!)