Baran

Niestety, odrobinę traci rezon. Zamiast rozglądać się za nowymi możliwościami, albo szybko robić inwentaryzację starych, najchętniej zakopałby się w łóżku pod kołdrą z miską popcornu lub wiaderkiem lodów. O ile, gdy wszystko idzie dobrze – zawsze wie co robić i raczej nie opuszcza reprezentacyjnego pierwszego szeregu, o tyle w sytuacjach niezależnych przeszkód staje się bezbronny. Potrzebuje wsparcia, głasków i dużej ilości uznania. Jeśli zawodowe możliwości zostały na jakiś czas wstrzymane, chciałby usłyszeć chociażby, że w robieniu naleśników nie ma sobie równych. Gdy opadnie kurz i wszystko wróci do normy, niechętnie przyzna się do tej słabości.
 

Byk

Potrafi wpaść w panikę, a to sytuacja, która zaskakuje go samego. Dzielne Byki, pionierzy zmian, natychmiast uruchamiają swoją katastroficzną wyobraźnię, a to co w niej widzą nie pozwala im spokojnie spać. Paradoksalnie nie przejmują się aż tak pracą, biznesem i karierą co swoimi bliskimi i tym co udało im się zbudować na polu emocjonalnym. To ich miękkie podbrzusze, słaby punkt. Pierwsze momenty ostrego kryzysu mogą sprawić, że zamkną się w domu, odetną od kontaktów i naprawdę zaczną obserwować swój lęk. Gdy już rozłożą go na czynniki pierwsze i zracjonalizują, wyjdą z bezpiecznej jaskini i zaczną normalnie funkcjonować. Wtedy będą też ogromnym oparciem dla innych. Zadaniowość, jak zawsze, ich uratuje.
 

Bliźnięta

Czują się jakby siedziały na wielkiej rozkołysanej łódce na wzburzonym morzu bez żadnej kamizelki ratunkowej. A i tak jedyne uczucie, które wszystkie inne kładzie na łopatki to... ciekawość. Bliźnięta z zainteresowaniem obserwują siebie i innych, snują w głowach awanturnicze i zupełnie rewolucyjne scenariusze jak będzie wyglądać ich życie „po” – że nagle lądują w obcym mieście lub kraju sprzedając kokosy na plaży zamiast wypełniać tabelki i też będzie pięknie. Mają w sobie niefrasobliwość i tak wielką ciekawość, że pozwala im to położyć się na tej wzburzonej fali i nadal czerpać radość z małych przyjemności. Zamiast wkładać cały wysiłek w utrzymanie status quo szybciej niż innej znaki dochodzą do wniosku, że nie da się go utrzymać. Że stare odeszło bezpowrotnie a nowe jest zawsze w jakiejś mierze ekscytujące.

Znaki zodiaku a dopasowanie w łóżku: Jak się zachowują poszczególne znaki zodiaku i z którymi seks będzie najlepszy?
 

Rak

Zachowują się jak idealni żołnierze. Przestrzegają zasad, pilnują siebie i innych, dbają o rzetelny przepływ informacji, nie ulegają panice i zachowują spokój. Potrafią trzymać w ryzach nie tylko własny lęk, ale też pozytywnie wpływać na osoby przebywające w ich otoczeniu. Szybko organizują sobie „kalendarz zastępczy” szczelnie wypełniony innymi czynnościami, niż te które wykonują na co dzień – planem treningów, nowymi kursami i zajęciami np. nauką kolejnego języka. Dbają o swój dobrostan, większą wagę przywiązują do zdrowego trybu życia, wartościowych posiłków i snu. Przeczuwają bowiem, że gdy ulegną histerii cała tymczasowa konstrukcja dobrego samopoczucia rozsypie się jak domek z kart. Uruchamiają tryb przetrwania, na jakiś czas zamykają na klucz życie wewnętrzne. O uczuciach będą rozmawiać na nowo, gdy wszystko wróci do względnej normalności.
 

Lew

Martwi się o przede wszystkim o pieniądze. Teraz zaczyna przeglądać rachunki z ostatnich miesięcy i widzi, że panowanie nad wydatkami niekoniecznie jest jego najmocniejszą stroną. Czas kryzysu i niepokoju przeznaczy w większości na opracowanie nowego budżetu (inna rzecz, czy będzie o tym pamiętać jak sytuacja wróci do normy?). Lwy czują się dobrze gdy postępują metodycznie – być może gigantyczne porządki, skatalogowanie tego co mają w domu sprawią, że uda im się zachować spokój i równowagę. Na pewno brakuje im ludzi i spontanicznych bezstresowych sytuacji, które uwielbiają i w których zawsze brylują. Kontakty online nie zastąpią im prawdziwych emocji, mogą czuć się tym rozdrażnione i poirytowane, więc może to być też nie najłatwiejszy czas dla pozostałych domowników. O ile uda się wprowadzić w życie plan spokojnego metodycznego rozprawiania się z różnymi zaległymi problemami – będą miały zwycięskie poczucie, że i tak pchają świat do przodu.
 

Panna

Będzie udawała że nic nie stało. Otoczona fasadą pracy, odcięta od katastroficznych doniesień ze świata będzie robiła to co do tej pory. Wyparcie jest jedną ze strategii przetrwania, a nurkowanie w najbardziej katastroficzne wyobrażenia rozwoju sytuacji nie leżą w jej naturze. Panny nie zamierzają używać teraz swojej wyobraźni do tego co jeszcze złego może się wydarzyć i nie starają się zmieniać swoich przyzwyczajeń, w końcu to one są rusztowaniem dla nieprzewidywalności świata. Z drugiej zaczynają porządkować przestrzeń i czas wokół siebie – pozbywać się przedmiotów, przygotowywać podskórnie na to, co przyjdzie nowe. Wiele z nich zaczyna wędrówkę w głąb siebie, może to być dla nich czas na rozpoczęcie lub kontynuowanie terapii i naprawiania tego co nie wyszło w relacjach rodzinnych.
 

Waga

Zachowuje spokój i równowagę. W każdej sytuacji potrafi znaleźć dla siebie korzyść, a ta zaoferowała jej więcej czasu, który może poświęcić na odgrzewanie starych pasji, naukę nowego, czytanie ukochanych książek. Przeorganizowanie dnia według nowego harmonogramu nie zajęło jej wiele czasu. Wagi z zasady prowadzące bardzo rozbudowane życie wewnętrzne nie odczuwają też aż tak bardzo, że dookoła nich coś się zmieniło. Nie mają w zwyczaju entuzjazmować się doniesieniami i plotkami, każdą informację obracają w palcach jak monetę i sprawdzają czy jest prawdziwa. Może i nie nadążają za ogólnym natłokiem nowych informacji, myśli, pomysłów, ale dzięki temu w swojej skorupie zachowują spokój i tkwią niewzruszone. Są bardzo cenione w pracy, bo potrafią własne przemyślenia przekuć na wiele racjonalizatorskich pomysłów, które sprawdzają się w nowej niepewnej sytuacji. To słynna intuicja, która pomaga Wagom dokonywać zawsze najlepszych wyborów.

Horoskop miłosny 2020 dla wszystkich znaków zodiaku. Co czeka nas w miłości?
 

Zobacz także:

Skorpion

W chaosie czuje się jak ryba w wodzie. Odczuwa wręcz satysfakcję, bo w przeciwieństwie do pozostałych nie czuje lęku, ani nie jest zdziwiony rozwojem sytuacji – on już dawno to wszystko przewidział. Z totalną łatwością adaptuje się do wszystkich nowych i nawet skrajnie trudnych sytuacji, bo ma – i dosłownie i w przenośni – grubą skórę. Nie przywiązuje się do przedmiotów i miejsc więc też w razie czego nie będzie rozpaczał po ich utracie. Jedyne czym się przejmuje to ludzie – i teraz rzeczywiście będzie bronił swojego terytorium, aby bliscy byli na nim bezpieczni. Więc wyjątkowo zawiesi swoje rebelianckie zapędy i dopasuje się do tego czego wymaga sytuacja. Pozwoli sobie jedynie na wewnętrzny bunt. Paradoksalnie dla wielu zimnych Skorpionów to będzie dobry moment na rozwinięcie zawodowych skrzydeł, zmianę pracy, wypłynięcie na szerokie wody. Potrafią grać va bank i odmalować przed kimś swoje zalety w taki sposób, że nie sposób będzie mu odmówić.
 

Strzelec

Ten wrażliwy na ludzką atencję znak może popaść w apatię. Strzelce dobrze działają gdy ktoś im mówi jaki jest kierunek –  teraz pozostawione same sobie mogą cierpieć w wyniku braku samosterowności. Osoby spod tego znaku wyjątkowo neurotycznie reagują na złe wieści, do tego co usłyszą lubią dopisać jeszcze kilka barwnych linijek. W kryzysie zapadają się w sobie i martwią tym na co nie mają wypływu – utratą pracy, zasięgów, wpływów. Są też sparaliżowane emocjonalnie. To one potrzebują ciepła, uwagi i zaangażowania innych. Gdy zobaczą światełko w tunelu – coś co rokuje na przyszłość, nie odwrócą już od niego wzroku. To okres w którym wyjątkowo wrażliwego Strzelca łatwo będzie przekonać do zmiany zdania lub  zmiany pracy. W stresie zwijają one całą swoją kreatywność i delikatność i odkładają głęboko do szuflady. Nie potrafią cieszyć się chwilą, ani oddawać się swoim pasjom, dopóki nie odczują spokoju. Kryzys to dla Strzelców jeden wielki standbay. Przyjmują tryb: przeczekać.
 

Koziorożec

Ten zrównoważony znak może paradoksalnie... odczuć ulgę. Nie będzie tęsknił za światem, który właśnie się rozsypuje, bo jego wartości już dawno były dla Koziorożca drażniące i nie do przyjęcia. Jeśli nowy porządek będzie oznaczał zniknięcie z jego horyzontu rzeczy krzywdzących, smutnych, deprymujących – on z chęcią na to przystaje. Przyjął postawę wyczekującą. Robi swoje (ale minimum) nie planuje, nie rozpacza, nie omawia każdego wątku z przyjaciółmi. Można powiedzieć nawet, że na jakiś czas wycofał się z zaawansowanych relacji towarzyskich. Aby zająć czymś skołataną głowę wraca do starych lektur i czyta dużo rzeczy które na nowo objaśnią mu świat. Ma wrażenie, że stanął w miejscu, ale to przestój celowy. Chce nabrać dystansu i solidnie odpocząć, bo to co przyjdzie potem może być bardzo wymagające.
 

Wodnik

Jest zdziwiony ile szczęścia przynosi mu odosobnienie. Może dlatego, że zawsze jest trochę pod prąd, zawsze nieco nad innymi. W czasie gdy inny się zamartwiają Wodnik skupił się na łatwo dostępnych codziennych przyjemnościach życia –  wreszcie wyspany, odżywiony, rozciągnięty. Nareszcie nigdzie nie gna. To dla Wodnika prawdziwie artystyczny czas – jest tyle wspaniałych rozrywek dostępnych na wyciągnięcie ręki bez wychodzenia z domu. Prawda jest taka, że uduchowione Wodniki lubią samotność, a w przestrzeni w której mogą bezkarnie robić mniej, czują się wyśmienicie. Nigdy nie były specjalnie skupione na liczeniu gotówki i wynajdowaniu sposobów jej pomnażania. Wodniki mają jeszcze jedno – surrealistyczne poczucie humoru. Może więc i teraz wiele katastroficznych wizji, które innych przerażają ich po prostu bawią. Gorzej nie będzie – oto  dewiza Wodnika.
 

Ryby

Stres to dla nich impuls do intensywnych poszukiwań. W pierwszej chwili zamierają, potem zaczynają szukać, kombinować, dopytywać. Ich energia i witalność zwiększa się w nieoczekiwany sposób. Wiele osób popada w marazm – Ryby na ich tle tylko punktują swoją mocą i sprawczością. W osobach spod tego znaku kryzys wzbudza nieodkryte dotąd pokłady kreatywności – pomysły wyskakują w ich głowy jeden po drugim. Problem w tym aby je wyłapać i posadzić na ławce rezerwowych. Wiadomo przecież, że nie wszystkie uda się od razu zrealizować. Ważne aby nie pozwolić im umknąć, rozpłynąć się, zniknąć, albo... znaleźć sobie innych właścicieli. Bardzo prawdopodobne, że Ryby właśnie teraz sfinalizują ważne projekty, otworzą nowe rozdziały, a nawet... znajdą miłość. Ich energia i witalność naprawdę potrafi zrobić na ludziach ogromne wrażenie!

Zobacz także: Najbardziej inteligentne znaki zodiaku. Sprawdź, czy ty też się do nich zaliczasz