Już niebawem wrzesień, a potem październik, a jak wiadomo, te dwa miesiące mogą oznaczać tylko jedno - nieunikniony powrót do obowiązków. Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego lub akademickiego, podobnie jak z początkiem tego kalendarzowego, stawiamy sobie nowe cele, zakładamy pewne zmiany, widzimy siebie w nowych miejscach, realizujących wspaniałe projekty w towarzystwie wyjątkowych osób. Każdy z nas chciałby, żeby początek był dla nas łaskawy i nie pozbawił nas od razu tej energii, której potrzeba nam będzie przecież na kolejnych przynajmniej dziesięć miesięcy. Dlatego nie zaszkodzi wiedzieć, co nas czeka i wraz z końcem wakacji oddać się lekturze horoskopu na rok szkolny 2018/2019. Czy to będzie dla Was przełomowy rok czy raczej nie wychodzić przed szereg i próbować jakoś dotrwać do następnych wakacji? Sprawdźcie! 

Koziorożec 22.12 – 19.01

W tym roku szkolnym/akademickim przyda Wam się więcej wiary w siebie. Nawet, jeśli nie jesteście z natury przebojowymi osobami, macie wąskie grono znajomych, a szkolnych imprez unikacie jak ognia, mogą pojawić się sytuacje, w których będziecie musieli zmienić pewne nawyki i wyjść ze swojej strefy komfortu. Ale nie będziecie w tym sami, bo osoba, której do tej pory kompletnie nie dostrzegaliście na szkolnym korytarzu, okaże się Waszą bratnią duszą. Uważajcie tylko, żeby właściwie odczytać jej intencje i od razu nie wyobrażać sobie wspólnej przyszłości, domu z ogródkiem i gromadki dzieci.

Wodnik 20.01 – 18.02

Wygląda na to, że najlepszy czas przed Wami i szkoda byłoby tego nie wykorzystać. Szczególnie, jeśli czeka Was podsumowujący egzamin albo zupełnie nowy etap. Warto skupić się na nauce i docenić to, że macie wokół siebie fajnych, pomocnych ludzi. W sferze uczuciowej nie zmieni się zbyt dużo, ale właśnie to pozwoli Wam łatwiej określić inne życiowe priorytety. Szykuje się też sporo nowych wyzwań, którym należy stawić czoła, nawet jeśli na początku wydają się niemożliwe do zrealizowania.

Ryby 19.02 – 20.03

Już od pierwszych dni lepiej przyłożyć się do nauki. To o wiele prostsze niż późniejsze nadrabianie zaległości. Szczególnie, że jeden z nauczycieli/wykładowców będzie miał na Was oko i niekoniecznie pałał do Was sympatią. Uważajcie, co mówicie i o kim. Czasami pewne rzeczy lepiej zachować dla siebie niż potem samemu wylądować na językach. To dobry rok na rozpoczęcie nauki nowego języka, dlatego jeśli zawsze chcieliście mówić po szwedzku albo po japońsku, nie odkładajcie tego na potem. 

Baran 21.03 - 20.04

Może do tej pory nie musieliście się za bardzo napracować na dobre oceny oraz opinię innych, ale w tym roku będzie nieco trudniej. Zwłaszcza, jeśli zmieniacie otoczenie. Choć nauka i zdobywanie nowych znajomości przychodzi Wam z niesamowitą łatwością, Wasze intencje mogą zostać odebrane nieco inaczej, więc w pewnych kwestiach musicie się bardziej kontrolować i popracować nad samodyscypliną. Macie też skłonność do łapania kilku srok za ogon. Lepiej skupcie się na tym, co jest dla Was w tym momencie szczególnie ważne, by nie zaprzepaścić szansy na naprawdę fajne efekty.

Byk 21.04 - 21.05

To nie będzie dla Was przełomowy rok, zarówno jeśli chodzi o naukę, jak i relacje towarzyskie. Uważajcie jednak, żeby pewnych rzeczy nie lekceważyć. Choć mogą wydawać się banalne, lepiej podejść do nich na poważnie i nie liczyć się później z niemiłymi konsekwencjami. Pojawi się szansa na rozwijanie swoich zainteresowań poza zajęciami i to tej akurat dobry czas, by się temu oddać. I może pomyśleć o swojej przyszłości, bo chyba nie do końca wiecie, co z nią zrobić.

Bliźnięta 22.05 - 20.06

Do tej pory chyba nie mieliście okazji pokazać, na co naprawdę Was stać. Właśnie nadarza się taka okazja, więc warto ją wykorzystać. Tym bardziej, że jest ktoś, kto liczy na to, że zrobicie ten pierwszy krok. Uwierzcie, nie zawsze musi być to ta druga sobą, świat tak nie działa. Jeżeli chcecie coś zmienić, zróbcie to. Będziecie mieć wokół siebie osoby, które będą Wam kibicować, ale przede wszystkim to Wy musicie uwierzyć we własne możliwości.

Rak 21.06 - 22.07

O ile w pierwszym semestrze będziecie czuć się nadal jak na wakacjach, drugi od razu na o sobie znać i nie będzie już tak przyjemnie i beztrosko. Więc jeśli nie chcecie być niemiło zaskoczeni, lepiej przygotować się na różne, także niezbyt proste wyzwania. Byle nie za późno, bo konsekwencje mogą być nieprzyjemne. Musicie uważać na niektóre swoje wypowiedzi. O jedno słowo za dużo może sprawić, że popsujecie niejedną relację, a wiadomo, że lubicie mówić, co myślcie. Nie oznacza to jednak, by przestać głośno wyrażać swoje opinie, a Wy napotkacie na swojej drodze kilka osób, które na pewno to zauważą i docenią.

Lew 23.07 - 22.08

Nie ma dla Was rzeczy niemożliwych? Możecie się przeliczyć, jeśli zapomnicie o zdrowym rozsądku. Dlatego lepiej nie podejmujcie pochopnych decyzji, szczególnie, jeżeli dotyczą Waszej przyszłości. Powinny sobie wziąć to do serca te osoby, które będą musiały wybrać dalszą ścieżkę edukacji. Musicie znać swoja wartość, ale trzeba też mierzyć siły na zamiary. Zastanówcie się czego właściwie chcecie, czasami serce też ma coś do powiedzenia. Podobnie jak osoby, którymi się otaczacie. Ewidentnie komuś zależy na tym, byście docenili ich opinię, a nie negowali każde słowo. Więcej dystansu i od razu poczujecie się lepiej, zobaczycie!

Panna 23.08 - 22.09

To będzie pracowity rok, dlatego już na samym początku warto zakasać rękawy i wziąć się do roboty. Przy okazji przyda się Wam więcej konsekwencji w swoich działaniach oraz postanowienie, by nie przywiązywać aż tak wielkiej wagi do szczegółów. Nadmierna drobiazgowość nie pomaga, a wręcz może zaszkodzić, nawet, jeśli uważacie, że macie nad wszystkim kontrolę. W tym roku zyskacie prawdziwego przyjaciela i może być to osoba, na którą być może nawet nie zwracaliście do tej pory uwagi. A zatem oczy dookoła głowy!

Waga 23.09 - 23.10

Więcej zdecydowania nie zaszkodzi. Do tej pory do zbyt wielu kwestii pochodziliście dość beztrosko, a musicie wiedzieć, że – pozostając w szkolnym klimacie – to już nie podstawówka i inni mają prawo od Was wymagać. Serio! Dotyczy to zarówno grona pedagogicznego, jak i Waszych znajomych. Musicie wysyłać bardziej konkretne komunikaty, co zdecydowanie ułatwi życie innym, jaki Wam samym. Spróbujcie też zainteresować się jakąś nową dziedziną, gdyż macie spore szanse zostać w niej mistrzem.

Skorpion 24.10 - 22.11

Czas trochę odpuścić. I nie chodzi tutaj wcale o to, żeby więcej wagarować lub nie zakuwać tak intensywnie, jak do tej pory. A raczej przestać przejmować się tym, co powiedzą inni i tym, że czasami coś nie wyjdzie. To naprawdę normalne, że ludzie mają prawo mieć na Wasz temat jakąś opinię (nawet, jeśli mija się z prawdą), a porażka może być równie motywująca, jak największy sukces. A może nawet bardziej. Jak już coś robicie, to zawsze na sto procent i wiecie, że bywa to doceniane. Ale jeszcze bardziej doceniane będzie to, jak w końcu pokażecie, że perfekcjonizm nie jest jedyną Waszą zaletą.

Strzelec 22.11 - 21.12

Kiedyś musiało to nastąpić, ale naprawdę najwyższy czas wziąć się do roboty. W przeciwnym razie czekają Was nie do końca miłe zmiany, które mogą również wpłynąć na Wasze życie towarzyskie, które akurat kwitnie. Macie zbyt dużo do stracenia, a wystarczy znaleźć złoty środek, by połączyć to, co musicie, a co chcecie robić. Ktoś będzie oczekiwał od Was większego zaangażowania, dlatego jeśli wiecie, że nie idzie Wam za dobrze z jakiegoś przedmiotu, nie bagatelizujcie tego. Pod koniec roku szkolnego/akademickiego pojawi się niepowtarzalna szansa na osiągnięcie sukcesu w pewnej dziedzinie.