Rozpoczynamy ósmy miesiąc roku rządzony przez Lwa i Pannę oraz przełomowe zjawiska związane z tymi znakami. Sierpień to ostatni moment, by skorzystać z lata i naładować baterie przed chłodniejszymi miesiącami. Wystawiajcie więc buzie do słońca, leżcie na trawie, cieszcie się obecnością innych oraz natury, a także korzystajcie z dobrodziejstw, które przynosi ten sezon – chłodnych kąpieli, wypoczynku, owoców zrywanych prosto z krzaka. Oraz wykorzystujcie energię, którą niosą wam układy planet. W sierpniu czeka nas bowiem m.in. Superpełnia w Wodniku (trzecia i ostatnia w 2022 roku), start sezonu Panny, a także ambitny Nów Księżyca w tym znaku, który zakończy sierpień.

Koniunkcja Marsa z Uranem oraz Węzłem Północnym w Byku

Nim to się jednak stanie w pierwszych dniach nowego miesiąca czeka nas koniunkcja Marsa z Uranem oraz Węzłem Północnym w Byku (2.08). To wybuchowe połączenie wprowadzi do naszego życia sporo poruszenia i sprawi, że poczujemy potrzebę uwolnienia się i robienia rzeczy na własną rękę. Zechcemy zawalczyć o naszą niezależność, co może wiązać się z chwilowym niepokojem, bo wywrócimy kilka życiowych kwestii do góry nogami! To głównie za sprawą wpływu planety Uran, która jest planetą wolności i która skłania nas do życia po swojemu, na własnych zasadach.

Początek miesiąca może nam rzucić kilka kłód pod nogi, a wiele spraw przybierze zaskakujący obrót. Nie ma sensu jednak walczyć z wiatrakami, z czymś, na co nie mamy wpływu. Lepiej spróbować wejść w to i płynąć z prądem. Odpuść więc stawianie się i zapieranie rękami oraz nogami, bo cokolwiek wydarzy się w tym tygodniu ma na celu wyciągnięcie cię z twojej strefy komfortu. I bardzo dobrze! To, że pewne rzeczy ulegną zmianie lub okażą się nie do naprawienia jest dobre i często konieczne – czas bowiem zostawić za sobą to, co nam już nie służy.

Obdarzeni przez Lwa pewnością siebie z podniesioną głową stawimy czoła przeciwnościom losu, które finalnie mogą okazać się bardzo pozytywne.

Generalnie nie tylko w tym tygodniu, ale w całym miesiącu wszechświat szykuje dla nas kilka zakrętów. Wszystkie jednak będą okazją do transformacji i znalezienia sensu, własnego miejsca i ułożenia wielu spraw, które do tej pory były powodem braku poczucia bezpieczeństwa. W końcu każda, nawet najbardziej kręta droga kiedyś musi wyjść na prostą.

Merkury w Pannie

Oprócz tego, sierpień, głównie za sprawą mocno stąpającej po ziemi Panny, zachęci cię do poszukiwania sensu codziennego życia. Proces ten zapoczątkuje Merkury wchodzący w ten znak zodiaku 4 sierpnia 2022. Ponieważ Panna odznacza się analitycznym umysłem, przywiązuje ogromną wagę do szczegółów udzieli ci się jej racjonalna energia, z której skorzystają też inni – będziesz dzielić się swoją mądrością, poradami, wnioskami i wskazówkami zarówno w pracy, jak i w domu. Ważne byś dobrze przemyślała, co przekazujesz innym – upewnij się, że robisz to, mając na uwadze dobro drugiej osoby. Wejście Merkurego do Panny, a więc połączenie planety komunikacji ze znakiem, który jest bardzo skrupulatny może sprawić również, że nadmiernie zaczniesz analizować rozmowy, zapamiętywać i rozpamiętywać szczegóły czy zaczniesz szukać drugiego dna w e-mailach i nieistotnych sytuacjach w pracy. Nie zatracaj się w tym, nie ma sensu.

Wenus w Raku

Natomiast Wenus przebywająca w Raku utworzy w tym tygodniu sekstyl z Uranem oraz sekstyl z Marsem, a także trygon z Neptunem. Wszystkie te zjawiska będą kierować naszą uwagę w stronę romantycznych uczuć i przyjaźni. Łatwiej będziemy się zakochiwać, ale też rozstawać! Ale spokojnie, bo sierpień będzie przede wszystkim o poszukiwaniu balansu między słodkim letnim lenistwem a obowiązkami życia codziennego, nad którymi czuwać będzie rozważna i zadaniowa Panna. Jesteś więc pod dobrą opieką.
 

 

Zobacz także: