W nowy tydzień wchodzimy tanecznym krokiem wraz z Merkurym, który wkracza do znaku Bliźniąt 13 czerwca. Ta rozgadana planeta w połączeniu z towarzyskimi Bliźniętami da nam energię sprzyjającą zabawie! Oznacza to prawdziwie wakacyjny czas, pełen spotkań, wyjazdów, plotek i wspomnień oraz pląsów do rana. Niewykluczone, że pojawi się sporo flirtowania i niespodziewanych rozmów z podtekstem. To idealny czas na rozpoczęcie z kimś konwersacji (tak, ty też możesz zrobić pierwszy krok!) lub na odbycie ważnych rozmów, które do tej pory odkładaliśmy.

Ciekawe świata Bliźnięta pomogą nam również zdobyć informacje, które zmienią nasze postrzeganie rzeczywistości, dadzą inną i szerszą perspektywę. Do tego pozwolą nam z łatwością wyrażać siebie i swoje myśli. Nie będziemy bać się pytać i stawiać na swoim. Wesprze to także Merkury, który rządzi znakiem Bliźniąt. Dzięki temu cała komunikacja odbędzie się bez utrudnień. Jeśli jednak myślisz o zadaniu ważnego pytania drugiej osobie lub o powiedzeniu czegoś przełomowego dla waszej relacji, poczekaj z tym lepiej do czasu po pełni. A skoro już o niej mowa – to właśnie pełnia Księżyca w Strzelcu, której możemy spodziewać się 14 czerwca, wyznaczy rytm tego tygodnia.

I będzie to naprawdę wyjątkowe zjawisko! We wtorek bowiem niebo rozświetli Truskawkowy Księżyc, który jednocześnie będzie Superksiężycem. Truskawkowa Pełnia to według ludowych wierzeń ostatni wiosenny Księżyc w pełni lub pierwszy letni. Nazwa pochodzi od okresu w roku, w którym zbiera się truskawki. Niekoniecznie ma to związek z kolorem księżyca, choć czasem rzeczywiście przybiera on bardziej czerwony odcień. Z kolei Superksiężyc to faza, w której znajduje się on najbliżej Ziemi. 

Tak więc spodziewaj się naprawdę magicznego i wielkiego Księżyca, który zwiastuje emocjonujący czas! Przyniesie nam dużo seksualnej energii, bardzo pierwotnej, przez co będziemy bez opamiętania poddawać się swoim pragnieniom i instynktom. Pełnia rozpali nasze serca i umysły, ciężko będzie nam przestać myśleć o tej drugiej osobie. Sprzyjać to może ryzyku, bo w sprawach uczuć będziemy w tym czasie w stanie zrobić wiele, a nawet postawić wszystko na jedna kartę. To bardzo w stylu Strzelca, który jest zdolny do poświęceń w imię miłości, jest znakiem ognistym, namiętnym i o gorącym sercu. Oprócz chęci rozpoczęcia nowych romansów możemy poczuć także ogromną ochotę na przeżycie niezapomnianej przygody. Część z nas ruszy więc na poszukiwania ekscytujących doświadczeń.

Pełnia rzuci nam także wyzwanie, by spróbować spojrzeć na rzeczy oraz wydarzenia ponad utartymi schematami. Myśli skup na tym, co kreuje twoją rzeczywistość i nie zadręczaj się tym, co ją ogranicza.

Nie radzimy jednak w tym czasie podejmować pochopnych decyzji (szczególnie pod wpływem silnych emocji), ponieważ pewne kwestie mogą być wydawać się mgliste i niezrozumiałe, a przez to zostać błędnie odczytane.

Kiedy już energia pełni nieco opadnie, czeka nas 16 czerwca Słońce w kwadraturze z Neptunem i w trygonie z Saturnem. Będzie to dobry czas na rozpoczęcie czegoś (projektu, zobowiązania, pasji), co wymaga poświęcenia i dużej ilości czasu oraz energii. Tego dnia warto mieć także oczy dookoła głowy i uważać na oszustów, pomyłki, błędne decyzje. Bądź gotowa na nieporozumienia i wstydliwe sytuacje. Zapomnij o podejmowaniu poważnych decyzji tego dnia.

Zobacz także:

Tydzień powoli zamknie kwadratura Wenus z Saturnem (18.06) zwiastująca zawody miłosne. Może pojawić się w twoim życiu odrzucenie, zerwanie lub rozczarowanie. Na szczęście zła passa w uczuciach potrwa krótko. 19 czerwca wraz z sekstylem Wenus z Neptunem sprawy ulegną polepszeniu, a czas sprzyjać będzie romantycznym uniesieniom. Wiele fantazji tego dnia doczeka się spełnienia...