Energię tego tygodnia wyznaczy nam poniedziałek. 16 maja czeka nas Zaćmienie Krwawego Księżyca (ang. blood moon) z jednoczesną pełnią w Skorpionie i będzie to kulminacyjny moment całego miesiąca. Złowieszcza nazwa tego zjawiska pochodzi od barwy, którą przybiera Księżyc. Czerwona lub ruda poświata wynika z załamania się promieni słonecznych w atmosferze. Będzie to jedno z dwóch krwawych zaćmień w tym roku.

Mówi się, że zaćmienia symbolizują nowe początki, reprezentują zakończenia, są punktami zwrotnymi, kropką nad „i” wielu procesów czy relacji. Ponieważ Krwawy Księżyc charakteryzuje bardzo silna energia, jeszcze bardziej możesz poczuć chęć rozpoczęcia czegoś z czystą kartą. Może będzie to czas, kiedy wreszcie podejmiesz decyzję z którą zwlekasz, a może zakończysz związek, który ci nie służy. Niewykluczone, że część z nas zrezygnuje wtedy z pracy, albo zdecyduje się na ruch zaczynający coś nowego np. wyznając komuś długo skrywane uczucia. Przygotuj się więc na rachunek zysków i strat, a następnie pożegnanie tego, co nie jest dla ciebie dobre. Poddaj się zmianom i płyń z ich nurtem.

Zaćmienie ujawni także słabe punkty życia, które będziesz mieć szansę skorygować. Skłoni także do porzucenia przeszłości i starych przywiązań oraz... dorośnięcia. Być może będzie to pierwszy moment, gdy zaczniesz podejmować dorosłe decyzje. Ponieważ mogą wystąpić jakieś problemy z komunikacją, bądź bezpośrednia, nie owijaj w bawełnę, nie mów „nie” jeśli chcesz powiedzieć „tak”.

Najbliższe zaćmienie będzie mieć miejsce razem z pełnią w Skorpionie i za sprawą tego znaku zapowiada się wyjątkowo intensywnie. By przetrwać oba zjawiska najlepiej tego dnia odpuścić, nie siłować się z rzeczywistością i odpocząć. Unikaj kłótni, odpręż się, zadbaj o siebie, wyśpij, szczególnie, że możesz czuć się nieco przeczołgana i wyczerpana emocjonalnie.

Pełnia Księżyca w Skorpionie (16 maj 2022 o 6:15) mówi o odrodzeniu, śmierci, przemianie. Znak ten lubi tajemnice i wie, że każdy je ma, podobnie jak dręczące nas demony. Zachęci nas do konfrontacji z nimi, bo tylko wtedy doświadczamy przemiany. Skorpion uważa, że każdy dramat, każdy życiowy zakręt jest po coś.

Dwa dni później (18.05) nastąpi koniunkcja Marsa z Neptunem w znaku Ryb, a 19 maja trygon Słońca z Plutonem. Obie daty pozwolą nam sięgnąć gwiazd, spełnić swoje cele. Warto wtedy skupić się na aspektach finansowych i rozejrzeć się za różnymi opcjami, które pozwolą zarobić więcej pieniędzy. 

Za to 21 maja rozpoczyna się urodzinowy sezon Bliźniąt, wszystkiego najlepszego! Tego dnia nie tylko Słońce wchodzi do tego powietrznego znaku, ale także znajdzie się w koniunkcji z Merkurym. W zodiaku Bliźnięta symbolizują dwoistość i są niezwykle żywiołowe – mają energię dwóch osób. Cenią sobie niezależność, dobre towarzystwo, zabawę i poczucie humoru. Są inteligentne, więc doskonale wiedzą, co powiedzieć i czego się od nich oczekuje w danym momencie. Do perfekcji opanowały także sztukę flirtu.

Zobacz także:

Bliźnięta pchną nas więc w stronę ludzi, dzięki nim zaczniemy udzielać się więcej towarzysko. Nadrób relacje z przyjaciółmi, odkurz stare kontakty, bo najbliższe cztery tygodnie upłyną ci pod znakiem zabawy! Pamiętaj tylko, że jeśli czujesz że masz wyczerpane baterie, odpuść i pozwól sobie na regenerację. Spotkania z innymi są super, ale wymagają od nas dużych pokładów energii. A nie każdy ma jej tyle, co Bliźnięta. W każdym razie – dobrej zabawy!

--

W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.