Za oknem jesień w pełnym rozkwicie, a przed nami początek sezonu Skorpiona. To właśnie ten znak w najbliższych dniach będzie naszym punktem odniesienia (wszystkiego najlepszego!). W nim czeka na nas kumulacja zjawisk i planetarnych wpływów. Za jego sprawą (głównie w parze z Wenus) druga połowa października będzie listem miłosnym do jesieni. Noce staną się dłuższe, myśli bardziej natrętne a pragnienia namiętne, potrzeba słońca będzie rosła, czas strachów stworzy okazję do zabawy.

Horoskop tygodniowy na 17 – 23 października 2022 dla każdego znaku zodiaku

Tydzień ten jednak rozpocznie się od wtorkowego trygonu Słońca z Marsem 18 października 2022. Dzień poźniej, 19 października, Słońce znajdzie się w kwadraturze z Plutonem, następnie z Plutonem utworzy ją Wenus. Jednak istotniejsze będzie inne wydarzenie z udziałem planety miłości – kiedy 22 października 2022 Wenus znajdzie się w koniunkcji ze Słońcem w Wadze. Jej punkt gwiezdny przypadnie na 29 stopień, który zapewni nam intensywne emocje. To dzień, w którym należy chronić przede wszystkim swoje serce. Samo zjawisko rozpocznie nowy cykl – 8-letnią miłosną podróż. Czekają nas romanse, zauroczenia, okazje do poznania nowych osób i chwile zakochania. Spotkanie Wenus i Słońca doda pikanterii naszemu życiu uczuciowemu, wniesie do niego więcej pasji i namiętności. Wpływ Wenus odczujemy także w relacjach, w których być może ostatnio się nie układało. Jej pozytywna energia pomoże nam naprawić i wzmocnić istniejące już związki, rozwiązać problemy z partnerem lub partnerką. Dla niektórych oznaczać będzie uczuciowy reset.

Z kolei 23 października 2022 to ingresy Słońca i Wenus do znaku Skorpiona, trygon Merkurego z Saturnem, a sam Saturn wróci do ruchu prostego i zakończy swoją trwającą od czerwca retrogradację. Wtedy odczujemy zupełnie nową energię oraz przekonamy się, co naprawdę oznacza karma. Otrzymamy bowiem zapłatę za wszystkie nasze wcześniejsze działania, ale też od tego momentu będzie nam łatwiej popchnąć do przodu niektóre sprawy, które do tej pory nie szły po naszej myśli. To czas na działania, w dodatku bez oglądania się za siebie. Jeśli jednak trudno będzie ci podjąć decyzję lub zabrać się za coś, wszechświat nie da ci za wiele szans na zwlekanie i sam załatwi wiszące w powietrzu sprawy.

W czasie spaceru wstecznego Saturna mieliśmy okazję, by przyjrzeć się swoim granicom, na nowo zawalczyć o work-life balance w naszym życiu, ale też docenić czas spędzany w samotności. Jeśli jednak nie udało ci się podczas jego retrogradacji zaprowadzić żadnych zmian ani wyciągnąć wniosków – czas to nadrobić. 

Horoskop tygodniowy: rozpoczyna się sezon Skorpiona 

Sam sezon Skorpiona rozpocznie dla nas okres transformacji, nada kolejnym tygodniom bardzo sentymentalny, intensywny, tajemniczy i zmysłowy ton. Znak ten jest bardzo emocjonalny, ale jest też pełen skrajności. Te z kolei dotyczą głównie życia uczuciowego – Skorpion albo angażuje się na 100% i poświęca drugiej osobie, albo nie okazuje za wiele zainteresowania. Ale na szczęście dzięki niemu zechcemy odkrywać siebie na różnych poziomach, spoglądać w przeszłość, doszukiwać się ukrytych znaczeń, by z nadzieją spoglądać w przyszłość.