Czy Ryby i Skorpion do siebie pasują?

Zacznijmy od zwięzłej charakterystyki każdego ze znaków. Żywiołem Skorpiona jest woda, a jego planetą-patronem, Pluton. Osoby urodzone pod tym gwiazdozbiorem są określane jako pewne siebie, wytrwałe, i silne psychicznie. Skorpiony są mocno związane ze swoją sferą emocjonalną, w życiu zależy im na samodoskonaleniu i ciągłej transformacji. Czasami mogą mieć skłonność do popadania w obsesję, są też często określane jako pamiętliwe i mściwe.

Tak jak w przypadku Skorpiona, żywiołem zodiakalnej Ryby jest woda. Planetą, która patronuje osobom urodzonym po tym gwiazdozbiorem jest Saturn. Ryby to marzyciele i idealiści zodiaku. Są niezwykle kreatywne i artystyczne, często bujają w obłokach. W życiu zależy im na rozwoju duchowym, jednak nie stronią od przyziemnych przyjemności. Ryby są bardzo otwarte i towarzyskie, jednak najlepiej czują się we własnym domu, a najbardziej lubią swoje towarzystwo.

Czy dwa znaki żywiołu wody są w stanie stworzyć szczęśliwy związek? Teoretycznie, najlepsze dopasowania astrologicznie tworzą znaki o podobnej energii. Będą to połączenia takie jak:

 • ogień i powietrze (np. baran i wodnik, lew i wodnik, strzelec i wodnik),
 • ziemia i woda (np. byk i rak, byk i skorpion, ryby i koziorożec),
 • powietrze i powietrze (waga i bliźnięta, waga i wodnik, bliźnięta i wodnik),
 • woda i woda (ryby i skorpion, rak i ryby, rak i skorpion).

Według tej zasady, Ryby i Skorpion mają spore szanse na szczęśliwy związek, który przetrwa próbę czasu. Musimy jednak pamiętać, że zodiak słoneczny to tylko niewielka część naszego horoskopu urodzeniowego. Aby dokładniej sprawdzić kompatybilność dwóch osób, należy szczegółowo porównać ich kosmogramy. Nie zapominajmy też, że filarem udanej relacji jest aktywne zaangażowanie obojga partnerów. Aby związek się rozwijał i szedł w dobrym kierunku, uczucia trzeba starannie pielęgnować, bez względu na astrologiczne dopasowanie kochanków.

Ryby i Skorpion – dopasowanie

Aby stworzyć horoskop partnerski Ryb i Skorpiona, musimy najpierw dowiedzieć się, jak każdy z tych znaków podchodzi do tematu związków i relacji. Jakimi partnerami są osoby urodzone w tych wodnych znakach?

Jakim partnerem są Ryby?

Miłość jest jedną z najważniejszych rzeczy w życiu zodiakalnych Ryb. Osoby urodzone pod tym gwiazdozbiorem są niezwykle romantyczne, marzą o znalezieniu bratniej duszy, z którą uda im się stworzyć domowe ognisko i z którą będą mogli spędzić resztę życia. Często zdarza się, że mają tendencję do idealizowania swojej wizji związku. Nic dziwnego, ponieważ zazwyczaj od najmłodszych lat dokładnie planują swoje życie u boku drugiej osoby. W konsekwencji mogą być niezwykle wybredne i natrafić na problem ze znalezieniem partnera, który spełni wszystkie ich wymagania. Może to przeszkadzać również w czasie, gdy Ryby znajdą ukochaną osobę – wygórowane oczekiwania mogą prowadzić do frustracji i nieprzyjemnej atmosfery w związku.

Na szczęście Ryby nigdy nie poddają się w sprawach miłosnych, i mimo wszelkich niepowodzeń, nie spoczną, dopóki nie znajdą wyśnionego partnera. Są towarzyskie i otwarte na innych ludzi, więc nie mają większego problemu z poznawaniem dużej ilości osób. W związku są lojalne i wspierające, dążą do wytworzenia dużej intymności i głębokiej więzi emocjonalnej ze swoją drugą połówką.

Zobacz także:

Jakim partnerem jest Skorpion?

Zodiakalne Skorpiony uważają miłość za jedną z najważniejszych wartości życiowych. Osoby urodzone w tym znaku nie są w stanie żyć bez bliskości drugiej osoby. Z tego powodu usilnie starają się poznać swoją bratnią duszę. W trakcie poszukiwań nie dopuszczają jednak żadnych kompromisów, co bez wątpienia prowadzi do frustracji, samotności i wielu nieudanych randek. Nie zwiążą się z partnerem, którego nie są w stu procentach pewni, i którego nie kochają na zabój. Kiedy ich zakochanie nie jest odwzajemnione, za wszelką cenę starają się zdobyć serce swojej sympatii, nawet nie przejdzie im przez myśl, żeby przerzucić uczucia na kogoś innego.

W poważnym związku Skorpion będzie niezwykle wiernym i lojalnym partnerem. Ze względu na wrodzoną zaborczość i chęć opieki nad drugą połówką, ma tendencję do wchodzenia w rolę osoby dominującej w relacji. Pragnie kochanka, który będzie mu stuprocentowo oddany, oraz w pełni skupiony na związku. Dzięki intensywności uczuć i pasji, charakterystycznej dla zodiakalnego Skorpiona, jego relacje miłosne mogą być pełne wybuchowych kłótni i intensywnych uniesień, zazdrości i emocjonalnego rollercoastera.

Ryby i Skorpion – horoskop partnerski

Z astrologicznego punktu widzenia, Ryby i Skorpion to wręcz idealne dopasowanie, które ma bardzo duże szanse na szczęśliwy związek do grobowej deski. Osoby urodzone w tych znakach wiąże naturalna nić porozumienia, która spotykana jest niezwykle rzadko. Dzięki swojemu żywiołowi, czyli wodzie, widzą świat przez pryzmat uczuć, i mają niezwykle silne połączenie ze swoją sferą emocjonalną. To ułatwia im komunikację, a także sprawia, że są w stanie zrozumieć się na bardzo głębokim poziomie. Osoby spod znaku Ryb i Skorpiona stworzą związek, w którym będą rozumieć się bez słów.

Osoby urodzone pod gwiazdozbiorami Ryb i Skorpiona są wrażliwe i romantyczne, patrzą na życie przez pryzmat duchowości i emocji. Mają bardzo silną intuicję, która pozwala im zrozumieć się nawet bez słów. Można ich nazwać bratnimi duszami, jednak jest jeden aspekt, który może zagrozić przyszłości ich relacji. Zodiakalny Skorpion ma skłonność do kontrolowania osób, które wpuszcza do swojego życia. Niestety, jeśli stanie się zbyt osaczający wobec swojego wodnego partnera, tamten może się przestraszyć. Ryby wykazują sporą potrzebę niezależności, a zbyt osaczający kochanek sprawi, że poczują się jak złapane w sieć. Na szczęście komunikacja w tego typu relacji zazwyczaj jest na tyle przejrzysta, że kochankowie są w stanie dojść do porozumienia, w trakcie szczerej rozmowy.

Ryby i Skorpion jako para – horoskop miłosny

Tak jak wcześniej wspomnieliśmy, Skorpion i Ryby to prawdziwe bratnie dusze. Ich związek będzie przepełniony miłością, pasją, wzajemnym wsparciem, zrozumieniem i ciągłym rozwojem duchowo-emocjonalnym. Kochankowie cieszą się swoją obecnością prawie w każdej chwili życia, nie widzą poza sobą świata i lubią zatopić się w marzeniach. Ze względu na ilość wzajemnej empatii i zaangażowania, z zewnątrz ich relacja może sprawiać wrażenie prawdziwie magicznej.

Mimo tego, że zarówno Ryby, jak i Skorpiony, lubią spędzać czas w domowym zaciszu, nie zrezygnują z życia towarzyskiego. Jednak na spotkania i imprezy najczęściej będą wychodzić razem. Kochankowie będą wobec siebie nieziemsko wierni i lojalni. Nie przejdzie im przez myśl, żeby szukać wrażeń poza związkiem, są w stanie zrobić wszystko, żeby chronić swoją drugą połówkę przed smutkiem czy cierpieniem.

Relacja Ryb i Skorpiona będzie harmonijna, zbalansowana i pełna miłości. Często zdarza się, że osoby urodzone w tych znakach łączą się ze sobą na całe życie. W innych przypadkach wytworzona między nimi więź jest na tyle silna, że zostaje w ich sercach nawet po zakończeniu związku.

Ryby i Skorpion w łóżku

Jak dwa wodne znaki dogadają się w kwestiach związanych z seksem? W ich życiu erotycznym na pewno niczego nie zabraknie! Ryby to jeden z najbardziej romantycznych znaków zodiaku, za to Skorpiony są nieziemsko namiętne. To połączenie sprawi, że każde z ich zbliżeń będzie przepełnione zmysłowością namiętnością, i magią. Z powodu wytworzonej więzi emocjonalnej, partnerzy czują się ze sobą bezpiecznie, i nie mają problemu z odkrywaniem swoich najgłębszych pragnień i zachcianek. Dzięki temu w ich łóżku będzie dużo przestrzeni do próbowania nowych rzeczy i nieustannego eksperymentowania.

Kłopoty, na które mogą natrafić, wynikają z ich idealistycznego podejścia do miłości. Jeśli do ich łóżka wkradnie się nuda lub rutyna, a płomień zacznie delikatnie gasnąć, mogą stać się zazdrośni, zaborczy lub podejrzliwi. To znowu może spowodować zmniejszenie ochoty na seks u obojga partnerów, co tylko pogłębi problem. Na szczęście, tego rodzaju niesnaski da się bardzo łatwo wyjaśnić, a najczęściej seks na zgodę jest po nich jeszcze bardziej zmysłowy.

Ryby i Skorpion w związku - mocne i słabe strony

Ryby i Skorpion to dopasowanie prosto z bajki. Mimo tego, że osoby urodzone pod tymi wodnymi gwiazdozbiorami pasują do siebie jak mało kto, każdy związek może natrafić na swojej drodze na lekkie przeszkody i wyboje. Jakie są najmocniejsze i najsłabsze strony związku tworzonego przez Ryby i Skorpiona?

Mocne strony związku Ryb i Skorpiona to między innymi:

 1. Wrodzona nić porozumienia. Ryby i Skorpion patrzą na świat tymi samymi oczami, mają podobne wartości i wzorce, są empatyczni, rozumieją emocje. Dzięki temu dogadują się bez słów, a kiedy zdecydują się ich używać, nigdy nie kończą im się tematy do rozmów.
 2. Podobne podejście do miłości. Osoby urodzone w tych znakach to romantycy. Od najmłodszych lat marzą o znalezieniu swojej bratniej duszy i stworzeniu z nią ogniska domowego. Dzięki temu łatwo będzie im zaplanować wspólną przyszłość, która spełni oczekiwania obojga kochanków.
 3. Bardzo silna chemia i przyciąganie. Skorpion i Ryba świetnie dogadają się w sypialni. Ich zbliżenia będą pełne intymności i namiętności, i zrobią wszystko, żeby jak najdłużej utrzymać płonący między nimi ogień.
 4. Wzajemne wsparcie. Zarówno Skorpion, jak i Ryby, mają tendencję do bycia lojalnymi i oddanymi partnerami. W trudnych sytuacjach potrafią wspierać się nawzajem i działać jako solidna jedność w obliczu przeciwności.

Słabe strony związku Ryb i Skorpiona to przede wszystkim:

 1. Sprawy codziennie. Osoby urodzone w obu tych znakach patrzą na świat oczami uczuć i emocji. Mimo tego, że Skorpion jest trochę bardziej przyziemny niż Ryba, żaden z kochanków nie będzie chętny, aby wziąć na siebie odpowiedzialność za pragmatyczne sprawy związane z życiem codziennym. Niestety, w pewnym momencie ktoś będzie musiał zejść na ziemię, aby związek mógł wejść na kolejny poziom.
 2. Skłonność do zazdrości. Jeśli między partnerami dojdzie do nieporozumienia, i zaczną dystansować się emocjonalnie, może wytworzyć się między nimi poczucie niepewności. Zazdrość może wyjść zarówno od Ryb, jak i Skorpiona, jednak ten drugi znak częściej przemienia ją w zaborczość i niezdrową chęć kontroli, która może przestraszyć jego partnera.
 3. Tendencja do zanurzenia się w sobie. Zarówno Skorpion, jak i Ryby, są introspektywne i mogą preferować skupienie się na swoich własnych emocjach i potrzebach, co czasem może prowadzić do braku komunikacji lub zrozumienia potrzeb partnera. Z tego względu tak ważne jest, by partnerzy regularnie i otwarcie mówili o swoich potrzebach.