Zmęczona? Nie tylko ty. Ten miesiąc zarówno na niebie jak i na ziemi jest bardzo intensywny, a zmieniająca się nieustannie energia może w końcu spowodować spadek sił. Za nami Nów Księżyca, koniunkcja Jowisza z Neptunem w Rybach, która ostatni raz miała miejsce w 1856 roku, a także Różowa Pełnia Księżyca. A to zaledwie kilka zjawisk spośród tych, których doświadczyliśmy od początku miesiąca. Co czeka nas w nowym tygodniu od 18 do 24 kwietnia 2022?

Rozpocznie się on kumulacją 18.04: sekstylem Merkurego z Wenus, koniunkcją Merkurego z Uranem i sekstylem Wenus z Uranem oraz kwadraturą Słońca z Plutonem. I jak tu złapać oddech?! Szczególnie, że zdarzenia te przyniosą nam dużo silnej energii, niekoniecznie pozytywnej, bo związanej z negatywnym aspektem ego. Może dojść do starcia między osobami lubiącymi kontrolować innych, mających poczucie wyższości. Niewykluczone, że pojawią się problemy ze sprzętami elektronicznymi. Pocieszający jest za to fakt, że będzie to dzień zaskakujących informacji. Dla niektórych z nas mogą one być związane z finansami. Stabilna sytuacja lub niespodziewany zastrzyk gotówki niejednemu z nas pomogą w spełnianiu celów i marzeń na ten rok. Nasza rada na ten dzień: walcz o swoją niezależność, indywidualność i nie daj się wpędzić w ramy, do których nie pasujesz.

Dzień później 19 kwietnia Słońce wejdzie do znaku Byka oficjalnie rozpoczynając sezon dla tego zodiaku. Charakteryzuje się on przede wszystkim stałością, także w uczuciach. I ta stabilizacja to coś, na co wielu z nas czekało. Jeśli ostatnio wydaje ci się, że świat pędzi do przodu, a ty zwyczajnie za nim nie nadążasz, Byk niesie ze sobą także zwolnienie tempa. Wesprze twoje tworzenie codziennej rutyny, ale też uziemienie – poszukiwanie spokoju, cierpliwości, bycia tu i teraz. To idealny czas na zaopiekowanie się sobą, dostarczanie sobie przyjemności i odpowiedniej ilości snu. Motto na sezon Byka? By działać na pełnych obrotach, musisz być wypoczęta. Proste, choć często zapominane.

Sama postać Byka może kojarzyć się nam z czymś porywczym, przejawiającym ogromną siłę, walecznym, ale w przypadku zodiaku znak ten nie jest zbyt dynamiczny. Woli spokój, dokładne, systematyczne i powolne działanie. Uczy nas patrzenia na długofalowe efekty, a nie na szybki zysk. Osoby urodzone pod tym znakiem są zwykle łagodne (dopóki się nie wkurzą!), cierpliwe, bardzo przyjacielskie, ale nie ufne. Świetnie radzą sobie z przeciwnościami losu. Są też niezwykle uparte, stąd powiedzenie „Być upartym jak byk”. Lubią dobrze wyglądać, być pożądanymi, a także otaczać się pięknymi (najlepiej luksusowymi) przedmiotami.

20 kwietnia planetoida intymności Junona (inaczej Juno) wkroczy do Ryb otwierając przed nami drogę do nowych relacji: romantycznych lub biznesowych. Za to 24 kwietnia Merkury w kwadraturze Saturnem skłoni nas do wyostrzenia uwagi na szczegóły, bo mogą mieć one kluczowe znaczenie w przyszłości. Tego dnia lepiej więc unikać błędów i niedopatrzeń. Szczególnie, że w tym czasie również czeka nas sekstyl Wenus w Baranie z Saturnem w Wodniku, który przyniesie harmonię, wyprostowanie wielu relacji oraz wyczekiwane porozumienia.

A to nie wszystko. Końcówka tygodnia to także sekstyl Merkurego w Byku z Neptunem w Rybach. Czas ten warto wykorzystać na relaks oraz zajęcie się własnym zdrowiem. Mamy nadzieję, że do tego akurat nie musimy cię przekonywać.

--

Zobacz także:

W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.