Spowodowany Merkurym w retrogradacji okres zmęczenia i dezorientacji, a może nawet poczucia, że ostatnio nie do końca jesteś sobą, właśnie mija. Spokojnie możesz zrzucić na karb tego tranzytu niedawne niepowodzenia i wreszcie odetchnąć z ulgą. Koniec retrogradacji Merkurego 2 października 2022 roku sprawi, że twoja komunikacja z innymi ulegnie zmianie na lepsze, a funkcje poznawcze zaczną działać odzyskają dawne tempo.

Retrogradacje 2022

Samo to doświadczenie spaceru wstecznego planety nie jest jednak takie złe – ma wiele korzyści, gdy rzuca światło na kwestie wymagające zmian i przepracowania, skupienia sił i myśli. Najczęściej są to niezakończone tematy z przeszłości, nierozwiązane sprawy zamiecione pod dywan, które nie mogą dłużej tam leżeć i domagają się działania.

Niezwykle trudno jest iść w przyszłość i budować ją na solidnych fundamentach jeśli nie udało nam się uporać z często bolesną przeszłością. To niezwykle wyczerpujące i nie każdemu uda się od razu, ale poczucie przepracowania i ulgi, uwolnienia się od cierpienia potrafi nadać życiu nową jakość. Jeśli czujesz, że nie potrafisz nazwać tego problemu, podołać mu i upiory przeszłości wciąż cię ścigają – poproś o pomoc. Rozpocznij terapię lub zgłoś się do specjalisty, który dobierze odpowiednią farmakoterapię. Możesz również zadzwonić na Telefon Zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111 lub dla osób dorosłych 116 123 w kryzysie emocjonalnym. Nie ma nic wstydliwego ani złego w proszeniu o pomoc!

Retrogradacja Merkurego, która zakończy się w tym tygodniu w Pannie nie będzie jednak ostatnią – pod koniec roku czeka nas czwarta, finalna. Ta kończąca się dała nam szansę nauczenia się, jak w jasny sposób komunikować się z innymi. Od teraz powinniśmy móc zbierać owoce tej lekcji. Niewykluczone, że część z nas odnajdzie zagubione w jej trakcie przedmioty lub trafi na wiadomości, które wcześniej pominęło. Te z kolei mogą przewrócić życie do góry nogami! Pytanie, czy przypadkiem nie tego właśnie potrzebujesz najbardziej?

Mars w Bliźniętach w trygonie z Saturnem w Wodniku

Nim nastąpi koniec spaceru wstecznego Merkurego czeka nas 28 września 2022 Mars w Bliźniętach w trygonie z Saturnem w Wodniku. To czas, w którym doświadczysz na własnej skórze, jak wygląda osiąganie celu ciężką pracą. Z pomocą tego zjawiska uda ci się zakończyć ciężki projekt, zaproponować innowacyjny pomysł lub znaleźć rozwiązanie czegoś, co od dawna męczyło cię z tyłu głowy. Dobry czas zarówno dla kariery, jak i życia prywatnego.

Wenus w Wadze

Następnie 29 września 2022 nastąpi wejście romantycznej Wenus do harmonijnego znaku Wagi. Tranzyt ten odczujesz jako powrót do domu. Komunikacja w związku będzie lepsza (mimo wciąż trwającej retrogradacji), wasza relacja zdrowsza, a ty poczujesz spokój i większą akceptację dla siebie i innych. Zapragniesz równowagi w życiu, która oznaczać będzie zero dram, mocne stąpanie po ziemi i wszechobecny balans, a także skupienie się na rzeczach, które dają radość. Temu akurat sprzyjać będzie cały październik! To nie tylko jesień w pełni, sezon zaćmień, ale także miesiąc zmian i czas, w którym sprawy do tej pory stojące w miejscu ruszą z kopyta. Wszystko naturalnie znajdzie się na swoim miejscu.