Przez najbliższy miesiąc będziemy pod wpływem między innymi energii sezonu Raka, który rozpoczął się w ubiegłym tygodniu. Ten kochający i opiekuńczy znak pozwoli nam bardziej poczuć, pielęgnować i zrozumieć nasze korzenie. A może nawet i dopiero je odkryć. Przez to staniemy się bardziej emocjonalni i sentymentalni, będziemy skłonni do częstszych wizyt w rodzinnych stronach, spotkań i rozmów międzypokoleniowych.

Czerwiec domkniemy Księżycem w nowiu w rodzinnym Raku (29.06). Jak wskazuje sama charakterystyka znaku, będzie to czas spędzony z bliskimi ludźmi, z którymi łączą nas więzy krwi, lub których życie zesłało nam po drodze. W każdym bądź razie – jeśli nie fizycznie, to na pewno myślami będziemy z wszystkimi tymi, których kochamy. Część z nas poczuje nawet chęć włączenia się we wspólnotę – czy to sąsiedzką, czy miejską. Nów przyniesie pomysły, jak to zrobić i jak zaangażować się, by służyć większemu dobru. 

U Raka, jak już wiesz, wszystko kręci się wokół życia rodzinnego, więc sezon tego znaku wzmocniony dodatkowo nowiem w Raku nie pozostanie bez wpływu na nasze życie. Za jego sprawą odnajdziemy w sobie wielkie pokłady czułości i życzliwości, łatwiej będziemy się wzruszać. Być może będziesz wśród tych osób, które właśnie w tym czasie zaczną rozważać powiększenie rodziny, bądź stworzenie swojego własnego domu. To dobry moment na podjęcie decyzji o zaręczynach lub ślubie (lub o jednym i drugim!). Niesieni na fali pozytywnych uczuć zechcemy wiązać się, być i tworzyć razem coś stałego. Wiele osób przeżyje moment oświecenia i wreszcie zda sobie sprawę z tego, co w jego życiu jest najważniejsze.

Niektórzy z kolei ruszą w podróż w poszukiwaniu domu. Noc nowiu pomoże nam zrozumieć, gdzie jest nasze serce lub gdzie powinniśmy je ulokować. Dzięki temu odnajdziemy drogę do miejsca (dosłownie albo w przenośni), w którym będziemy mogli zapuścić korzenie. Dla wielu więc będzie to czas nowych początków, dla innych – czas ogarniania domu, który już mają. Warto zaplanować sobie sprzątanie szaf czy pielenie ogródka, by wpuścić nową energię do swoich miejsc.

Dzień wcześniej czeka nas jeszcze jedno niezwykle ważne zjawisko – 28 czerwca rozpocznie się retrogradacja Neptuna. Planeta kreatywności rozpocznie ją w znaku Ryb i przez najbliższe sześć miesięcy odbywać będzie swój spacer wsteczny.

Neptun mocno połączony jest z intuicją, ale jest też planetą iluzji i marzeń, która tym razem zachęca nas do bycia wobec siebie szczerymi. Co za tym idzie – pomoże nam wreszcie w wielu kwestiach odróżnić prawdę od fikcji, przestać się oszukiwać i żyć złudzeniami. Dla niektórych może być to moment otrzeźwienia, bolesnego zderzenia z rzeczywistością. Pod warunkiem, że gotowi jesteśmy przejrzeć wreszcie na oczy.

28 czerwca to także kwadratura Słońca w Raku z Jowiszem w Baranie. Poczujesz mocną potrzebę zrobienia czegoś z pasją, zrealizowania pomysłu, w który będziesz mogła włożyć całe swoje serce. Energia tego zjawiska napędzi cię, da ci moc sprawczą, ale uważaj, by za szybko się nie wypalić. Nie rób więc wszystkiego naraz i stopuj, gdy za bardzo się nakręcisz.

Zobacz także:

Według wielu astrologów 2 lipca będzie jedną z najważniejszy dat tego sezonu, kiedy Mars w Baranie utworzy kwadraturę z Plutonem. Postaraj się tego dnia, by małe problemy nie urosły do rangi ogromnych jeśli nie jest to konieczne. Przysłowiowe „robić z igły widły” zawsze zostawia po sobie ślad, więc szkoda czasu na mierzenie się z konsekwencjami swoich niepotrzebnych działań. Pozwól wszystkiemu płynąć do przodu, łagodnie i bez perturbacji. A dobre wiadomości same pojawią się na twojej drodze.