Przed nami jeszcze przez chwilę czas przejściowy – między latem a jesienią. Nie będzie on jednak zupełnie spokojnym okresem przeczekania, bo tylko w tym tygodniu czekają nas dwa bardzo znaczące zjawiska, które wpłyną na nasz poziom energii i motywacji, a także sporo namieszają w różnych życiowych kwestiach.

Trzecia retrogradacja Merkurego w 2022 roku

Chaos, poczucie, że rzeczy wymykają nam się z rąk, a do tego komunikacyjne problemy – zgadnij, która planeta rozpoczyna retrogradację? 10 września 2022 niezbyt lubiany Merkury już po raz trzeci w tym roku wejdzie w retro i swój spacer wsteczny kontynuować będzie do 2 października (czekamy na wysyp memów!). Tranzyt ten rozpocznie w znaku Wagi, a zakończy w Pannie. Łącznie w tym roku zaliczymy cztery retrogradacje, więc poza wrześniową zostanie jeszcze ta na przełomie 2022 i 2023 (29 grudnia do 18 stycznia).

W tym czasie trzeba mieć oczy dookoła głowy – sprawdzać podwójnie e-maile, zastanowić się zanim wyśle się jakąkolwiek wiadomość, a przed podróżą dokładnie przejrzeć bilety i szczegóły rezerwacji. Przewidywane są utrudnienia, zmiany, opóźnienia na lotniskach czy kolei, a także awarie technologiczne (warto wcześniej zrobić kopie zapasowe ważnych dokumentów). Pogódź się z tym, że nie nad wszystkim będziesz mieć kontrolę.

Ponieważ Merkury odpowiada za komunikację, bądź wyczulona również na niespodziewane wiadomości od... swoich byłych. Wszystko dlatego, że wraz z odwróceniem energii planety wracać będą do nas sprawy z przeszłości, to co niezakończone i zostawione z tyłu. Radzimy jednak nie angażować się zbytnio w odnowione kontakty. A ponieważ Waga (w której rozpoczyna się retrogradacja) jest znakiem związków i relacji, bądź szczególnie ostrożna w miłości i unikaj niepotrzebnych konfliktów oraz nieporozumień. O te ostatnie nie będzie niestety trudno, ponieważ nasze procesy myślowe zostaną spowolnione, decyzje będą się odwlekać, a część z nas zamiast najpierw pomyśleć wypowie na głos coś, czego może później żałować. To również nie czas na mówienie półsłówkami, niedopowiedzenia czy drobne kłamstwa. Skup się na dyplomacji i przemyślanej komunikacji! W innym wypadku będzie bardzo... intensywnie.

Paradoksalnie wiele tych małych i dużych problemów z którymi zetkniemy się w tym tygodniu pozwoli nam uświadomić nasze położenie i pomoże zmienić to, co od dawna tego wymaga. Zyskamy czas na refleksję i zrozumienie oraz przyjrzenie się w stosunku do innych relacji między braniem a dawaniem (dla niektórych dysproporcja będzie uderzająca). Tak więc bądź otwarta na słuchanie i obserwowanie, ale daj sobie też czas na przyjrzenie się własnym uczuciom, zajrzenie w głąb siebie.

Retrogradacje nie są wcale takie złe, bo dają nam ważną naukę i pozwalają ponownie ocenić to, co dzieje się w naszym życiu, pomagają nam również mówić o swoich uczuciach i potrzebach. W czasie spaceru wstecznego Merkurego na szczęście będzie także kilka przełomowych momentów, które rozjaśnią pewne sprawy – wśród nich chociażby zbliżająca się pełnia.

Pełnia Księżyca w Rybach

Tak więc 10 września 2022 czeka nas jeszcze jedno, niezwykle istotne i wpływowe zjawisko – Pełnia Księżyca w Rybach. Może wyzwolić ono sporo dramatów, więc najlepiej wtedy odpoczywać (w końcu to sobota!) i nie podejmować przełomowych działań, a także unikać niekorzystnych kontaktów. Raczej trudne rozmowy i załatwianie emocjonalnych spraw zostaw sobie na później. Skup się na tym, co tu i teraz, co ty sama możesz wyciągnąć z tej pełni. Jeśli było coś, co wcześniej cię blokowało przed osiągnięciem tego, o czym marzysz – masz idealną okazję by to przepracować. Bądź jednak przygotowana, że wymagać to może opuszczenia strefy komfortu (podziękuj kwadraturze Saturna z Uranem 11 września!). Dzięki temu zyskasz świeżą perspektywę, ale także nowe motywacje i wiarę we własne możliwości. Twój cel nigdy nie był tak blisko! Szczególnie jeśli jest nim znalezienie wewnętrznego spokoju i równowagi.

Zobacz także: