Drugi tydzień miesiąca nie szykuje dla nas wielu aspektów planetarnych. To jednak nie oznacza, że będzie zupełnie spokojnie, choć tak – na pewno odrobinę będzie można odpocząć. Największy ruch na niebie nastąpi 10 i 11 maja.

10 maja 2022 rozpocznie się druga w tym roku retrogradacja Merkurego w Bliźniętach i Byku. Potrwa do 2 czerwca. W tym czasie planeta komunikacji zaczynając od znaku powietrznego Bliźniąt przejdzie do ziemskiego Byka. Merkury w spacer wsteczny wyruszy w tym roku łącznie cztery razy. Za każdym razem skłoni nas to do konkretnych działań, głównie do kończenia już rozpoczętych projektów zamiast sięgania po nowe.

To zwykle dość stresujący dla wszystkich czas, by więc przejść go w miarę łagodnie należy skupić się bardziej na działaniu niż myśleniu oraz być wyczulonym na ewentualny chaos w sferze podróży i komunikacji za które odpowiada Merkury. Spodziewaj się sprzecznych komunikatów, a nawet potoku bzdur ze strony innych. Może zdarzyć się więcej niż zwykle nieodebranych połączeń. Retrogradacja Merkurego przyniesie generalnie opóźnienia i sporo zamieszania komunikacyjnego, dlatego warto przełożyć ważne rozmowy na później, jeśli to oczywiście możliwe. Musisz mieć otwartą głowę i elastycznie podchodzić do otrzymywanych informacji. To, że coś wydaje się być prawdą nie oznacza, że nią jest. Bądź wyjątkowo ostrożna ze swoimi osądami, słuchaj mądrzejszych i starszych od siebie. Zbieraj i zatrzymuj w sobie wszystkie otrzymane wskazówki i nauki.

Retrogradacja Merkurego w maju pomoże ci także spojrzeć na wiele rzeczy z zupełnie innej perspektywy, dzięki czemu będziesz mogła odsiać ze swojej rzeczywistości to, co ci służy i jest przydatne od tego, co już nie jest ci potrzebne.

Ponieważ nie jest to czas na wielkie ruchy, raczej podchodź do spraw spokojnie, przemyśl raz jeszcze już podjęte decyzje. Wskazówka odnośnie kwestii miłosnych – w tym czasie lepiej nie wracać do swojego eks.

Dzień później 11 maja 2022 Jowisz wkroczy po raz kolejny do znaku Barana i spędzi tam dobrych kilka miesięcy do 28 października 2022. To niezwykle ważne wydarzenie w kalendarzu astrologicznym. Planeta ekspansji zwiększy naszą potrzebę niezależności i decydowania o swoim życiu. Otrzymasz od niej prawdziwego ducha walki.

Jowisz w Baranie jest również motywujący, zachęca do nowych początków – warto więc zacząć w tym czasie realizować pasje lub rozpocząć ćwiczenia. Wszystko, co wymaga wysiłku i systematyczności. Dzięki temu układowi poczujesz większą energię i chęć odkrywania i doświadczania nowych rzeczy.

Zobacz także:

Kiedy Jowisz, szczęśliwa planeta, znajduje się pod wpływem śmiałego Barana będziesz urzeczywistniać swoje potrzeby i pragnienia. Zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Jowisz rządzi wzrostem i dobrobytem, jest bardzo hojną planetą. Wykorzystaj to kierując się pewnością siebie, a nie arogancją. Wtedy wszystkie twoje wysiłki zostaną nagrodzone. Powodzenia!

--

W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.