Uwaga, new crush alert. Poznajcie Hugh Grosvenora – brytyjskiego arystokratę z bliskiego otoczenia rodziny królewskiej, w tym księcia Williama i księcia Harry’ego. Jest ojcem chrzestnym księcia George’a, czyli najstarszego syna księcia oraz księżnej Walii, a zawodowo zajmuje się nieruchomościami. Oto wszystko, co warto wiedzieć o jego życiu prywatnym i karierze. 

Hugh Grosvenor – kim jest?

Pełne nazwisko młodego arystokraty brzmi Hugh Richard Louis Grosvenor. Urodził się 29 stycznia 1991 roku, co znaczy, że w tym roku skończył 31 lat, a jego znak zodiaku to Wodnik. Jest synem 6. księcia Westminsteru Geralda Grosvenora oraz księżnej Natalii Grosvenor, poza tym ma trzy starsze siostry – lady Tamarę Katherine Grosvenor, lady Edwinę Louise Grosvenor i lady Violę Georginę Grosvenor. Przez lata nosił tytuł hrabi. Natomiast 9 sierpnia 2016 roku – po niespodziewanej śmierci swojego ojca – został mianowany 7. księciem Westminsteru. 

Hugh Grosvenor – kariera

Hugh Grosvenor uczył się w publicznej podstawówce w pobliżu rodzinnej posiadłości Eaton Hall w Cheshire, a potem w renomowanej szkole z internatem. Następnie trafił do Ellesmere College w Shropshire, z kolei w 2010 roku rozpoczął studia na Newcastle University na kierunku zarządzanie terenami wiejskimi. Po uzyskaniu dyplomu (oczywiście z wyróżnieniem) związał się zawodowo z nieruchomościami. Zaczął od działalności w Wheatsheaf Investment, a trzy lata później dołączył do Bio-Bean, czyli start-upu, który zajmuje się przetwarzaniem odpadów pochodzących z przemysłowej produkcji kawy w biopaliwo. Obecnie zarządza Grosvenor Group. Hugh Grosvenor ma status miliardera. W przeszłości zajmował pierwsze miejsce na liście najbogatszych osób do 30 roku życia. A jego majątek jest szacowany na 11,6 mld dolarów. Do tego od 2021 roku wraz ze swoją rodziną plasuje się na 12. pozycji w zestawieniu Sunday Times Rich List. 

Fortuna Hugh Grosvenora robi wrażenie. Warto jednak dodać, że miliarder wspiera działalność charytatywną. Szerokim echem odbił się fakt, że w 2020 roku przekazał 10 milionów dolarów na rzecz brytyjskiej służby zdrowia, a tym samym wspomógł ją w walce z pandemią koronawirusa. 

Hugh Grosvenor – życie prywatne

O karierze Hugh Grosvenora mówi się zdecydowanie częściej niż o jego życiu prywatnym. Do historii przeszła jednak impreza urodzinowa, którą zorganizował z okazji 21. urodzin. Jak podała kolorowa prasa, w 2012 roku zorganizował przyjęcie dla około 800 gości oraz gościń. Odbyło się ono we wspomnianej już rezydencji w Eaton i kosztowało blisko 6 milionów euro. Co więcej, w mediach regularnie pojawiają się spekulacje na temat życia uczuciowego młodego arystokraty. Od czasu do czasu tabloidy podają, że może spotykać się z Harriet Tomlinson, którą poznał jeszcze za czasów liceum. Wszystko wskazuje jednak na to, że aktualnie jest singlem. 

Hugh Grosvenor skupia się na swojej pracy i rzadko udziela wywiadów. Poza tym stroni od mediów społecznościowych Jednak w towarzystwie uchodzi za świetnego faceta.