„I Am”: antologia Dominica Savage'a

Stworzona przez zdobywcę nagrody BAFTA Dominica Savage’a seria filmów „I Am” to projekt, jakiego do tej pory nie było. „Antologia niezależnych produkcji z mocnymi postaciami kobiecymi i czołowymi brytyjskimi gwiazdami w obsadzie” bada doświadczenia współczesnych kobiet –  począwszy od relacji przez zdrowie psychiczne po kwestie społeczne. Każdy odcinek został opracowany i napisany przez twórcę we współpracy z aktorką obsadzoną w głównej roli danej odsłony. Tytuł każdej części pochodzi od imienia wiodącej bohaterki.

 W zrealizowanych do tej pory „odcinkach” wystąpiły znakomite aktorki, m.in. Lesley Manville („The Crown”), Suranne Jones („Gentleman Jack”), Gemma Chan („Bajecznie bogaci Azjaci”, „Humans”) i Letitia Wright („Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu”). Teraz przyszła kolej na kolejny rozdział.

„I Am Ruth”: fabuła

Najnowsza odsłona filmowej antologii „I Am” to – jak głosi oficjalny opis produkcji – opowieść na miarę naszych czasów. Utrzymana w klimacie dramatu „I Am Ruth” traktuje bowiem „o zatroskanej matce, która próbuje pomóc swojej córce Freyi przezwyciężyć presję mediów społecznościowych i problemy ze zdrowiem psychicznym”. Obraz mówiący o kryzysie psychicznym u młodej osoby i próbach radzenia sobie z sytuacją przez najbliższych – jak zapewniają twórcy – oferuje „szczery i autentyczny portret napiętych relacji rodzinnych”.

 „I Am Ruth”: obsada

W roli Ruth obsadzona została Kate Winslet, która międzynarodową rozpoznawalność zdobyła za sprawą udziału w nagrodzonym 11 statuetkami Oscara przeboju kasowym „Titanic”. Laureatka Oscara za rolę pierwszoplanową w filmie „Lektor” niedawno zaskarbiła sobie serca widowni z całego świata jako „Mare z Easttown” – tytułowa bohaterka popularnego serialu HBO.

W najnowszej produkcji 47-letniej gwieździe na ekranie partneruje córka, Mia Threapleton, owoc związku aktorki z brytyjskim reżyserem filmowym Jimem Threapletonem. 22-latka od pewnego czasu idzie w ślady sławnej rodzicielki i podbija ekrany. Ma na koncie m.in. udział w produkcjach: „Shadows” w reżyserii Carla Lavagny (2020) i serialu „Dangerous Liaisons” (2022).

Jak opowiadała dumna matka, panie świetnie dogadywały się razem na planie. Córka podobno pozytywnie zaskoczyła Kate Winslet swoją dojrzałością aktorską, zdecydowaniem i talentem. Laureatka Oscara bardzo pozytywnie też oceniła współpracę z reżyserem, który – jak twierdziła – był dla niej ogromną inspiracją.

W tej produkcji nie ma miejsca na udawanie, a aktorzy stają się swoimi rolami. Tworzenie każdego odcinka było wymagające, satysfakcjonujące i niesamowicie wciągające – powiedziała gwiazda.

 „I Am Ruth”: premiera – kiedy i gdzie można obejrzeć?

Film „I Am Ruth” zadebiutowała na Channel 4 w czwartek 8 grudnia. Na ten moment niestety nie ma możliwości, by obraz obejrzeć legalnie w Polsce. Marka Channel 4 co prawda jakiś czas temu uruchomiła bezpłatny serwis streamingowy pozwalający na oglądanie programów na żywo i dostępnych na żądanie, platforma jest jednak objęta blokadami regionalnymi i można z niej korzystać jedynie na terytorium Wielkiej Brytanii. Oczywiście będziemy was informować, gdy tylko coś się zmieni w temacie.

Zobacz także:

„I Am Ruth”: zwiastun

W oczekiwaniu na możliwość zobaczenia „I Am Ruth” sprawdźcie zwiastun filmu. Ten trafił do sieci w połowie listopada i wzbudził mnóstwo emocji. Trzeba przyznać, że zapowiada się naprawdę dobrze.