Iggy Pop jest fanem braci Kacperczyk? Wiele na to wskazuje. W sierpniu 2019 roku legendarny muzyk udostępnił na swoim oficjalnym profilu na Facebooku klip do utworu „Iggy”, gdzie młodzi artyści z Polski stwierdzają, że jedyny Iggy, to Iggy Pop. Latem ubiegłego roku Amerykanin był gwiazdą OFF Festivalu w Katowicach, podczas którego wystąpili także Maciek i Paweł Kacperczyk ze swoim zespołem. Natomiast ostatnio ojciec chrzestny punka wspomniał o nich podczas swojej audycji dla BBC Radio 6 Music. 

Iggy Pop docenił utwór braci Kacperczyk 

Podczas wspomnianej audycji Iggy Pop powiedział kilka słów o utworze od braci Kacperczyk. Stwierdził, że „Iggy” ma mądry, do tego złożony tekst. Zwrócił także uwagę na klip.

To młody zespół z Polski – Kacperczyk, a utwór nazywa się „Iggy”. Nie jest o mnie, jest o nich. O tym, skąd są i dokąd zmierzają. Wspominają w nim o mnie, Elvinie Jonesie i Young Fathers.  Cieszę się, że zostałem uwzględniony. [Piosenka – przy. red.] ma złożony i inteligentny tekst. W sieci dostępny jest klip z napisami w języku angielskim oraz zdjęciami, które bardzo dobrze pokazują, jak wygląda życie młodych ludzi w Polsce. To wyjątkowe miejsce, w którym jest wiele talentów – powiedział Iggy Pop na antenie BBC Radio 6 Music. 

Przypomnijmy, że „Iggy” pochodzi z debiutanckiego albumu braci Kacperczyk, zatytułowanego „Sztuki piękne”, który ujrzał światło dzienne na początku 2020 roku. To jeden z najpopularniejszych, a zarazem najbardziej poruszających utworów w ich repertuarze. Towarzyszący mu klip, o którym Iggy Pop wspomniał w swojej audycji, znajdziecie poniżej.

Bracia Kacperczyk – kim są artyści, o których Iggy Pop wspomniał w swojej audycji? 

Prawdopodobnie większości z was nie trzeba ich przedstawiać. Jeśli jednak tak, proponujemy jak najszybciej nadrobić zaległości. Pochodzący z Lublina duet przeszedł bowiem bardzo ciekawą drogę z lokalnych imprez i muzycznego podziemia na sceny najważniejszych festiwali muzycznych w Polsce, na czele z Orange Warsaw Festival, Open’er Festival czy SBM FFestival. Ma za sobą także trasę koncertową. 

W swojej twórczości bracia Kacperczyk poruszają tematy ważne dla młodych odbiorców i odbiorczyń. Takie, z którymi wiele osób może się utożsamić, np. wyprowadzka z domu, relacje z rodziną i znajomymi, pierwsze miłości i rozstania czy dylematy związane z dorosłym życiem,  planowaniem przyszłości oraz realizowaniem marzeń. Dodatkowo w materiale z albumu „Kryzys wieku wczesnego” (kochamy ten tytuł) zahaczają o pandemię covid-19, która – powiedzmy sobie szczerze – wywróciła nasze życie do góry nogami. Warto jednak podkreślić, że robią to w tak przystępny i nieco alternatywny sposób, że dodają swoim słuchaczom oraz słuchaczkom pewnego rodzaju otuchy na co dzień. Nie przesadzimy, jeżeli napiszemy, że bracia Kacperczyk należą do grona najbardziej utalentowanych, a jednocześnie najbardziej cool artystów w Polsce. 

Chłopaki świetnie się uzupełniają. Maciek Kacperczyk odpowiada przede wszystkim za warstwę liryczną. Natomiast jego młodszy brat, Paweł, zajmuje się produkcją. Słuchając ich, nie ma wątpliwości, że łączy ich wyjątkowa – braterska więź. Chętnie współpracują z innymi młodymi twórcami i twórczyniami. Do tej pory spotkali się muzycznie m.in. z Julią Pośnik, Julią Wieniawą czy Januszem Walczukiem

Wyróżnienie od Iggy’ego Popa to dobra okazja do tego, by wspomnieć, że bracia Kacperczyk pracują właśnie nad nowym materiałem. Co więcej, niedawno zapowiedzieli kolejne koncerty w różnych miastach w Polsce. W związku z tym stay tuned.

Zobacz także: